Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
29 sierpnia 2017

Kontrola w JSW. Chodzi o zanieczyszczenie środowiska

Kontrola w JSW. Chodzi o zanieczyszczenie środowiska
fot. JSW S.A.

Na początku września ma rozpocząć się kontrola w koksowni Dębieńsko, która jest częścią grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Mieszkańcy skarżą się na to, że zakład przekracza dopuszczalne normy emisji szkodliwego benzenu.

Jastrzębska Spółka Węglowa wystąpiła do władz województwa śląskiego z wnioskiem, aby koksownia Dębieńsko zakończyła swoją działalność za rok, we wrześniu 2018 roku. Jednak mieszkańcy uważają, że to za późno, ponieważ zakład przekracza dopuszczalne normy związane z ochroną środowiska i domagają się kontroli w tym zakresie. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach zapowiedział, że na początku września przeprowadzi kontrolę.

Dotychczasowe wnioski z przeprowadzonych dotąd kontroli koksowni Dębieńsko nie dają podstaw do zamknięcia zakładu.

- Kontrole przeprowadzone w latach 2008, 2010, 2014 nie wykazały naruszeń i nieprawidłowości, w związku z tym nie podejmowano działań pokontrolnych - napisał w oświadczeniu Inspektorat Ochrony Środowiska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
emil16.09.2017 14:05

tam się wszystko sypie koks gasza byle czym to co wypompuje beczkowoz to tym gasza a jeszcze kiedyś to beczkowoz wywozil to na chaldy i tam wylewal smrod i jeszcze raz smrod i dobrze ze zamykają jsw niech prace zalatwi

benk04.09.2017 9:14

od 30 lat nikt tego nei modernizował.
JSW szkoda na to pieniedzy ale teraz ludzie protestują wiec amja na kogo zwalić winę. Zwalniamy was bo mieszkancy protestują ze im dymi, a prawda taka ze szkoda im kasy an modernizacje. tak czy siak to zamkną a tylko ludzi an siebie napuszczają

seboc30.08.2017 8:01

@Gosc

A fakt, ze pod rzadami JSW, koksownia nie zarobila ani zlotowki, ma jakies znaczenie czy nie?

Gość29.08.2017 21:57

Mieszkańcy Dębieńska protestują bo chcą zamknięcia koksowni a za miesiąc lub dwa będą protestować w obronie miejsc pracy zamykanej koksowni - zobaczycie.

Po prostu jest nakaz z UE żeby ją zamknąć a za czym idzie likwidują sobie konkurencję. A szło tylko ją zmodernizować i było by EKO.

Rozpierdolon 600029.08.2017 11:52

Dobry koks nie jest zły.

ginter29.08.2017 11:30

Za właścicieli posesji sie zabrac palic mułami śmieciami karac surowo i na maxa.

seboc29.08.2017 8:07

Przeciez wiadomo, z najnowoczesniejszej, wybudowanej 100 lat temu koksowni tylko same perfumy i dezodorancty leca.