Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
23 sierpnia 2017

Nowe tablice pomiaru prędkości pojawiły się w mieście

Nowe tablice pomiaru prędkości pojawiły się w mieście
fot. UM / Katarzyna Wołczańska

Na ulicach Jastrzębia pojawiły się kolejne tablice elektroniczne do pomiaru prędkości. Ustawione one zostały przy ul. Gagarina i Połomskiej. Ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. 

Radar wykonuje pomiar prędkości, która pokazuje się na tablicy. Jeśli kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości, wyświetla się uśmiech, natomiast jeśli jedzie za szybko pojawia się skwaszona mina.

- Komunikaty można modyfikować. Tablice mają poprawić bezpieczeństwo na drogach, a zatem ich rola jest wyłącznie prewencyjna. Są one odpowiedzią na wnioski, które wpływały od samych mieszkańców. Wgrany program pozwala na ściąganie statystyk, które służą strażnikom i policjantom - wyjaśnia Grzegorz Osóbka, komendant Straży Miejskiej.

Koszt zakupu dwóch tablic wyniósł 22 tys. zł. Przypomnijmy, że takie tablice stoją też przy ul.: Cieszyńskiej, Kusocińskiego, Mazowieckiej, Pszczyńskiej, Niepodległości (Świerczewskiego) , Libowiec i al. J. Piłsudskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samochód wjechał  pod nadjeżdżającą ciężarówkę Samochód wjechał pod nadjeżdżającą ciężarówkę

Zderzenia auta z motocyklem Zderzenia auta z motocyklem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
erwin 23.08.2017 17:00

Nie strasz nie strasz bo się zes...sz.

seboc23.08.2017 16:22

"Nie nie pracuję w UM"

Ale w innej panstwowej patologii. Na jedno wychodzi. Nikt, kto nabyl umiejetnosc poslugiwania sie samodzielnie umyslem, nie pracuje w panstwowej instytucji. Kto ma glowe na karku ma porzadna prace lub zajmuje sie biznesem.

Do seboc, erwin23.08.2017 15:46

Nie nie pracuję w UM i nie przepadam za sposobem myślenia większości pracowników. Ale mam nad wami sporą przewagę, bo używam rozumu. Mam 36 lat, pracuję w instytucji znanej w całym kraju i mam codzienny kontakt z wieloma ludźmi. Również za granicami Polski. I wyciągam z tych spotkań wnioski. A wy co robicie? Siedzicie w jednym mieście, i uważacie, że to jest pępek świata a wy wspaniałe umysły.
Jak chcecie to skontaktuje się z wami poza tym portalem, bo wiem kim jesteście. Nikt nie jest anonimowy.

Do Obserwer23.08.2017 14:18

Na całym cywilizowanym świecie takie radary ostrzegają i działają prewencyjnie. Nawet kilka kilometrów od nas w Czechach. Za takim ostrzeżeniem lubi ustawić się patrol policji i wypisywać mandaty. Wtedy nie ma tłumaczenia "nie zauważyłem, nie wiedziałem, itp" Mandat w okolicy takiego radaru jest wyższy. Znacznie wyższy. Te radary szybko się zwrócą, a przy tym poprawią bezpieczeństwo. Na Gagarina strach chodzić. Głupkom za kierownicą nie przychodzi do głowy, że z pobliskiego osiedla potrafią wybiec dzieci lub ktos wyjechać.

seboc23.08.2017 14:05

@Do seboc , erwin

Ty naprawde pracujesz w UM.
Wiesz, ze gdybyscie budowali droge nad morze, brakloby tysiaclecia? Kompletne dno stalo sie dla was kompletnie normalne.
Zakup tych pierdol do wyswietlania predkosci - rowniez.

Do seboc , erwin 23.08.2017 13:27

Zanim coś napiszecie, to pomyślcie. To nie jest takie trudne. Nie bójcie się. No, chyba, że nie macie czym myśleć. Czy wiecie, ze nawet przy piwie mówi się o was "durnie"?

Do Andrzej 23.08.2017 12:55

Jak przekraczasz dozwoloną szybkość to o co masz żal? Jedź do Niemiec, Austrii, Włoch i gdzie jeszcze chcesz z ucywilizowanych kulturowo krajów i tam przekrocz o 2 km szybkość. Dostaniesz mandat i nikt nie będzie słuchał twoich racji, ich nie masz. Gdy się będziesz rzucał dostaniesz drugi mandat za sprzeciw policji lub zostaniesz aresztowany a samochód zostanie odholowany na parking, który sporo kosztuje. Na tym polega kultura jazdy w krajach, którym zazdrościmy kultury.

Pokaż wszystkie opinie (16)