Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
4 września 2017

5-letnie dziecko błąkało się samo. Matkę interesowały narkotyki

5-letnie dziecko błąkało się samo. Matkę interesowały narkotyki
fot. KMP Jastrzębie

5-letnie dziecko błąkało się samo koło ruchliwej drogi. W tym samym czasie matka dziecka zajmowała się swoimi sprawami. Policjanci znaleźli w jej torebce narkotyki. Kobiecie za brak należytej opieki na dzieckiem grozi 5 lat więzienia. 

Policjanci zostali powiadomieni, że dziewczynka w wieku około 4-5 lat bez żadnej opieki chodzi blisko jezdni, a przejeżdżające pojazdy zmuszone były gwałtownie hamować. Ponadto gdyby nie ich reakcja, to dziecko wtargnęłoby na drogę. Jastrzębianie natychmiast wezwali na miejsce policję. Dziewczynka była bardzo przestraszona i płakała. Jednakże już po chwili mundurowi zaopiekowali się 5-latką i szybko ustalili zarówno tożsamość dziecka, jak i jej matki.

Stróże prawa udali się pod wskazany adres na ulicę Wielkopolską, gdzie w mieszkaniu zastali babcię małoletniej. Z jej relacji wynikało, iż matka dziecka wyszła do znajomej, a dziewczynka za jej zgodą miała bawić się przy bloku. Kobieta nie widziała nic złego w tym, że jej matka pozwoliła córce na samotną zabawę. W pewnym momencie do mieszkania weszła matka dziewczynki.

- Policjanci poinformowali 28-latkę o okolicznościach interwencji, kobieta zobowiązała się do sprawowania opieki nad swoim dzieckiem. Jastrzębianka od początku rozmowy z policjantami zachowywała się bardzo nerwowo. Nie przejęła się sytuacją związaną z córką oraz możliwymi jej konsekwencjami, a jedynie dążyła do tego, aby mundurowi opuścili mieszkanie i nerwowo wyrzuciła swoją torbę na stół, co też wzbudziło podejrzenia policjantów. W wyniku dalszych czynności policjanci dokonali kontroli zawartości torby. Okazało się, że mieszkanka Jastrzębia-Zdroju posiadała przy sobie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Po przebadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że była to metaamfetamina. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. O dalszym losie nieodpowiedzialnej matki zadecyduje prokurator i sąd. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że naraziła swoją córkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może trafić do więzienia nawet na 5 lat - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
do Sceptyk 11.09.2017 16:05

i analfabetów, samobUjco.

podpis06.09.2017 1:28

Jej juz nic nie pomoże . Na psychiatryk z nią .

Sceptyk05.09.2017 10:41

Jastrzebie to miasto samobujcow, mordercow, kiboli i narkomanow. Sama Patologia. To cos jak Harlem lat 70'

barabara05.09.2017 9:03

Lubi ten sport i nie tylko ten

Gość04.09.2017 13:30

Bezdomnych może jeszcze zapytać, gdzie można kupić wódę w butelkach pet.

znawca04.09.2017 13:21

Soni nic nie pomoże. Za bardzo lubi jazdę po bandzie.

seba04.09.2017 12:52

Zamknac szlaufe. a dzieci /dziecko oddać rodzinie zastępczej. Pewnie jeszcze rząd dal jej w prezencie 500plus na cpanie. Nie mam nic do rodzin otrzymujące 500plus bo tez dostajemy ale pracujemy i tez nie jest nam łatwo.

Pokaż wszystkie opinie (17)