Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
31 sierpnia 2017

Pożar w szpitalu. Pacjenci zostali ewakuowani

Pożar w szpitalu. Pacjenci zostali ewakuowani
fot. JastrzebieOnline

W środę o godzinie 15:30 Państwowa Straż Pożarna ewakuowała pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 – przy ul. Krasickiego. Nikomu nic się nie stało. 

Siedem minut zajęło strażakom dotarcie do szpitala dziecięcego na osiedlu Przyjaźń, w którym wybuchł pożar. Zagrożony był Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który znajduje się w tym samym budynku. 

- Pięć zastępów brało udział w akcji na ternie szpitala dziecięcego. Doszło tam do pożaru w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, który znajduje się w tym samym budynku. Przyczyną był pożar lampy oświetleniowej. Tliła się jej oprawa. Pod wpływem temperatury świetlówka „rozsypała” się. Od obudowy, która spadła na podłogę, zapaliła się wykładzina. Zdecydowaliśmy o ewakuowaniu 17 osób ze szpitala. Pożar sprawnie ugaszono. Nikomu nic się nie stało - relacjonuje brygadier Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Rzecznik szpitala Alicja Brocka wyraziła swoje uznanie dla sprawnej akcji strażaków. Podkreśla również, że przez cały czas życiu i zdrowiu pacjentów nic nie zagrażało, a feralna lampa, która uległa awarii znajdowała się na korytarzu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Maro02.09.2017 14:17

Pani Rzecznik będą jakieś wnioski ? Wymiana wszystkich opraw oświetleniowych, zapewne są wyeksploatowane jak ta feralna ? Nasz biedny szpital zaś pójdzie w koszty?

max31.08.2017 18:30

Byli by szybciej gdyby nie ten przejazd pod wiaduktem obok kościoła p.w.św.Katarzyny(za wąsko i za nisko na wozy strażackie),a tak "chłopaki" musieli krążyć między blokami na Poznańskiej.

Do Leszek31.08.2017 18:23

Wystarczyło jakbyś z nią przybiegł, ty mądrości znakomita z brakiem wyobraźni.

Gość31.08.2017 11:05

Brawo strazacy

Marek31.08.2017 10:55

Krasickiego to nie PRZYJAŹŃ??? Przyjaźń zaczyna się od torów!!!

Leszek31.08.2017 10:43

Wystarczyłaby gaśnica

pryw31.08.2017 10:26

Chwała Bogu, że nikt nie ucierpiał. Starsi ludzie mają skłonności do wpadania w intensywny niepokój, co może spowodować spory problem. Strażacy to mundurowi cieszący się największym szacunkiem społeczeństwa.

Pokaż wszystkie opinie (8)