Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
17 sierpnia 2017

Inwestor kupił teren w Ruptawie i zacznie działalność gospodarczą

Inwestor kupił teren w Ruptawie i zacznie działalność gospodarczą
fot. pixabay

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi, co do tego, że firma Jammet zdecydowała się na zakup terenu w Ruptawie i rozpocznie tam działalność gospodarczą. 

Jammet działa na terenie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorca zajmuje się głównie obróbką metali. Planuje produkcję elementów hydrauliki sterowniczej. Wartość polskiego przedsiębiorstwa to 3,1 mln zł.

- To przykład na to, że prowadzona przez nas polityka proinwestorska jest w pełni zasadna. Jako miasto musimy skupiać się na pozyskaniu jak największej ilości małych i średnich przedsiębiorców To jest przyszłość dla naszego rynku pracy - mówi Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Firma Jammet zamierza stworzyć, co najmniej 20 miejsc pracy, a także utrzymać osiem istniejących. W przyszłości liczba zatrudnionych ma wzrosnąć. W ostatnich miesiącach do podstrefy włączono ponad 25 hektarów jastrzębskich gruntów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa ul. Rolniczej na ukończeniu Przebudowa ul. Rolniczej na ukończeniu

Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
kamil20.08.2017 18:46

To dobrze że nie jest to hodowca trzody chlewnej!

mieszkaniec zx19.08.2017 21:57

No i nie trzeba było wydać 900 tysięcy z kasy miasta na drogę jak to uczyniono w BZIU ul. Rolnicza 5 do pobliskich kurników które to nie przysporzą żadnych miejsc pracy a raczej wytwarzać będą całą tablice mendelejewa szkodliwych związków chemicznych wbrew protestów mieszkańców a inwestor i władze UM. nie widzą w tym żadnego problemu.

Bogdan 18.08.2017 22:28

Dobrze sie dzieje w JZ :)

lol18.08.2017 19:54

Nie chwalcie dnia aprzed zachodeem słońca!!! Pochwalcie się tym dddopiero po ururuchomieniu działalności i zatrudnieniu ludzi!!! Do efektów daleka droga!!!

jastrzebianin18.08.2017 10:29

I tutaj jest błąd państwa polskiego.Wszyscy co nabędą prawa emerytalne przed ustawowym wiekiem (65lat)to powinni mieć wybór albo emerytura.inaczej zakaz pracy.jak złapią ich w pracy na czarno to wstrzymanie emerytury do ustawowego wieku.

seboc18.08.2017 8:04

@łoś

O co ci chodzi? Ze zdania jednego sklecic nie potrafisz? Sa rozne kursy, podreczniki, rodzice i sasiedzi pomoga.

seboc18.08.2017 7:58

@do seboc

"Nie ma w radzie ani jednego darmozjada"

Jest. Patrz deklaracje majatkowe.
Chyba, ze pisal nieprawde - za to groza 3 lata wiezienia.

Pokaż wszystkie opinie (32)