Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 sierpnia 2017

Unia Europejska zajmie się narodowością śląską

Unia Europejska zajmie się narodowością śląską
fot. pixabay

Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej złożyło skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Skarżący nie zgadzają się z likwidacja ich stowarzyszenia przez państwo polskie.  Trybunał rozpatrzy ten problem. 

- W skardze podniesiono, że powodem likwidacji nie było złamanie prawa przez stowarzyszenie, lecz nieakceptowanie przynależności narodowościowej jej członków, co ogranicza wolność obywateli Polski do uzewnętrzniania swoich poglądów i przekonań. Zarzucono złamanie artykułu 9, 11 i 14 Konwencji Praw Człowieka - informuje Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej.

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej w przeprowadzanych w Polsce spisach powszechnych, deklarowali narodowość śląską.

- Uważamy, że jesteśmy Ślązakami z dziada pradziada. Mamy własną mowę, kulturę, tradycję.  Nie poczuwamy się za Niemców ani Polaków. Nie rozumiemy, zatem, dlaczego rząd polski nie chce tego uznać - dziwił się jastrzębianin, sympatyk SONŚ. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie - ludzie z pasją. Na falach Dunajca Jastrzębianie - ludzie z pasją. Na falach Dunajca

Chcą powstrzymać radnego Andrzeja Matusiaka Chcą powstrzymać radnego Andrzeja Matusiaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Polok18.09.2017 23:43

Niech wypier...la ta cala unia i reszta Slask jest samowystarczalny tylko niech z nas warszawa ni saczy a beda tutaj na slasku 2 emiraty!

Rzepicha31.08.2017 11:34

Do szakal: przecież mamy spokój, jak dotąd nie ma zgody na wpuszczenie emigrantów.

szakal31.08.2017 10:21

Więc zjednoczmy się hanys gorol cesarok brońmy ten skrawek ziemi przed najazdem czarnej masy emigrantów chroniąc nasze rodziny miejsca pracy pozdrawiam

jon 31.08.2017 7:40

Hanysy i gorole maja same problemy a my cesaroki to fajne ludzie.

Smutny pan z wąsem.31.08.2017 7:22

Ślązacy?Mają swój język i pismo ?? Kpina na siłe coś stworzono kilka lat temu istnieją tylko gwary regionalne .Kaźdy ma swoją "godkę"Czy opolski ślązak dogada się z czeskim ślązakiem buhahahah
A moźe jeszcze wymyślą sobie państwo Śląskie.
Dobra decyzja sądu! !!!!!!

do szkala31.08.2017 6:46

Jakby twój dziadek bronił poczty gdańskiej to nie miał by nigdy takiego wnuka! Niemożliwe jest,żeby w przyzwoitej rodzinie rodziły się takie wsioki...

Kloszświń30.08.2017 22:36

"Jakooooo"- typowa odzywka hanyso-wieśniaków

Pokaż wszystkie opinie (42)