Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
4 września 2017

Były zapisy na papier toaletowy, czyli piknik w PRL

Były zapisy na papier toaletowy, czyli piknik w PRL
fot. kb /jastrzebieonline

Kto dzisiaj pamięta zapisy na papier toaletowy? Podróż starym autobusem „ogórkiem”, który chociaż ledwo kupy się trzymał to jechał. Wszystko to można było sobie przypomnieć na niedzielnym pikniku w PRL. 

Przed kinem „Centrum” zaparkowały stare samochody, które swoją świetność przeżywały w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL). Nie każdy też mógł od tak, zostać szczęśliwym posiadaczem czterokołowca, ponieważ można go było kupić na specjalne kartki - talony. Po placu przed kinem przechadzali się milicjanci wraz z więźniem. Była też kolejka po oranżadę czy do kiosku ruchu, gdzie kupowało się nie tylko gazety i papierosy, ale również rajstopy, szampony, czyli to co aktualnie „rzucono” na sprzedaż. Nie zabrakło również budki z piwem, które w czasach PRL na wszelkiego rodzaju festynach było prawdziwym hitem. Wszak i ten produkt należał do licznej listy towarów deficytowych.

Wspólna zabawa w PRL zgromadziła jastrzębian, mimo deszczowej pogody. Dzisiaj realia tamtego systemu są już powodem tylko do żartów i beztroskiej zabawy, kiedyś spędzały sen z powiek ówczesnym mieszkańcom Polski. Dzisiaj można się śmiać z tego, co jeszcze nie tak dawno uprzykrzało życie milionom ludzi. Stanie o świcie w kolejce, aby dostać kawałek mięsa, czy wystawanie kilka dni przed sklepem żeby móc kupić czarno-biały telewizor nie należały do najprzyjemniejszych aspektów życia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Jastrzębiu wystąpią Golec uOrkestra W Jastrzębiu wystąpią Golec uOrkestra

Jastrzębianie bawili się na pikniku przy ul. Kaszubskiej Jastrzębianie bawili się na pikniku przy ul. Kaszubskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
seboc04.09.2017 15:49

W przyszlym roku Pani Prezydent powinna zorganizowac piknik nieprl.
https://www.youtube.com/watch?v=JNS3opMhlio 

W programie:
1. Rajd rowerami gorskimi i przelajowymi miedzy dawnymi stacjami kolejowymi,
2. "JA Iron Man" na ruinach OWN,
3. Bieg z przeszkodami ul. Mazowiecka,
4. Konkurs na najpiekniejszy stroj kapielowy na plazy miejskiej,
5. Wyscig po crocsy i pojedynek o robota kuchennego,
6. Stoisko miesne, co godzine rzucamy kilka kg udek po 3.50,
6. Autobusy z dawnych lat - pojazdy z calej Europy wystawia partner imprezy, firma "Drabas",
7. Dla najmlodszych: piknik na terenie zamnknietej szkoly, ul. Kaszubska,
8. Pokaz tanca alternatywnego miejscowych bezdomnych,
9. Lekcje j. czeskiego ze SM,
10. Pokaz budowy drona lub slomianego misia - zaprasza partner impresy, JSW.

gość04.09.2017 13:54

W PRL wszyscy mogli studiować za darmo, a teraz co -masz kasę to się uczysz, w przeciwnym razie spaduwa! Piszący nic nie kuma o PRL. Gdyby nie PRL i darmowe mieszkania w blokach to by was nie było mądrale wyuczenia w czasie PRL i to za darmo! Jeżeli tak było źle to porzućcie te mieszkania wybudowane w okresie PRL!!!

Gość04.09.2017 13:19

Teraz macie bezdomnych śpiących w śmietnikach, modlitwę na pokaz i wzajemną nienawiść.

do godz. 11.5704.09.2017 12:11

A dawniej nie było wszystko na kredycie?

Prawdomowny04.09.2017 11:57

Co z tego, ze teraz jest więcej skoro wszystko na kredycie. Nie ma sensu się rozpisywać bo większość i tak tego nie ogarnia.

gość04.09.2017 11:44

Dlaczego piszecie bzdury? Nie było w ogóle zapisów na papier toaletowy!!! Dostaliście za darmo mieszkania, większość je potem wykupIła za przysłowiowe 1 zł lub 2,30 zł. Teraz sprzedajecie je na wolnym rynku na grubą kasę i jeszcze wam źle? Wszyscy mieli pracę i mieszkania. Jeżeli były kartki to nie potrzeba było stać w wielkich kolejkach bo nikt więcej nie kupił. Teraz macie bezdomnych, bezrobotnych i kupę biedy. Majątek Polski wysprzedany za bezcen!!! Polacy szukają pracy za granicą. Gdyby nadal rządziło PO-PSL to kopalnie też zostałyby sprzedane za bezcen. Ile ludzi pracowało w UM w latach 90. tych a ile teraz? O ile set % się zwiększyło???

Ewka4504.09.2017 11:18

PRL to jest teraz na Mazowieckiej rodem z Bareji.
????

Pokaż wszystkie opinie (19)