Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
14 sierpnia 2017

Niedługo ruszy międzynarodowa gra miejska

Niedługo ruszy międzynarodowa gra miejska
fot. Wikipedia

Jesienią ruszy międzynarodowa polsko-czeska gra miejska. Będzie rozgrywać się  na ulicach Karwiny i Jastrzębia-Zdroju. Uczestnicy zostaną poprowadzeni najciekawszymi punktami obu miast.

Młodzieżowe Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju i Karwiny przygotowały wspólny projekt, który jest skierowany do wszystkich zainteresowanych, nie tylko mieszkańców obu miast. Chodzi o grę miejską. Uczestnicy będą na ulicach miast poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z historią, kulturą, dniem współczesnym Karwiny i Jastrzębia. Poznają zabytki, znaczące postacie historyczne oraz miejsca wypoczynku i rekreacji.  Będzie można oczywiście powalczyć o nagrody. 

Jak mówią organizatorzy przedsięwzięcia, ideą gry jest lepsze poznanie się mieszkańców po obu stronach granicy, ich kultury, obyczajów, przeszłości. Oczywiście udział w grze mogą wziąć również turyści, którzy w ten sposób lepiej poznają pogranicze polsko-czeskie. 

Co zrobić, aby móc wziąć udział w grze? Wystarczy posiadać telefon z możliwością odbioru internetu. Udział w zabawie jest bezpłatny, a jej trasa jest tak pomyślana, aby móc skorzystać z miejskich darmowych punktów WiFi. 

Gra jest też dobrą okazją, aby odwiedzić zabytkowe miejsca w Karwinie i Jastrzębiu. Oba miasta przeżyły dynamiczny rozwój w drugiej połowie XIX wieku, jako uzdrowiska. Oba pochłonęła ta sama gorączka czarnego złota i stały się znaczącymi ośrodkami wydobywającymi węgiel. Obecnie Jastrzębie i Karwina podejmują działania rewitalizacyjne, aby przywrócić dawny blask parkom, zabytkom architektury. Warto odkryć te piękne miejsca lub do nich powrócić. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: Cracovia nie do pokonania Hokej: Cracovia nie do pokonania

Nowe technologie dla Jastrzębia Nowe technologie dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
do Franek 14.08.2017 18:48

Czytaj ze zrozumieniem chodzi o młodzieżowe rady miasta a nie o jakty ty to nazwałeś Hrabine

Franek14.08.2017 14:42

Hrabina nie ma żadnego pomysłu na rządzenie Miastem, więc udaje, że pracuje i wymyśla pierdoły. Aż wstydAż wstyd, że mam byle jakiego administratora i jej zastępców~~

Gość14.08.2017 12:40

@123
Dziś o 8:30
Zameczku w bziu?? toż to rudera zobacz jak wygląda Zamek w Boryni.

Mieszczuch14.08.2017 11:36

W Jastrzębiu jest sporo ładnych, wartych zobaczenia zabytków. Można zacząć od parku. Bardzo ciekawy z niespotykanymi gdzie indziej drzewami i ciekawym, pofałdowanym terenem. Ale jak zwykle. "... swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie." Czyli głupota zawsze ma pierwszeństwo.

pomocnik kalifaktora 14.08.2017 9:11

Proponuje hrabina sztrasse znaczy MAZOWIECKA

Ed14.08.2017 8:38

Fajna sprawa, malkontenci!

12314.08.2017 8:30

Co u nas jest fajnego oprócz parku zdrojowego i zameczku w bziu?

Pokaż wszystkie opinie (8)