Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
21 sierpnia 2017

Ktoś doniósł na Jadłodzielnię. Przeprowadzono kontrolę

Ktoś doniósł na Jadłodzielnię. Przeprowadzono kontrolę
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska Jadłodzielnia działa nieco ponad miesiąc i już znalazły się osoby, którym to przeszkadza. Na jej działalność wpłynęła skarga do Urzędu Miasta oraz SANEPID-u.  

Skarga, która na Jadłodzielnię wpłynęła do Urzędu Miasta oraz do SANEPIDU-u okazała się bezzasadna i lodówka z żywnością dla ubogich będzie nadal otwarta.

- Jest nam przykro, bo wkładamy w nią dużo swojej pracy i czasu. W Jadłodzielni jest czysto, co potwierdziły panie z SANEPID-u, ponieważ po skardze były na kontroli. Mamy nadzieję, że wspólnie damy radę i nie podamy się w razie jakichkolwiek problemów - napisali w wydanym oświadczeniu organizatorzy Jadłodzielni.

Jak takie oskarżenia odbierają twórcy pierwszej w Jastrzębiu Jadłodzielni? Co myślą o ludziach, którym przeszkadza ich inicjatywa?

- Słowa krytyki nas nie zniechęcają, a wręcz jeszcze bardziej mobilizują do pracy. Jadłodzienia spełnia swoje zadanie - jedzenie się nie marnuje, trafia do potrzebujących - komentują całą sytuację Ewelina Auguścik, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni Był tort i 100 lat, czyli pierwsze urodziny jadłodzielni

Pisanki dla bezdomnych. Żywność dla każdego Pisanki dla bezdomnych. Żywność dla każdego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Bzyk24.08.2017 21:09

Zanim umieściłem wpis poczytałem trochę o jadłodzielniach w Polsce. I tak: W Krakowie taki punkt mieści się w kawiarni Jordan Caffe, w Szczecinie ? na Rynku Turzyn, we Wrocławiu w Domu Studenckim Arka, w Bydgoszczy ? w Wyższej Szkole Gospodarki, w Grudziądzu i Toruniu na targach. W Warszawie, gdzie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego powstała pierwsza w Polsce jadłodzielnia. Wynika z tego, że takie "przybytki" znajdują się albo w budynkach albo pod stałą kontrolą. U nas w Jastrzębiu-Zdroju jest inaczej. I nad tym trochę ubolewam, brak jakiejkolwiek kontroli! Ale inicjatywę popieram.

Gość23.08.2017 12:36

Zygac sie chce, jedzenie lezy na takich upalach , otwierasz smród. Nawet bezdomni nie ida tam ...

Oleg23.08.2017 6:22

obrzydzenie na samą myśl mnie ogarnia, wiedząc, że to jedzenie dotykają wszyscy! i każdy ma do tego dostęp. Nie wspominając, ze dożywiacie nierobów...

DoEliza22.08.2017 15:08

Zgadzam się. Za rok wybory i lewica z samorządnego Jastrzębia kombinuje jak może... Byle tylko w mediach istnieć. Przez nich przestałem czytać jasnet.pl i dzięki temu lepiej spię. Pozdrawiam czytelników JO.

Eliza21.08.2017 22:32

Znam takich co donoszą samych na siebie aby wzbudzić większe zainteresowanie tematem.
Powstrzymam się od dalszej interpretacji.

seboc21.08.2017 22:26

ja wyzeram proso gołębiom i kitikat od sasiadowego kota

Zemsta 21.08.2017 20:05

Temu co doniósł, niech jedzenie kołkiem w gardle stanie!

Pokaż wszystkie opinie (33)