Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
21 sierpnia 2017

Ktoś doniósł na Jadłodzielnię. Przeprowadzono kontrolę

Ktoś doniósł na Jadłodzielnię. Przeprowadzono kontrolę
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska Jadłodzielnia działa nieco ponad miesiąc i już znalazły się osoby, którym to przeszkadza. Na jej działalność wpłynęła skarga do Urzędu Miasta oraz SANEPID-u.  

Skarga, która na Jadłodzielnię wpłynęła do Urzędu Miasta oraz do SANEPIDU-u okazała się bezzasadna i lodówka z żywnością dla ubogich będzie nadal otwarta.

- Jest nam przykro, bo wkładamy w nią dużo swojej pracy i czasu. W Jadłodzielni jest czysto, co potwierdziły panie z SANEPID-u, ponieważ po skardze były na kontroli. Mamy nadzieję, że wspólnie damy radę i nie podamy się w razie jakichkolwiek problemów - napisali w wydanym oświadczeniu organizatorzy Jadłodzielni.

Jak takie oskarżenia odbierają twórcy pierwszej w Jastrzębiu Jadłodzielni? Co myślą o ludziach, którym przeszkadza ich inicjatywa?

- Słowa krytyki nas nie zniechęcają, a wręcz jeszcze bardziej mobilizują do pracy. Jadłodzienia spełnia swoje zadanie - jedzenie się nie marnuje, trafia do potrzebujących - komentują całą sytuację Ewelina Auguścik, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Bzyk24.08.2017 21:09

Zanim umieściłem wpis poczytałem trochę o jadłodzielniach w Polsce. I tak: W Krakowie taki punkt mieści się w kawiarni Jordan Caffe, w Szczecinie ? na Rynku Turzyn, we Wrocławiu w Domu Studenckim Arka, w Bydgoszczy ? w Wyższej Szkole Gospodarki, w Grudziądzu i Toruniu na targach. W Warszawie, gdzie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego powstała pierwsza w Polsce jadłodzielnia. Wynika z tego, że takie "przybytki" znajdują się albo w budynkach albo pod stałą kontrolą. U nas w Jastrzębiu-Zdroju jest inaczej. I nad tym trochę ubolewam, brak jakiejkolwiek kontroli! Ale inicjatywę popieram.

Gość23.08.2017 12:36

Zygac sie chce, jedzenie lezy na takich upalach , otwierasz smród. Nawet bezdomni nie ida tam ...

Oleg23.08.2017 6:22

obrzydzenie na samą myśl mnie ogarnia, wiedząc, że to jedzenie dotykają wszyscy! i każdy ma do tego dostęp. Nie wspominając, ze dożywiacie nierobów...

DoEliza22.08.2017 15:08

Zgadzam się. Za rok wybory i lewica z samorządnego Jastrzębia kombinuje jak może... Byle tylko w mediach istnieć. Przez nich przestałem czytać jasnet.pl i dzięki temu lepiej spię. Pozdrawiam czytelników JO.

Eliza21.08.2017 22:32

Znam takich co donoszą samych na siebie aby wzbudzić większe zainteresowanie tematem.
Powstrzymam się od dalszej interpretacji.

seboc21.08.2017 22:26

ja wyzeram proso gołębiom i kitikat od sasiadowego kota

Zemsta 21.08.2017 20:05

Temu co doniósł, niech jedzenie kołkiem w gardle stanie!

Pokaż wszystkie opinie (33)