Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
1 września 2017

Będą rozmawiać o krematorium. Radni zwołują sesję nadzwyczajną

Będą rozmawiać o krematorium. Radni zwołują sesję nadzwyczajną
fot. JastrzebieOnline.pl

Duży niepokój społeczny wywołała informacja o możliwości budowy krematorium w Ruptawie przy ul. Okrzei. W tej sprawie odbyło się zebranie mieszkańców. Teraz radni zwołują sesję nadzwyczajną na ten temat. 

- Zwołanie sesji umożliwi przyjrzenie się na forum publicznym tym inwestycjom przez radnych i mieszkańców. Należy przypuszczać, że Prezydent Miasta, jako zwierzchnik Urzędu Miasta powinien mieć interesujące społeczeństwo informacje. Liczę, że dzięki inicjatywie sesji nadzwyczajnej wątpliwości zostaną rozwiane, a nadto wyważymy interesy mieszkańców. Ważne dla mnie jest prawo do życia w spokoju w nieuciążliwym środowisku. Z drugiej strony szanuję prawo do prowadzenia działalności gospodarczej w zgodzie z obowiązującym prawem krajowym i Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Tak czy inaczej, sprawie trzeba się przyjrzeć. Liczę na obecność i zdrową dyskusję między przedstawicielami mieszkańców i przedsiębiorcami na forum Rady Miasta – powiedział radny Szymon Klimczak (PiS), jeden z wnioskodawców sesji.

Urząd Miasta już wcześniej odniósł się do doniesień o budowie krematorium w Ruptawie.

-  Do rozpoczęcia inwestycji uprawnia inwestora pozwolenie na budowę bądź zgłoszenie robót budowlanych. Do tej pory do organu administracji architektoniczno-budowlanej nie wpłynęły żadne wnioski od inwestora, które dotyczyłyby zabudowy działek - skomentowała cała sprawę rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Ja05.09.2017 15:34

A może pomiędzy blokami postawmy spalarnie ? Ulica Turystyczna tez jest blisko cmentarza

mecenas05.09.2017 10:50

Panowie z pis widzą że ich poparcie mocno spada po tym hamowaniu inwestycji miejskich, dlatego robią pozory że troszczą się o mieszkańców i zwołują sesję. Przecież do U.M. nie wpłynął żaden dokument o budowę krematorium. Wyssane z palca!

gość03.09.2017 20:54

Po co budowaliście się przy cmentarzu? Czy myśleliście, że on będzie malał? Wyluzujcie, ta inwestycja - spalarnia - jest dla dobra wszystkich i wasze eprywatne interesy nie mają znaczenia, liczy się dobro ogółu. Tak samo psioczywliście gdy JSW miała budować szyb na Bziu.

Ruptawiok03.09.2017 19:30

Przy cmentarzu tak...ale nie pod balkonami mieszkających tam ludzi.

Gospodarz 03.09.2017 18:50

Z kurnika to smród, ale jajka to Wam smakują.

gość03.09.2017 9:58

KURNIK a krematorium to wielkie różnice. Jest oczywiste, że kurnik na ul. Rolniczej nie powinien w ogóle powstać. Tam będzie na prawdę smród!!

gość03.09.2017 9:55

Powinna być spalarnia przy Okrzei i chyba nikt z żyjących nie ma wątpliwości i nie widzi potrzeby dyskusji. Czy radni przeniosą cmentarz na życzenie mieszkańców Ruptawy? Należy powiedzieć, że każdego z nas zabraknie, a chałupy zostaną!!!

Pokaż wszystkie opinie (24)