JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS ciągle niepokonany. Remis na wyjeździe w Łodzi

W meczu 7. Kolejki II ligi GKS 1962 remisuje z ŁKS-em Łódź 1:1. Bramkę dla GKS-u zdobył w 82. minucie Bartosz Semeniuk. Drużyna z Jastrzębia ciągle niepokonana w rozgrywkach ligowych.

Pierwsze minuty należały do łodzian, jednak nie byli oni w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Grzegorza Drazika. Jedynie Przemysław Kocot oddał strzał z dystansu, z którym golkiper GKS bez problemów sobie poradził. Im dłużej jednak trwało spotkanie, tym groźniej atakowali jastrzębscy zawodnicy. W 30. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony nikt nie zdołał zamknąć akcji na prawym słupku, a po trzech minutach bliski pokonania Kołby był Daniel Szczepan, lecz piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców ŁKS-u.

W 40. minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym w niezłej sytuacji znalazł się Piotr Pacholski, który w ostatnim momencie zastąpił w wyjściowym składzie Kacpra Kawulę, jednak po strzale z ostrego kąta skutecznie interweniował Kołba. Łodzianie po dobrym początku kolejną groźną okazję stworzyli dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy. Na strzał z dystansu zdecydował się Pyciak, ale na nasze szczęście piłka trafiła w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla GieKsy. Po niezbyt dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Pyrdoł zdołał oddać strzał głową i pokonać Grzegorza Drazika. Po kolejnych kilku minutach mocno z dystansu uderzał Pieczara, jednak poradził sobie z tym strzałem Drazik.

Niestety po stracie bramki zespół z Jastrzębia przez długi czas nie był w stanie odpowiedzieć choćby strzałami na bramkę ŁKS-u, a gospodarze nie kwapili się do zdobycia drugiego gola, nastawiając się na kontry. Ataki GKS-u przyniosły w końcu skutek w 82. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Farid Ali, a Bartosz Semeniuk pewnym strzałem głową doprowadził do remisu. W ostatniej minucie trzy punkty GKS-owi mógł zapewnić Farid Ali, jednak jego strzał z rzutu wolnego poszybował wysoko nad bramką i spotkanie zakończyło się zasłużonym podziałem punktów.

2 września, Łódź, godzina 16:00
ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)
1:0 - Piotr Pyrdoł (50 min.)
1:1 - Bartosz Semeniuk (82 min.)

ŁKS Łódź: Michał Kołba - Paweł Pyciak, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko, Jakub Kostyrka (86. Mikołaj Maschera), Tomasz Margol (74. Filip Burkhardt), Patryk Bryła (61. Ievgen Radionov), Przemysław Kocot, Damian Guzik (46. Piotr Pyrdoł), Krystian Pieczara.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Kamil Szymura, Piotr Pacholski, Dominik Kulawiak (78. Dawid Weis), Bartosz Semeniuk (89. Szymon Stach), Marcin Ruda, Farid Ali Krzysztof Gancarczyk (63. Wojciech Caniboł), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (78. Dominik Szczęch).

Sędzia: Paweł Kukla (Małopolski ZPN).
Żółte kartki: Bryła, Margol, Kocot, Burkhardt, Widejko (ŁKS).