Lista nr 18 - Koalicja Anny Hetman

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
x
14 sierpnia 2017

Festiwal Teatr na Ugorze zagości w Jastrzębiu

Festiwal Teatr na Ugorze zagości w Jastrzębiu
fot. UM Jastrzebie

Już niedługo Objazdowy Festiwal Teatr na Ugorze przybędzie do naszego miasta. Oprócz spektakli przygotowano wiele innych atrakcji. 

Centrum piątkowego festiwalu będzie łąka w sołectwie Borynia przy ulicy Plebiscytowej, w pobliżu wiaty dla rowerów. Już o godzinie 11:00 rozpoczną się tam warsztaty dla dzieci i dorosłych, które pozwolą poznać teatr od kuchni. Przygotowano również ciekawe atrakcje dla wszystkich. Zajęcia potrwają do godziny 14:00.

Spektakle rozpoczną się o godzinie 17:00. W Jastrzębiu zagrają m.in. Teatr Classic Balanga, Walny Teatr, Teatr Monitoring, Teatr Lalki i Ludzie, a w baśniową podróż zaproszą wszystkich chętnych Monika Tomczyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak swoim spektaklem Kataryna Opowieści. Całość zakończy się wspólnym muzykowaniem przy ognisku.

 - Idea festiwalu zakłada dotarcie do terenów oddalonych od centrów kulturalnych, dlatego aby wziąć udział w warsztatach, spektaklach teatralnych, zabawach czy muzycznym spotkaniu przy ognisku, trzeba się będzie udać do sołectwa Borynia. Tam w niecodziennej scenerii - na łące przy ulicy Plebiscytowej, odbędą się spotkania ze sztuką, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy - wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia. 

Festiwal organizowany jest przez Fundację Harmonicznego Chaosu przy współpracy z Fundacją Theatrum Mundi. Tegorocznymi partnerami są: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Sołectwo Borynia i Skrzeczkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2017.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Baśnie, legendy i opowieści. Teatr na Ugorze wakacyjną atrakcją Baśnie, legendy i opowieści. Teatr na Ugorze wakacyjną atrakcją

W sobotę będzie pysznie w Parku Zdrojowym W sobotę będzie pysznie w Parku Zdrojowym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
y16.08.2017 13:56

tak na Mazowieckiej będzie ten teatr się odbywał

heheszek16.08.2017 11:29

Na ugorze? To pewnie na tej rozkopanej od stu lat Mazowieckiej?

Bartek 16.08.2017 9:43

Bardzo fajna inicjatywa. Malkontentów tam nie będzie, raczej wybiorą budki z piwem i bary - w sam raz na swoim poziomie kopalnianym!

seboc16.08.2017 8:43

@Jasiek

Ale nam sie miasto na ugorze bardzo podoba.

Jasiek14.08.2017 22:36

Ludzie, ale piep...ie. nic wam się nie podoba. A pewno nikt nie był i nie widział rok temu było to wydarzenie. .

Gość14.08.2017 17:54

Ciekawe czy ten mały związkowiec będzie znowu działał, zresztą wszędzie u nas Boryni go pełno.

seboc14.08.2017 13:24

Tu sie wszystko powinno "na ugorze" nazywac.

Pokaż wszystkie opinie (11)