Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 sierpnia 2017

Czy JSW będzie wspierać sport w mieście?

Czy JSW będzie wspierać sport w mieście?
fot. pixabay

Kiedy Jastrzębska Spółka Węglowa była w trudnej sytuacji znacznie ograniczyła swoje dotacje finansowe dla klubów sportowych w mieście.  Teraz pojawiają się pytania, czy nie wrócić do rozmów na temat większego wsparcia spółki dla sportu. 

Sprawę dotacji JSW dla sportu w mieście poruszył radny Szymon Klimczak (PiS). W interpelacji napisał, że należałoby wznowić rozmowy z JSW na ten temat.

- Pragnę zaznaczyć, że nie jestem za drenowaniem JSW, ale pamiętam informacje, jakie się ukazywały, tj., że jest to zawieszenie finansowania. W tej chwili szanse na wsparcie finansowe zdają się być możliwe. Nasze drużyny - siatkarskiego Jastrzębskiego Węgla czy piłki nożnej - GKS 1962 Jastrzębie i inne drużyny potrzebują wsparcia i strategicznego partnerstwa. Czy miasto podejmie się negocjacji z JSW w tym celu? - pytał radny Klimczak.

Prezydent miasta Anna Hetman odpowiedziała, że trwają negocjacje w sprawie finansowania jastrzębskich drużyn przez JSW oraz inne środowiska biznesowe. Natomiast rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer powiedziała, że JSW cały czas dotuje Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel oraz Jastrzębski Klub Hokejowy oraz małe kluby sportowe, które pracują z młodzieżą.

- Nigdy nie zaprzestaliśmy dotacji dla klubu siatkarskiego czy hokejowego oraz klubów młodzieżowych - mówiła rzecznik JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Mieszkaniec 18.09.2017 14:12

Jsw utrzymuje siatkarzy bo pisiory mają w tym interes. Matusiak wykorzystuje swoją urojona władze i czuje sie w jw jak pan na wlosciach. Stawia warunki i zatrudnia swoich kolesiow. Całym rodzinami pisiory imprezuja w JW na vipach za kase z jsw która traktują jak swoją. Bez nasz fizycznych nic by nie mieli.

do urzędnik27.08.2017 11:26

Ty olewasz wszystkich i wszystko, nie tylko radnego Klimczaka. Zazdrośćisz Panu Klimczakowi, że jest młody, wwykształcony, zdolny i inteligentny w przeciwieństwie do ciebie. Tacy jak ty nie powinni w ogóle pracować w samorządzie bo przynoszą wstyd urzędowi. Będzie super jeżeli się zwolnisz. Tu wegetujesz przez zasiedzenie!!! Nowy pracodawca by cię nawet nie przyjął.

urzędnik22.08.2017 20:55

Nikt nie działa mi na nerwy tak jak radny Klimczak. Zawsze kiedy głosi te swoje przemówienia wyłączam się jak automat. Myślę sobie, że gremium zgromadzone w sali obrad robi to samo co i ja.

technik_informatyk9822.08.2017 19:08

Ludzie ! Co ma JSW do miasta? NIC! To niezależna od miasta firma i zrobi z kasą co chce ! Może sponsorować kogo chce i dawać komu chce ! Radny Klimczak próbuje się przylizać kibicom GKS, bo po awansie do II ligi popularność chodzenia na mecze wzrasta. Za rok mamy wybory do samorządu i radny Klimczak zapewne będzie ponownie ubiegał się o mandat i po miejską dietę. Proponuję radnemu zadać pytanie do pani prezydent. Czy może rozmawiała z przedstawicielami Apple albo Intela, bo przecież mogłaby powstać w mieście fabryka, gdyż mamy wielu zdolnych, młodych techników :) A może radny Klimczak postara się o budowę lotniska dla vipów? Papier interpelacji przyjmie wszystko, tylko po co komu ten kabaret...?

Tomek21.08.2017 17:13

JSW sponsoruje siatkarzy Jastrzebski Wegiel ok 5 milionow, hokeistow jastrzebskich ok 1 milion, oraz ROW Rybnik i male klubiki, poza hokeistami nie ma w tych klubach mieszkanców miasta tylko osoby z Polski i zagranicy ktorzy po zakonczeniu kariery nie beda przywiazywac zadnej wagi do klubu w którym grali. Spółka powinna wspierac kluby gdzie ma swoja siedzibe poniewaz to takze rozrywka dla pracowników tej spółki by mieli co robic z rodzinami w wolnym czasie.

Pytlik21.08.2017 9:56

Hahaha smutny pan z wąsem. Do roboty to będziesz wesoły Romek z wąsem.

Romek20.08.2017 23:37

A nasz poseł ma to w d... I tyle w temacie

Pokaż wszystkie opinie (42)