Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
18 sierpnia 2017

"Ledwo zdążyłem na przejściu". Kierowca rozmawiał przez telefon

"Ledwo zdążyłem na przejściu". Kierowca rozmawiał przez telefon
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rozmowa kierowcy w czasie jazdy przez telefon, bez specjalnego zestawu, jest nie tylko niezgodna z prawem, ale też niebezpieczna. Co mają zrobić pasażerowie lub piesi, kiedy spotykają się z taką sytuacją? 

Jeden z mieszkańców podzielił się swoimi obserwacjami dotyczącymi jastrzębskiej komunikacji miejskiej.

- W środę widziałem kierowcę PKM wiozącego pasażerów i rozmawiającego przez komórkę w czasie jazdy. Ledwo zdążyłem na przejściu. Facet nawet mnie nie zauważył, masakra - pisał czytelnik.

Co może zrobić pasażer czy inny mieszkaniec, który zauważy kierowcę autobusu miejskiego rozmawiającego w czasie jazdy przez telefon komórkowy bez specjalnego zestawu?

- Jeśli taka naganna sytuacja ma miejsce, to każdy, który ją widzi, może spisać numer autobusu, linii, miejsce, gdzie znajdował się pojazd oraz godzinę. Z tymi danymi należy zgłosić się do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego do biura obsługi klienta i poinformować o zdarzeniu. Można to też zrobić za pomocą portalu społecznościowego lub wysyłając e-maila. Także informacje anonimowe będą weryfikowane - powiedział Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Do kierowca21.08.2017 9:49

I wszystko na temat

Do milczący21.08.2017 8:52

Milczący ,może kierowcy podjechali by bliżej krawężnika gdyby tylko pasażerowie gdy podjeżdża autobus nie stawali na samym brzegu krawężnika .przecież autobus wjeżdbając do zatoki i żeby stanął jak najbliżej musi przodem nadjechać nad krawężnik ./do tego musi uważać żeby kogoś nie potrącić/a pasażerowie nie cofną się tylko stoią na centymetry i patrzą czy ich aby nie dotknie autobus - to by była dopiero afera

kierowca 21.08.2017 7:58

Dobiegający pasażer , pasażerem następnego autobusu.........

mizogin21.08.2017 0:47

Niech się cieszy że nie dodał jeszcze gazu i nie włączył wycieraczek żeby zmyć ewentualną krew lub zwłoki z przedniej szyby.

milczący20.08.2017 19:27

Nie ma znaczenia, czy w autobusie, czy w osobówce rozmawiający przez telefon w czasie jazdy zwłaszcza bez odpowiedniego zestawu jest potencjalnym sprawcą wypadku. O kierowcach autobusów PKM można napisać całe tomy. Niedawno, koło szpitala wojewódzkiego kierowca ruszył z przystanku i zatrzymał się na zielonym świetle przed przejściem dla pieszych - rozmawiał w tym czasie przez telefon.
Trochę zmienię temat na wspomniany w jednym z komentarzy: kilka razy pisałem e-maila bez jakiegokolwiek skutku. A mianowicie: Podjeżdża autobus na przystanek i zatrzymuje się 70cm od krawężnika. Młodzież przeskakuje na chodnik, matce z wózkiem ktoś tam pomoże ( choć mogłaby spokojnie wyjechać z autobusu ) a starsi lub niepełnosprawni pasażerowie muszą zeskoczyć ze stopnia autobusu na jezdnię, a potem wejść na chodnik i nie zrozumie tego zdrowy jak wielki jest to wyczyn dla chorego. Muszę tu dodać, że robią tak jedni i ci sami kierowcy. Wyraźnie chcę zaznaczyć, że nie wszyscy kierowcy. Może trzeba wprowadzić w firmie odpowiednie szkolenie z praktyką wjazdu do zatoki

mizogin19.08.2017 23:47

Kierowca PKM to jego praca i nie będzie zwracał uwagi na niedołężnych przechodniów, pindzie z telefonami tez nie zwracają uwagi i w ogóle nie wiedzą co się w okół nich dzieje .

jola4419.08.2017 21:20

Kierowcy z PKM są aniołami. Oni nie wymuszają pierwszeństwa delikatnie hamują czekają na przystanku na dobiegającego pasażera są grzeczni i kulturalni....
Ale niestety takie rzeczy tylko w PKM szczecin

Pokaż wszystkie opinie (29)