Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
22 sierpnia 2017

JSW wspiera poszkodowanych przez nawałnicę

JSW wspiera poszkodowanych przez nawałnicę
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała się wesprzeć finansowo mieszkańców  powiatu chojnickiego i tucholskiego, najbardziej poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. Inicjatywę poparli również Grzegorz Matusiak i Grzegorz Janik, posłowie z regionu jastrzębskiego i rybnickiego, a także Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

W ciągu zaledwie pół godziny kataklizm zmiótł z terenów powiatu chojnickiego i powiatu tucholskiego tysiące hektarów lasów, a bez dachu nad głową zostało kilkaset rodzin.

- Trudno pozostać obojętnym, kiedy tyle osób tak nagle zostało pozbawionych dorobku życia. W takiej chwili odległość nie ma znaczenia. Rozumiemy dramat tych ludzi. Górnicy wiedzą, co to katastrofy zbiorowe. Solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują jak najszerszego wsparcia – powiedział Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W tej krytycznej sytuacji  JSW zdecydowała się przekazać na potrzeby obu powiatów darowiznę w łącznej wysokości 50 tysięcy złotych.

Rozmiar strat jest tak ogromny, że bez pomocy innych poszkodowane gminy sobie nie poradzą. Do dziś nie można dotrzeć do wielu miejsc. Nawałnica pociągnęła za sobą poważne straty gospodarcze, a także ofiary śmiertelne i wielu rannych. Jastrzębska Spółka Węglowa chce  pomóc w odbudowie tego, co zostało zniszczone, tak aby mieszkańcy jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów. Możliwości finansowe tych powiatów są ograniczone i nie wystarczą na pomoc dla wszystkich. Aby mieszkańcy mogli zacząć w miarę normalnie żyć, potrzeba wielu miesięcy ciężkiej pracy i wzajemnego wsparcia.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej apeluje również do swoich pracowników, aby w miarę możliwości finansowych pomogli poszkodowanym w nawałnicy i wpłacali datki na konta, które zostały specjalnie w tym celu utworzone przez powiaty tucholski i chojnicki, a także Caritas i Polski Czerwony Krzyż. Samorządowcy i organizatorzy zbiórek zapewniają, że wsparcie dotrze wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest bezcenna

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Zofiówce 355 zarażonych koronawirusem W Zofiówce 355 zarażonych koronawirusem

Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie  Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Szafran24.08.2017 14:33

Nam wszystko zabrali a na nowe auta mają i jeszcze kogoś spierać z jakiej paki

seboc24.08.2017 9:33

"ciekawe ile ty sie dorzuciłes? wyslales chociaz sms-a?"

A jakie to ma znaczenie?
Chodzi o to, ze kilku panow za wzmianke w gazecie wzielo sobie kase z firmy i blyszcza.
I nie przeszkadza im np. wyrzadzanie szkod na lokalnym srodowisku naturalnym w ramach programu naprawczego i gledzenie o ekologii, gdy zawiaduja najwiekszymi trucicielami.

Mikołaj23.08.2017 19:41

By się wstydzili i nic nie dawali. Ochłapy ludzią ją taka FIRMA wstyd !!

do seboc23.08.2017 15:52

ciekawe ile ty sie dorzuciłes? wyslales chociaz sms-a?

do 10:5623.08.2017 11:45

Czekają aż kopyrtniesz !!!

Gość23.08.2017 11:03

Inicjatywa dobra teraz tylko pytanie czy przypadkiem jakaś rodzina prezesa tam nie mieszkała albo nie miała domku letniskowego i trzeba go naprawić.

Gośćjastrzemb2223.08.2017 10:56

Kiedy zaczną płacić ekwiwalent węglowy zabrany emerytom !?

Gość23.08.2017 10:51

Niech lepiej zaczną płacić ekwiwalent węglowy zabrany emerytom !

Olafur23.08.2017 9:49

Jakie "pytanie dnia" ? Sam sobie tak nazwałeś !!

Ryl z Oslo 23.08.2017 9:23

Pytanie dnia-kiedy Jsw zrobi zbiórkę na rzecz emerytów poszkodowanych w kryzysie JSW którym zabrano węgiel.

Pokaż wszystkie opinie (25)