Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 sierpnia 2017

Czy JSW będzie wspierać sport w mieście?

Czy JSW będzie wspierać sport w mieście?
fot. pixabay

Kiedy Jastrzębska Spółka Węglowa była w trudnej sytuacji znacznie ograniczyła swoje dotacje finansowe dla klubów sportowych w mieście.  Teraz pojawiają się pytania, czy nie wrócić do rozmów na temat większego wsparcia spółki dla sportu. 

Sprawę dotacji JSW dla sportu w mieście poruszył radny Szymon Klimczak (PiS). W interpelacji napisał, że należałoby wznowić rozmowy z JSW na ten temat.

- Pragnę zaznaczyć, że nie jestem za drenowaniem JSW, ale pamiętam informacje, jakie się ukazywały, tj., że jest to zawieszenie finansowania. W tej chwili szanse na wsparcie finansowe zdają się być możliwe. Nasze drużyny - siatkarskiego Jastrzębskiego Węgla czy piłki nożnej - GKS 1962 Jastrzębie i inne drużyny potrzebują wsparcia i strategicznego partnerstwa. Czy miasto podejmie się negocjacji z JSW w tym celu? - pytał radny Klimczak.

Prezydent miasta Anna Hetman odpowiedziała, że trwają negocjacje w sprawie finansowania jastrzębskich drużyn przez JSW oraz inne środowiska biznesowe. Natomiast rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer powiedziała, że JSW cały czas dotuje Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel oraz Jastrzębski Klub Hokejowy oraz małe kluby sportowe, które pracują z młodzieżą.

- Nigdy nie zaprzestaliśmy dotacji dla klubu siatkarskiego czy hokejowego oraz klubów młodzieżowych - mówiła rzecznik JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Górnictwo: Ustawa dla działaczy związkowych? Górnictwo: Ustawa dla działaczy związkowych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Mieszkaniec 18.09.2017 14:12

Jsw utrzymuje siatkarzy bo pisiory mają w tym interes. Matusiak wykorzystuje swoją urojona władze i czuje sie w jw jak pan na wlosciach. Stawia warunki i zatrudnia swoich kolesiow. Całym rodzinami pisiory imprezuja w JW na vipach za kase z jsw która traktują jak swoją. Bez nasz fizycznych nic by nie mieli.

do urzędnik27.08.2017 11:26

Ty olewasz wszystkich i wszystko, nie tylko radnego Klimczaka. Zazdrośćisz Panu Klimczakowi, że jest młody, wwykształcony, zdolny i inteligentny w przeciwieństwie do ciebie. Tacy jak ty nie powinni w ogóle pracować w samorządzie bo przynoszą wstyd urzędowi. Będzie super jeżeli się zwolnisz. Tu wegetujesz przez zasiedzenie!!! Nowy pracodawca by cię nawet nie przyjął.

urzędnik22.08.2017 20:55

Nikt nie działa mi na nerwy tak jak radny Klimczak. Zawsze kiedy głosi te swoje przemówienia wyłączam się jak automat. Myślę sobie, że gremium zgromadzone w sali obrad robi to samo co i ja.

technik_informatyk9822.08.2017 19:08

Ludzie ! Co ma JSW do miasta? NIC! To niezależna od miasta firma i zrobi z kasą co chce ! Może sponsorować kogo chce i dawać komu chce ! Radny Klimczak próbuje się przylizać kibicom GKS, bo po awansie do II ligi popularność chodzenia na mecze wzrasta. Za rok mamy wybory do samorządu i radny Klimczak zapewne będzie ponownie ubiegał się o mandat i po miejską dietę. Proponuję radnemu zadać pytanie do pani prezydent. Czy może rozmawiała z przedstawicielami Apple albo Intela, bo przecież mogłaby powstać w mieście fabryka, gdyż mamy wielu zdolnych, młodych techników :) A może radny Klimczak postara się o budowę lotniska dla vipów? Papier interpelacji przyjmie wszystko, tylko po co komu ten kabaret...?

Tomek21.08.2017 17:13

JSW sponsoruje siatkarzy Jastrzebski Wegiel ok 5 milionow, hokeistow jastrzebskich ok 1 milion, oraz ROW Rybnik i male klubiki, poza hokeistami nie ma w tych klubach mieszkanców miasta tylko osoby z Polski i zagranicy ktorzy po zakonczeniu kariery nie beda przywiazywac zadnej wagi do klubu w którym grali. Spółka powinna wspierac kluby gdzie ma swoja siedzibe poniewaz to takze rozrywka dla pracowników tej spółki by mieli co robic z rodzinami w wolnym czasie.

Pytlik21.08.2017 9:56

Hahaha smutny pan z wąsem. Do roboty to będziesz wesoły Romek z wąsem.

Romek20.08.2017 23:37

A nasz poseł ma to w d... I tyle w temacie

Pokaż wszystkie opinie (42)