Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
22 sierpnia 2017

Próbował wręczyć łapówkę policjantom

Próbował wręczyć łapówkę policjantom
fot. KMP Jastrzębie

Kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Chcąc uniknąć kary zaproponował policjantom łapówkę. Teraz grożą mu dwa lata więzienia. 

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego w trakcie sobotniego patrolu ul. Pszczyńskiej, po godzinie 22:00 zauważyli wyjeżdżający z ul. Leśmiana pojazd bez włączonych świateł zewnętrznych. Fiat Punto wzbudził zainteresowanie mundurowych. Zawrócili za pojazdem i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Jak twierdził, jechał właśnie zatankować pojazd na pobliską stację paliw. W trakcie legitymowania mylił się w podawaniu daty urodzenia. W pewnym momencie stwierdził, że skoro jej nie pamięta, to jednak poda swoje dane osobowe, gdyż wcześniej podawał dane brata, aby uniknąć kary. Następnie w czasie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną stwierdzili, iż jest pod wpływem alkoholu.

- W oczekiwaniu na przyjazd patrolu ruchu drogowego jastrzębianin wyciągnął z kieszeni spodni banknot 100 zł i oświadczył, że da te pieniądze mundurowym, jeżeli puszczą go wolno. Stwierdził też, że jeżeli pojadą z nim do domu, to da im jeszcze 500 zł. Stróże prawa od razu wyjaśnili 22-latkowi, że taka propozycja jest przestępstwem i aby był tego świadomym. Mimo zrozumienia pouczenia ten nadal chciał wpłynąć na ich czynności mówiąc, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Kazał policjantom brać kasę, obiecał dać im resztę w domu, a potem jak twierdził: „rozejdziemy się w pokoju”. Z uwagi na kilkukrotnie złożoną propozycję mężczyzna został zatrzymany. Przybyły w międzyczasie na miejsce kontroli ruch drogowy przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, gdzie badanie wykazało 2 promile. Ostatecznie mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia i dwa przestępstwa - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość23.08.2017 8:28

22.08.2017 13:50, za koszty miesiącznic albo ochrony wodza, to można wykarmić ośmiornicami całe Jastrzębie i jeszcze wystarczy na dobrą popijawę.

do Wasabi22.08.2017 13:50

A''pasjonaci'' PO to nigdy nie wzięli łapówki i nie sprzedali to co jeszcze zostało do sprzedania w Polsce zagranicznym ''inwestorom'' i nie przewalali pieniędzy podatników zagryzając ośmiorniczkami i nie pili i bawili się lulki paląc ??? I też tak można było bez żadnych konsekwencji do dziś ,jak na razie.

Jan22.08.2017 11:04

Ginter czy ty sie dobrze czujesz ?...., nie wiem dlaczego redakcja pozwala na tego typu komentarze ....?

Wasabi22.08.2017 11:03

22 lata i już taki obeznany w sprawie dawania łapówek. Czuć, że nie pierwszy raz składał taką propozycję. Jak znam życie to albo pasjonata PiZ albo członek tej "dobrej zmiany", bo to oni wychodzą z założenia, że tak wolno i można bez konsekwencji.

ginter22.08.2017 10:09

100 zl to za malo wyciągnął trzeba bylo minimum 500 to by obstal na 100%