Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
4 września 2017

5-letnie dziecko błąkało się samo. Matkę interesowały narkotyki

5-letnie dziecko błąkało się samo. Matkę interesowały narkotyki
fot. KMP Jastrzębie

5-letnie dziecko błąkało się samo koło ruchliwej drogi. W tym samym czasie matka dziecka zajmowała się swoimi sprawami. Policjanci znaleźli w jej torebce narkotyki. Kobiecie za brak należytej opieki na dzieckiem grozi 5 lat więzienia. 

Policjanci zostali powiadomieni, że dziewczynka w wieku około 4-5 lat bez żadnej opieki chodzi blisko jezdni, a przejeżdżające pojazdy zmuszone były gwałtownie hamować. Ponadto gdyby nie ich reakcja, to dziecko wtargnęłoby na drogę. Jastrzębianie natychmiast wezwali na miejsce policję. Dziewczynka była bardzo przestraszona i płakała. Jednakże już po chwili mundurowi zaopiekowali się 5-latką i szybko ustalili zarówno tożsamość dziecka, jak i jej matki.

Stróże prawa udali się pod wskazany adres na ulicę Wielkopolską, gdzie w mieszkaniu zastali babcię małoletniej. Z jej relacji wynikało, iż matka dziecka wyszła do znajomej, a dziewczynka za jej zgodą miała bawić się przy bloku. Kobieta nie widziała nic złego w tym, że jej matka pozwoliła córce na samotną zabawę. W pewnym momencie do mieszkania weszła matka dziewczynki.

- Policjanci poinformowali 28-latkę o okolicznościach interwencji, kobieta zobowiązała się do sprawowania opieki nad swoim dzieckiem. Jastrzębianka od początku rozmowy z policjantami zachowywała się bardzo nerwowo. Nie przejęła się sytuacją związaną z córką oraz możliwymi jej konsekwencjami, a jedynie dążyła do tego, aby mundurowi opuścili mieszkanie i nerwowo wyrzuciła swoją torbę na stół, co też wzbudziło podejrzenia policjantów. W wyniku dalszych czynności policjanci dokonali kontroli zawartości torby. Okazało się, że mieszkanka Jastrzębia-Zdroju posiadała przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Po przebadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że była to metaamfetamina. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. O dalszym losie nieodpowiedzialnej matki zadecyduje prokurator i sąd. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że naraziła swoją córkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może trafić do więzienia nawet na 5 lat - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
do Sceptyk 11.09.2017 16:05

i analfabetów, samobUjco.

podpis06.09.2017 1:28

Jej juz nic nie pomoże . Na psychiatryk z nią .

Sceptyk05.09.2017 10:41

Jastrzebie to miasto samobujcow, mordercow, kiboli i narkomanow. Sama Patologia. To cos jak Harlem lat 70'

barabara05.09.2017 9:03

Lubi ten sport i nie tylko ten

Gość04.09.2017 13:30

Bezdomnych może jeszcze zapytać, gdzie można kupić wódę w butelkach pet.

znawca04.09.2017 13:21

Soni nic nie pomoże. Za bardzo lubi jazdę po bandzie.

seba04.09.2017 12:52

Zamknac szlaufe. a dzieci /dziecko oddać rodzinie zastępczej. Pewnie jeszcze rząd dal jej w prezencie 500plus na cpanie. Nie mam nic do rodzin otrzymujące 500plus bo tez dostajemy ale pracujemy i tez nie jest nam łatwo.

Pokaż wszystkie opinie (17)