Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
30 sierpnia 2017

JSW zagospodaruje muł i flotokoncentrat

JSW zagospodaruje muł i flotokoncentrat

Zakaz sprzedaży mułu i flotokoncentratów wymusza na Jastrzębskiej Spółce Węglowej konieczność składowania tych odpadów, ale nie tylko. JSW chce je zagospodarować. W tej sprawie spółka podpisała list intencyjny o współpracy z firmą Haldex. 

Wspólne przedsięwzięcie Spółek ma polegać na wymianie pomysłów związanych z gospodarką odpadami wydobywczymi i odzyskiem węgla z odpadów wydobywczych. Partnerzy zobowiązali się do współpracy w zakresie wypracowywania koncepcji m.in. ekonomicznego wykorzystania mułów i flotokoncentratów, czyli odpadów po procesie uszlachetniania węgla.

- Jeden z pomysłów zakłada wykorzystanie kamienia kopalnianego, jako surowca do produkcji kruszyw budowlanych. Najważniejsza będzie jednak wymiana doświadczeń technicznych i technologicznych pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową, a spółką Haldex. Podpisane porozumienie poprzez udział naszej spółki JSW Innowacje S.A. i partnerów naukowych otwiera drogę do optymalnego wykorzystania zasobów spółki w myśl przyjętego zobowiązania Grupy JSW o zrównoważonym rozwoju - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość30.08.2017 12:34

@Wasabi

Po:
-1
Ten czarny odpad jest łupkiem i pod nasypy kolejowe się nie nadaje - drogowe możne po odpowiedniej przeróbce ale i tak to liche jak dostanie wody i powietrza. Jest pod obwodnicą więc czekać kiedy się rozlecą całe nasypu obwodnicy.


-2
Piaskowca jest strasznie mało bo mało jada w tej skale a on by się nadawał na twoje rozjazdy.

-3
Firma pana B. robi to od lat to co teraz chcą niby zrobić w innowacjach z firemką hl.. coś tam.

-4
Nałożył bym wysokie kary dla debila co wprowadził na Krupińskim linię do produkcji peletu z flotokoncentratu kosztowało miliony a teraz nie wolno tym palić.

Wasabi30.08.2017 11:10

Muł a raczej MUły to WY macie w spółce J.. w postaci prezesa z kopalni nie formy i wielkiego wuefisty.
Tego pierwszego śmiało można przerobić do produkcji kruszyw budowlanych i zabudować w siłowni, a tego drugiego na tłuczeń pod rozjazdy kolejowe na Pawłowice.

dorian30.08.2017 9:56

Znowu grube miliony "popłyną" z Jastrzębia do innych miejscowości!!! A od czego są na każdej kopalni ZAKŁADY PRZERÓBKI WĘGLA???

Oko proroka30.08.2017 9:11

Niech się tym zajmie spółka innowacje a nie tracić pieniadz

picknet30.08.2017 7:51

Jak jsw angażuje w coś partnerów naukowych to nie wróży to nic dobrego prócz nabijania komuś portfela.