Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
1 września 2017

Od dzisiaj dzieci i młodzież jeżdżą za "0" zł

Od dzisiaj dzieci i młodzież jeżdżą za "0" złfot. MZK Jastrzebie

Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży stała się faktem. Od piątku, 1 września, dzieci, młodzież ucząca się i studenci mają darmowe przejazdy. Cześć młodych pasażerów nie odebrała jeszcze Karty Jastrzębianina i korzysta ze swojego uprawnienia za okazaniem legitymacji. 

Bezpłatne przejazdy obowiązują na terenie miasta młodzież uczącą się i studentów, którzy mają zameldowanie w Jastrzębiu. Ci, którzy jeszcze nie odebrali Karty Jastrzębianina mogą to zrobić w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej 1 w Jastrzębiu, a także za pośrednictwem Internetu, gdzie znajduje się odpowiedni wniosek (zobacz tutaj).

- Do połowy września honorowany będzie bezpłatny przejazd na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej. W przypadku dzieci młodszych wystarczy oświadczenie rodziców - mieszkańców Jastrzębia-Zdroju - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość04.09.2017 17:17

Do 21.37. Po prostu jestem normalny

do g. 19.3703.09.2017 21:37

Nie jesteś z PO ale zachowujesz się jak oni. Zajmij się tą swoją ogólną kulturą.

Gość03.09.2017 19:37

Do gość 17.30. Nie krzyczę i nie tupię. Forum służy wyrażaniu myśli, uwag i opinii, jeśli nie wiesz. Szacunek i uwielbienie ok wg zasług, ale zapomniałeś przy tym, że jest jeszcze coś takiego jak kultura osobista. Ps. Nie jestem z Po.

do godz. 12.5903.09.2017 17:13

A ty uprawiasz typową pełowską propagandę - was można poznać po pisaniu a przede wszystkim po krzyczeniu i tupaniu. Swoje uwagi zostaw dla siebie. Szacunek i uwielbienie oddaje się według zasług!!!

gość03.09.2017 9:52

NIE ZA DARMO, tylko na koszt wszystkich podatników. To Hetmanka wmawiała wszystkim przed wyborami, już w 2014 r., że będzie "darmowa komunikacja dla wszystkich" w ramach płaconej dotacji do MZK, a ludzie uwierzyli, że na prawdę za darmo. Niestety za same dzieci należy dopłacić aż 1,3 mln zł do płaconych już 12,5 mln zł dotacji. Dlaczego tak bardzo dużo??? Dlaczego nie podano płatnikom, czyli nam płacącym podatki, sposobu wyliczenia? Czy nie lepiej wyjść z tego MZK i za te 14 mln zł utworzyć komunikację we własnym zakresie??? MZK to studnia bez dna!!!

krygier03.09.2017 9:21

Był ten audyt w MZK bo miał być, wnioski są gdzieś opublikowane?

seba02.09.2017 13:17

Ci co sa na wiecznym utrzymaniu mopsu sie cieszą z tego. Was to powinni sila gonic do pracy a jak nie to wygnać z uchodźcami!!!

Pokaż wszystkie opinie (11)