Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
27 sierpnia 2017

Jastrzębscy bohaterowie zostali uhonorowani

Jastrzębscy bohaterowie zostali uhonorowani
fot. www.oswiecim112.pl

Druhowie OSP, który wracają z wycieczki z Krakowa bez wahania ruszyli do gaszenia pożaru, zostali nagrodzeni. W czwartek w Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej uhonorował młodych strażaków. 

W dniu 24 sierpnia 2017 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkania Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Wojciecha Piechaczka z druhami Piotrem Brachą i Adamem Piwońskim. Wymienieni druhowie, członkowie OSP Moszczenica, wykazali się zaangażowaniem w niesieniu pomocy podczas pożaru budynku mieszkalnego, który miał miejsce w miejscowości Kęty dnia 20 sierpnia 2017 r.

 Druhowie wracając z wakacji zauważyli pożar. Kiedy usłyszeli, że w środku mogą znajdować się ludzie, natychmiast przystąpili do działania. Na szczęście w mieszkaniu nie odnaleźli ludzi. Udało im się jednak uratować zwierzęta domowe.

- Przyjęta przez druhów postawa jest przykładem godnym naśladowania, tym bardziej budzącym uznanie, iż udział w podjętej akcji wymagał wykazania odwagi, refleksu i dużej determinacji - powiedział Komendant Miejski PSP mł. bryg. Wojciech Piechaczek.

Druhowie z Jastrzębia-Zdroju zdobyli także uznanie strażaków z powiatu wadowickiego, biorących bezpośredni udział w akcji ratowniczo – gaśniczej, co stanowi potwierdzenie profesjonalnie podjętych działań i ich dobrego poziomu wyszkolenia. Dh Piotr Bracha i dh Adam Piwoński zostali uhonorowani przez Komendanta Miejskiego okolicznościowymi dyplomami oraz w ramach wyróżnienia, otrzymali także zaproszenie do udziału w „Warsztatach szkoleniowych z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych” organizowanych w miesiącu wrześniu przez Komendę Miejską PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

W spotkaniu z wyróżnionymi druhami uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Miejskiego PSP bryg. Mirosław Juraszczyk oraz Dowódca JRG mł. bryg. Jarosław Ceglarek.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kubeł zimnej wody w nocy, czyli sąsiad zalał sąsiada Kubeł zimnej wody w nocy, czyli sąsiad zalał sąsiada

Jastrzębianie z głową w chmurach, czyli sposób na wakacje  Jastrzębianie z głową w chmurach, czyli sposób na wakacje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
jaga28.08.2017 21:53

No, z tymi nagrodami to ... chyba niewypał>..?

hawk28.08.2017 20:47

dyplom?, powinna być solidna nagroda pieniężna i przy najbliższym koncercie, meczu na stadionie, przedstawienie tych dwoch młodych chłopaków publiczności

gość28.08.2017 8:40

Czy otrzymali nagrodę od prezydenta Miasta w ramach programu "bezpieczne Miasto" lub nawet z ej funduszu reprezentacyjnego?

do szakal28.08.2017 8:37

Ktoś kto nie ma żadnych argumentów, używa obraźliwych epitetów. Typowe dla przedstawicieli lokalnych służb.

Marcin27.08.2017 23:38

Coś pozytywnego o młodych Jastrzębianach w końcu.

szakal27.08.2017 14:41

@Gość przestań się czepiać strażaków na innych portalach hejtujesz jak chorągiewka raz za pis raz za po czyli baran idiota i tyle cwaniaczku

Bogdan 27.08.2017 13:03

Uznanie i szacunek chłopaki

Pokaż wszystkie opinie (11)