Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-5°
17 sierpnia 2017

Inwestor kupił teren w Ruptawie i zacznie działalność gospodarczą

Inwestor kupił teren w Ruptawie i zacznie działalność gospodarczą
fot. pixabay

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi, co do tego, że firma Jammet zdecydowała się na zakup terenu w Ruptawie i rozpocznie tam działalność gospodarczą. 

Jammet działa na terenie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorca zajmuje się głównie obróbką metali. Planuje produkcję elementów hydrauliki sterowniczej. Wartość polskiego przedsiębiorstwa to 3,1 mln zł.

- To przykład na to, że prowadzona przez nas polityka proinwestorska jest w pełni zasadna. Jako miasto musimy skupiać się na pozyskaniu jak największej ilości małych i średnich przedsiębiorców To jest przyszłość dla naszego rynku pracy - mówi Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Firma Jammet zamierza stworzyć, co najmniej 20 miejsc pracy, a także utrzymać osiem istniejących. W przyszłości liczba zatrudnionych ma wzrosnąć. W ostatnich miesiącach do podstrefy włączono ponad 25 hektarów jastrzębskich gruntów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą Przebudowa ulicy Rolniczej idzie pełną parą

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
kamil20.08.2017 18:46

To dobrze że nie jest to hodowca trzody chlewnej!

mieszkaniec zx19.08.2017 21:57

No i nie trzeba było wydać 900 tysięcy z kasy miasta na drogę jak to uczyniono w BZIU ul. Rolnicza 5 do pobliskich kurników które to nie przysporzą żadnych miejsc pracy a raczej wytwarzać będą całą tablice mendelejewa szkodliwych związków chemicznych wbrew protestów mieszkańców a inwestor i władze UM. nie widzą w tym żadnego problemu.

Bogdan 18.08.2017 22:28

Dobrze sie dzieje w JZ :)

lol18.08.2017 19:54

Nie chwalcie dnia aprzed zachodeem słońca!!! Pochwalcie się tym dddopiero po ururuchomieniu działalności i zatrudnieniu ludzi!!! Do efektów daleka droga!!!

jastrzebianin18.08.2017 10:29

I tutaj jest błąd państwa polskiego.Wszyscy co nabędą prawa emerytalne przed ustawowym wiekiem (65lat)to powinni mieć wybór albo emerytura.inaczej zakaz pracy.jak złapią ich w pracy na czarno to wstrzymanie emerytury do ustawowego wieku.

seboc18.08.2017 8:04

@łoś

O co ci chodzi? Ze zdania jednego sklecic nie potrafisz? Sa rozne kursy, podreczniki, rodzice i sasiedzi pomoga.

seboc18.08.2017 7:58

@do seboc

"Nie ma w radzie ani jednego darmozjada"

Jest. Patrz deklaracje majatkowe.
Chyba, ze pisal nieprawde - za to groza 3 lata wiezienia.

Pokaż wszystkie opinie (32)