Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
31 sierpnia 2017

Mężczyzna wszedł na "ptaka". Pokryje straty

Mężczyzna wszedł na "ptaka". Pokryje straty
fot. SM Jastrzębie

Kamery miejskie nagrały kolejny wybryk chuligański w skate parku. Tym razem jeden z mieszkańców postanowił wejść na znajdującego się tam ptaka - metalową konstrukcję, będącą ozdobą miejsca. 

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek o godzinie 8:30 w skate parku przy ul. Turystycznej. Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku i spisać jego personalia. Po oszacowaniu strat wynikłych z dewastacji konstrukcji mężczyzna zostanie zobowiązany do pokrycia kasztów naprawy.

- Wielokrotnie już upublicznialiśmy i piętnowaliśmy przykłady bezmyślnego niszczenia i dewastacji mienia. Pomazane a niedawno odnowione elewacje czy wiaty przystankowe, przewrócone kosze na śmieci, czy wreszcie zniszczone elementy oznakowania drogowego, stanowiące dodatkowo zagrożenie dla innych. To tylko pierwsze z brzegu przykłady. Sprawcy będący często dorosłymi osobami, dopuszczając się takich zachowań często wychodzą z założenia, iż tzw. mienie publiczne, tak na dobrą sprawę jest niczyje, a już na pewno nie ich. Zniszczony przystanek czy znak drogowy zostanie niewątpliwie kolejny raz odnowiony, jednak na jego naprawę zrzucamy się my wszyscy - informuje Straż Miejska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
erwin z godow03.09.2017 11:00

un chcioł tego ptaka zabolcować eno go spłoszyli

żenada01.09.2017 12:56

już widać jak ubrany ... a ci go jeszcze fotografują, pewnie na fejsa ...

hawk01.09.2017 7:44

Kara powinna być konkretna, wtedy patole oduczą się bujać na mieście

seboc01.09.2017 7:43

"sprawdzenie całości z projektem"

Projektant myslal, ze robi stelaz do rzezby z roslin.
Miasto smich ze wszystkiego zrobi.

Do SM 31.08.2017 22:00

A dlaczego nie widzicie jak młodzi hałaśliwie się bawią?

Gość31.08.2017 20:45

Nieraz byłam na nim kilka lat temu każdy na niego wchodził i nic się z nim nie stało haha żałosne już nie mają się do czego doczepić

Do Gość i inni podobni31.08.2017 18:30

Naprawa powinna być wyceniona na 1000 zł, bo w tym; sprawdzenie całości z projektem, zbadanie czy konstrukcja nie została naruszona, itp.) oraz interwencja starzy miejskiej lub policji , drugie tysiąc. Wszystko płatne natychmiast. To natychmiast leczy z tego rodzaju głupich popisów.
To nie jest żart. Tak się postępuje na całym świecie. Gdy Angole zaczęli przekraczać granice przyzwoitości i stanu upojenia alkoholem, zamykano ich do wytrzeźwienia nie puszczając na wolność aż ich samolot nie odleciał. Kupiony bilet przekazał a kupiony tuż przed lotem kosztował o wiele, wiele więcej niż ten kupiony parę miesięcy wcześniej. I Angole zaczęli się pilnować.

Pokaż wszystkie opinie (25)