Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
1 września 2017

Będą rozmawiać o krematorium. Radni zwołują sesję nadzwyczajną

Będą rozmawiać o krematorium. Radni zwołują sesję nadzwyczajną
fot. JastrzebieOnline.pl

Duży niepokój społeczny wywołała informacja o możliwości budowy krematorium w Ruptawie przy ul. Okrzei. W tej sprawie odbyło się zebranie mieszkańców. Teraz radni zwołują sesję nadzwyczajną na ten temat. 

- Zwołanie sesji umożliwi przyjrzenie się na forum publicznym tym inwestycjom przez radnych i mieszkańców. Należy przypuszczać, że Prezydent Miasta, jako zwierzchnik Urzędu Miasta powinien mieć interesujące społeczeństwo informacje. Liczę, że dzięki inicjatywie sesji nadzwyczajnej wątpliwości zostaną rozwiane, a nadto wyważymy interesy mieszkańców. Ważne dla mnie jest prawo do życia w spokoju w nieuciążliwym środowisku. Z drugiej strony szanuję prawo do prowadzenia działalności gospodarczej w zgodzie z obowiązującym prawem krajowym i Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Tak czy inaczej, sprawie trzeba się przyjrzeć. Liczę na obecność i zdrową dyskusję między przedstawicielami mieszkańców i przedsiębiorcami na forum Rady Miasta – powiedział radny Szymon Klimczak (PiS), jeden z wnioskodawców sesji.

Urząd Miasta już wcześniej odniósł się do doniesień o budowie krematorium w Ruptawie.

-  Do rozpoczęcia inwestycji uprawnia inwestora pozwolenie na budowę bądź zgłoszenie robót budowlanych. Do tej pory do organu administracji architektoniczno-budowlanej nie wpłynęły żadne wnioski od inwestora, które dotyczyłyby zabudowy działek - skomentowała cała sprawę rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci i strażacy przeczesywali las przy ul. Podhalańskiej Policjanci i strażacy przeczesywali las przy ul. Podhalańskiej

Kto  przegonił zagranicznego inwestora z miasta? Kto przegonił zagranicznego inwestora z miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Ja05.09.2017 15:34

A może pomiędzy blokami postawmy spalarnie ? Ulica Turystyczna tez jest blisko cmentarza

mecenas05.09.2017 10:50

Panowie z pis widzą że ich poparcie mocno spada po tym hamowaniu inwestycji miejskich, dlatego robią pozory że troszczą się o mieszkańców i zwołują sesję. Przecież do U.M. nie wpłynął żaden dokument o budowę krematorium. Wyssane z palca!

gość03.09.2017 20:54

Po co budowaliście się przy cmentarzu? Czy myśleliście, że on będzie malał? Wyluzujcie, ta inwestycja - spalarnia - jest dla dobra wszystkich i wasze eprywatne interesy nie mają znaczenia, liczy się dobro ogółu. Tak samo psioczywliście gdy JSW miała budować szyb na Bziu.

Ruptawiok03.09.2017 19:30

Przy cmentarzu tak...ale nie pod balkonami mieszkających tam ludzi.

Gospodarz 03.09.2017 18:50

Z kurnika to smród, ale jajka to Wam smakują.

gość03.09.2017 9:58

KURNIK a krematorium to wielkie różnice. Jest oczywiste, że kurnik na ul. Rolniczej nie powinien w ogóle powstać. Tam będzie na prawdę smród!!

gość03.09.2017 9:55

Powinna być spalarnia przy Okrzei i chyba nikt z żyjących nie ma wątpliwości i nie widzi potrzeby dyskusji. Czy radni przeniosą cmentarz na życzenie mieszkańców Ruptawy? Należy powiedzieć, że każdego z nas zabraknie, a chałupy zostaną!!!

Pokaż wszystkie opinie (24)