Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 sierpnia 2017

Festiwal Teatr na Ugorze zagości w Jastrzębiu

Festiwal Teatr na Ugorze zagości w Jastrzębiu
fot. UM Jastrzebie

Już niedługo Objazdowy Festiwal Teatr na Ugorze przybędzie do naszego miasta. Oprócz spektakli przygotowano wiele innych atrakcji. 

Centrum piątkowego festiwalu będzie łąka w sołectwie Borynia przy ulicy Plebiscytowej, w pobliżu wiaty dla rowerów. Już o godzinie 11:00 rozpoczną się tam warsztaty dla dzieci i dorosłych, które pozwolą poznać teatr od kuchni. Przygotowano również ciekawe atrakcje dla wszystkich. Zajęcia potrwają do godziny 14:00.

Spektakle rozpoczną się o godzinie 17:00. W Jastrzębiu zagrają m.in. Teatr Classic Balanga, Walny Teatr, Teatr Monitoring, Teatr Lalki i Ludzie, a w baśniową podróż zaproszą wszystkich chętnych Monika Tomczyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak swoim spektaklem Kataryna Opowieści. Całość zakończy się wspólnym muzykowaniem przy ognisku.

 - Idea festiwalu zakłada dotarcie do terenów oddalonych od centrów kulturalnych, dlatego aby wziąć udział w warsztatach, spektaklach teatralnych, zabawach czy muzycznym spotkaniu przy ognisku, trzeba się będzie udać do sołectwa Borynia. Tam w niecodziennej scenerii - na łące przy ulicy Plebiscytowej, odbędą się spotkania ze sztuką, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy - wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia. 

Festiwal organizowany jest przez Fundację Harmonicznego Chaosu przy współpracy z Fundacją Theatrum Mundi. Tegorocznymi partnerami są: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Sołectwo Borynia i Skrzeczkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2017.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie wszystkie bilety wyprzedane Prawie wszystkie bilety wyprzedane

Jastrzębscy uczniowie najlepsi wśród młodych aktorów Jastrzębscy uczniowie najlepsi wśród młodych aktorów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
y16.08.2017 13:56

tak na Mazowieckiej będzie ten teatr się odbywał

heheszek16.08.2017 11:29

Na ugorze? To pewnie na tej rozkopanej od stu lat Mazowieckiej?

Bartek 16.08.2017 9:43

Bardzo fajna inicjatywa. Malkontentów tam nie będzie, raczej wybiorą budki z piwem i bary - w sam raz na swoim poziomie kopalnianym!

seboc16.08.2017 8:43

@Jasiek

Ale nam sie miasto na ugorze bardzo podoba.

Jasiek14.08.2017 22:36

Ludzie, ale piep...ie. nic wam się nie podoba. A pewno nikt nie był i nie widział rok temu było to wydarzenie. .

Gość14.08.2017 17:54

Ciekawe czy ten mały związkowiec będzie znowu działał, zresztą wszędzie u nas Boryni go pełno.

seboc14.08.2017 13:24

Tu sie wszystko powinno "na ugorze" nazywac.

Pokaż wszystkie opinie (11)