JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS 1962 Jastrzębie pokonuje Bełchatów 2:0

W meczu 5. kolejki II ligi Jastrzębie pokonuje GKS Bełchatów 2:0 po bramkach Farida Alego oraz Kamila Jadacha.

Początek meczu zdecydowanie należał do jastrzębskiego zespołu. W pierwszych dziesięciu minutach z dystansu uderzali Jadach i Gancarczyk, lecz Moczadło nie dał się zaskoczyć. Po chwili w ciągu 60 sekund bliscy pokonania golkipera gości byli Szczepan, który z ostrego kąta uderzył obok słupka i Gancarczyk, próbując strzału z powietrza, jednak piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W 23. minucie kolejny raz gospodarze zaskoczyli obronę gości i w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Jadach. Uderzył mocno, ale Moczadło odbił piłkę, a dobitkę Farida zablokował jeden z obrońców bełchatowian. Osiem minut później Marcin Ruda uderzał z ponad dwudziestu pięciu metrów tuż obok słupka, a tuż po tej akcji w poprzeczkę trafił Weis.

Przyjezdni groźnie odpowiedzieli dopiero w 39. minucie, kiedy to po strzale z dystansu i rykoszecie od jednego z naszych zawodników futbolówka przeleciała tuż obok bramki Grzegorza Drazika. Cztery minuty później fantastyczną okazję do otworzenia wyniku miał Daniel Szczepan, którego strzał głową na linii bramkowej zatrzymał Moczadło.

W końcu w 45. minucie stało się to, na co wszyscy kibice czekali na co zanosiło się od początku meczu. Po ładnej, zespołowej akcji całego zespołu Farid Ali w polu karnym Bełchatowa zachował pełen spokój i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził zespół na prowadzenie.

Pierwsze kilkanaście minut drugiej części gry należała do gości z Bełchatowa, jednak Jastrzębska defensywa nie dawała się zaskoczyć. Jedynie w 51. minucie groźny strzał z dystansu oddał Marcin Ryszka, jednak dobrze interweniował Drazik. W odpowiedzi uderzał Szczepan, a piłkę po rykoszecie lecącą pod poprzeczkę na róg wybił Moczadło.

Ataki gości nie przynosiły efektu, a GKS Jastrzębie groźnie kontrował i w 73. minucie Kamil Jadach był bliski podwyższenia wyniku, lecz piłka po jego uderzeniu minęła słupek bełchatowian o kilka centymetrów. W 85. minucie n kapitan gospodarzy nie pozostawił jednak złudzeń i po nieudanej interwencji obrońcy Bełchatowa, technicznym strzałem przy słupku pokonał Moczadłę. Trzy minuty później mogło być 3:0, ale ponownie gości uratowała poprzeczka. Ostatecznie po bardzo dobrym spotkaniu Jastrzębie pokonuje kandydata do awansu na zaplecze ekstraklasy 2:0 i utrzymuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

GKS 1962 Jastrzębie - GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
1:0 - Farid Ali (45 min.)
2:0 - Kamil Jadach (85 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Weis, Bartosz Semeniuk (78. Oskar Mazurkiewicz), Marcin Ruda, Krzysztof Gancarczyk (67. Tomasz Musioł), Farid Ali (90. Tomasz Dzida), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (74. Wojciech Caniboł).

GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło - Mikołaj Bociek, Emile Thiakane (46. Michał Ciarkowski), Robert Chwastek, Piotr Giel, Dawid Flaszka (86. Filip Kendzia), Adrian Klepczyński, Marcin Ryszka (60. Przemysław Zdybowicz), Łukasz Pietroń (46. Patryk Janasik), Marcin Garuch, Michał Bierzało.

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Żółte kartki: Weis, Kawula, Semeniuk (GKS) oraz Bierzało, Klepczyński, Garuch (Bełchatów).
Czerwona kartka: Garuch (Bełchatów)