Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
29 sierpnia 2017

Nieudana akcja fałszywych policjantów. Tym razem im nie wyszło

Nieudana akcja fałszywych policjantów. Tym razem im nie wyszło
fot. KMP Jastrzębie

Fałszywi policjanci podjęli kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy od starszej kobiety. Tym razem zainteresowali się 77-letnią mieszkanką ulicy Śląskiej. Chcieli ją okraść na 10 tys. złotych. Tym razem ich plan nie powiódł się. 

Jastrzębscy policjanci otrzymali kolejny sygnał o próbie wyłudzenia gotówki od oszustów, podających się za policjantów oraz krewnych. Ofiarami oszustów kolejny raz mogła paść osoba starsza.

- Były to mieszkanka ulicy Śląskiej w wieku 77 lat. Kwota o jaką poprosiła fałszywa policjantka wyniosła 10 tysięcy złotych. Kobieta poinformowała mieszkankę naszego miasta, że jej córka spowodowała wypadek i dlatego "będą potrzebne pieniądze". Na szczęście seniorka nie dała się nabrać oszustom i nie przekazała żądanych 10 tys. złotych. Jej czujność i rozwaga zniechęciły przestępców na tyle, że przerywali połączenie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
smolka29.08.2017 21:25

ręce opadają telefon jest zarejestrowany ale policji stawka nie puszcza aby końcu coś z tym zrobili. !

każdy telefon jest zarejestrowany ?29.08.2017 19:39

przecież orły rządu Pisowskiego wprowadziły totalną inwigilację obywateli poprzez obowiązek rejestracji wszystkich numer telefonów. Miało to zapobiec aktom terroryzmu. Teraz okazuje się ze nie zapobiegają nawet drobnym oszustwom. Jak tu wierzyć policjantom i ich politycznym mentorom którzy tak uzasadniali potrzebę kontroli użytkowników telefonów .

Gość29.08.2017 15:52

Wystarczy kupić kartę w Czechach A tam nie trzeba rejestrować numeru

mediator29.08.2017 14:47

Namierzyć, złapać i zamknąć w kryminale w celi z grypsującymi z kateczki na szyII ,,jestem z policji"

Gość29.08.2017 11:50

Powinni stosować metodę na o. Tadeusza.

doradca29.08.2017 11:32

Pewnie można sprawdzić numer telefonu z którego dzwonił przestępca. Wszystkie numery telefonów są rejestrowane, więc łatwo dopaść oszustów i wytargać ich za ucho, mówiąc przy tym "no, no, no, tak nie można". A potem urwać głowę.