Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
25 sierpnia 2017

Zorganizowali pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę

Zorganizowali pomoc dla poszkodowanych przez nawałnicę
fot. SLD Jastrzębie

Nawałnica, jaka miała miejsce w ubiegłym tygodniu na Pomorzu spustoszyła tamtejsze miejscowości. Tysiące ludzi pozostało bez środków do życia. Rada Miejska SLD w Jastrzębiu-Zdroju postanowiła wesprzeć potrzebujących w Chojnicach. 

Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpowiedziała na apel SLD powiatu chojnickiego z prośbą o pomoc dla ofiar sierpniowej nawałnicy.

- Prosimy was o pomoc. Najbardziej potrzebne jest jedzenie z długim terminem ważności, pokarm dla zwierząt, koce, zawartość apteczek, kołdry, artykuły chemiczne, artykuły higieniczne, sztućce jednorazowego użytku, latarki, baterie, świeczki, napoje energetyczne - napisali m.in. działacze SLD w specjalnie wydanym apelu.

Rada Miejska SLD zorganizowała pomoc. W krótkim czasie zebrano artykuły chemiczne, takie jak proszki do prania, płyny do czyszczenia, pasty do zębów, jednorazowe naczynia.

- Dla nas naturalne jest to, że należy pomagać ludziom w potrzebie. Nie patrzymy, kto jest z jakiego ugrupowania politycznego. Dla nas, działaczy lewicowych, najważniejszy jest człowiek i jego problemy. Chcemy w tej trudnej sytuacji okazać konkretne wsparcie mieszkańcom powiatu chojnickiego. Zorganizowaliśmy zbiórkę chemii gospodarczej. Na nasz apel odpowiedzieli nie tylko członkowie SLD, ale mieszkańcy. Akcję wsparł również zastępca prezydenta miasta Janusz Buda - mówi Piotr Urbańczyk, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Jastrzębiu-Zdroju.

W piątek wyruszył samochód z darami dla poszkodowanych w nawałnicy. Oprócz Jastrzębia, do zbiórki dołączyły się organizacje SLD z Żor i Radlina, które dostarczyły dla poszkodowanych koce, materace i kołdry.

Każdy, kto chce wspomóc potrzebujących może to zrobić przynosząc do siedziby SLD w Jastrzębiu-Zdroju, artykuły chemii gospodarczej.

- Każdy może się podzielić tym, czym ma. Może to być jedno pudełko proszku do prania czy innego środka czyszczącego. Dla nas to niewiele, ale ludzie, którzy wszystko stracili, nie mają nawet tego - mówi Piotr Urbańczyk.

Siedziba SLD w Jastrzębiu-Zdroju znajduje się przy ulicy Wrzosowej 12a, czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 9-12. Można kontaktować się również pod numerem telefonu: 512 963 901. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
kinia05.09.2017 7:32

pięknie, bez jakiegokolwiek rozgłosu pomagają. Nie na pokaz a szczytny cel. Brawo lewica

ignacy30.08.2017 10:46

Piękna sprawa, pomagać innym. A Ty Gruby pozjadałeś wszystkie rozumy?

marysia30.08.2017 10:44

Brawo Piotr Urbańczyk!!!

Prawy27.08.2017 16:14

Wszystko ok, ale po co ten baner SLD? Wybory za rok...

Tadeusz Zając27.08.2017 10:20

"Gruby" po pierwsze, Zając to nazwisko i pisze się dużą literą ( w przeciwieństwie do ciebie wpisu dokonałem przedstawiając się z imienia i nazwiska) , po drugie to - jak pisałem - nie były datki tylko towar, po trzecie, posiadam listę towarów przyniesionych do siedziby SLD przez ofiarodawców do wglądu! po czwarte, przestań się czepiać nie masz powodu!

Gruby26.08.2017 23:53

Panie zając trochę pokory macie listę datków nie macie na pewno podziały jak za komuny

obserwator26.08.2017 9:40

" Niech nie wie twoja prawa ręka co czyni lewa" mówi Biblia. Ale może własnie pezez tę publikację panowie chcieli zachecić innych do działania? Jeśli to było działanie z potrzeby serca a nie z wyrachowania? Brawo!

Pokaż wszystkie opinie (14)