Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
21 sierpnia 2017

JSW tworzy nowe spółki. Jedna z nich zajmie się dronami

JSW tworzy nowe spółki. Jedna z nich zajmie się dronami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie miała trzy nowe spółki-córki. Mają wdrażać w życie pomysły związane z zaawansowanymi technologiami. A wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa i obniżenia kosztów. 

Niedawno powstała spółka JSW Innowacje. W czasie swojej działalności przygotowała pięć wniosków o dotacje na swoje przedsięwzięcia. Środki, o które się ubiega pochodzą z funduszy zewnętrznych.

Oprócz tego JSW zamierza powołać trzy nowe spółki, których przedmiotem działalności będzie budowa sieci sensorowych, systemów bezzałogowych (dronów) oraz paliwa ekologicznego.

- Jesteśmy w trakcie tworzenia trzech spółek celowych - powołanych jako zadania komercjalizacyjne naszych pomysłów w zakresie budowy sieci sensorowych, bezzałogowców i produkcji paliwa ekologicznego. To wszystko ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo i obniżyć koszty funkcjonowania - mówił podczas prezentacji wyników JSW za pierwsze półrocze Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW.

Jeśli chodzi o systemy bezzałogowe i zastosowanie ich w kopalniach, to JSW już przeprowadziła pilotażowy program wykorzystania dronów do pomiarów geodezyjnych i monitorowania infrastruktury naziemnej. Pierwsze loty odbyły się w maju nad kopalnią Pniówek.

Natomiast, co do zastosowania mułów węglowych, to na początku lipca br. JSW podpisała list intencyjny z PG Energy Capital Management w sprawie wspólnej produkcji paliwa energetycznego - pelletu. Przedsięwzięcie ma zastosować technologię spółki CoalTech z RPA oraz wykorzystać koks, muły, pyły i odpady węglowe pochodzące z JSW.

 


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
a...23.08.2017 15:40

To je chory kraj...

RYLISKO23.08.2017 13:05

Macie to co chcieliście przymykajcie dalej swe oczęta na to co się dzieje a któregoś dnia obudzicie się w sami sobie odpowiedzcie gdzie. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Mieszkaniec22.08.2017 21:55

Tworzą nowe spółki bo do rady nadzorczej kolejka pisiorow czeka. Więcej spółek więcej kasy ukradna.

ryll22.08.2017 10:44

Tragedia !!! Nie będzie w tym syfie lepiej.

Ryl z Oslo 22.08.2017 10:23

Kasa jest na koncie to trzeba korzystać....

Jo22.08.2017 8:45

Bezedura !!! Człowiek czeka kilka lat na pare groszy podwyżki a teraz chulaj dusza .. póki jest kasa, kasa się skończy i będzie powtórka z rozrywki tj strajki i inne szopki

Piotruś 22.08.2017 6:56

Na boryni do kalfusow z gpd ma przyjechać Magda Gessler żeby poduczyć Grzesia lepsze obiady dozorowi warzyć.

Pokaż wszystkie opinie (34)