Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
4 września 2017

Były zapisy na papier toaletowy, czyli piknik w PRL

Były zapisy na papier toaletowy, czyli piknik w PRL
fot. kb /jastrzebieonline

Kto dzisiaj pamięta zapisy na papier toaletowy? Podróż starym autobusem „ogórkiem”, który chociaż ledwo kupy się trzymał to jechał. Wszystko to można było sobie przypomnieć na niedzielnym pikniku w PRL. 

Przed kinem „Centrum” zaparkowały stare samochody, które swoją świetność przeżywały w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL). Nie każdy też mógł od tak, zostać szczęśliwym posiadaczem czterokołowca, ponieważ można go było kupić na specjalne kartki - talony. Po placu przed kinem przechadzali się milicjanci wraz z więźniem. Była też kolejka po oranżadę czy do kiosku ruchu, gdzie kupowało się nie tylko gazety i papierosy, ale również rajstopy, szampony, czyli to co aktualnie „rzucono” na sprzedaż. Nie zabrakło również budki z piwem, które w czasach PRL na wszelkiego rodzaju festynach było prawdziwym hitem. Wszak i ten produkt należał do licznej listy towarów deficytowych.

Wspólna zabawa w PRL zgromadziła jastrzębian, mimo deszczowej pogody. Dzisiaj realia tamtego systemu są już powodem tylko do żartów i beztroskiej zabawy, kiedyś spędzały sen z powiek ówczesnym mieszkańcom Polski. Dzisiaj można się śmiać z tego, co jeszcze nie tak dawno uprzykrzało życie milionom ludzi. Stanie o świcie w kolejce, aby dostać kawałek mięsa, czy wystawanie kilka dni przed sklepem żeby móc kupić czarno-biały telewizor nie należały do najprzyjemniejszych aspektów życia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powrót do PRL. Wystąpi Sztywny Pal Azji Powrót do PRL. Wystąpi Sztywny Pal Azji

W Jastrzębiu wystąpią Golec uOrkestra W Jastrzębiu wystąpią Golec uOrkestra

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
seboc04.09.2017 15:49

W przyszlym roku Pani Prezydent powinna zorganizowac piknik nieprl.
https://www.youtube.com/watch?v=JNS3opMhlio 

W programie:
1. Rajd rowerami gorskimi i przelajowymi miedzy dawnymi stacjami kolejowymi,
2. "JA Iron Man" na ruinach OWN,
3. Bieg z przeszkodami ul. Mazowiecka,
4. Konkurs na najpiekniejszy stroj kapielowy na plazy miejskiej,
5. Wyscig po crocsy i pojedynek o robota kuchennego,
6. Stoisko miesne, co godzine rzucamy kilka kg udek po 3.50,
6. Autobusy z dawnych lat - pojazdy z calej Europy wystawia partner imprezy, firma "Drabas",
7. Dla najmlodszych: piknik na terenie zamnknietej szkoly, ul. Kaszubska,
8. Pokaz tanca alternatywnego miejscowych bezdomnych,
9. Lekcje j. czeskiego ze SM,
10. Pokaz budowy drona lub slomianego misia - zaprasza partner impresy, JSW.

gość04.09.2017 13:54

W PRL wszyscy mogli studiować za darmo, a teraz co -masz kasę to się uczysz, w przeciwnym razie spaduwa! Piszący nic nie kuma o PRL. Gdyby nie PRL i darmowe mieszkania w blokach to by was nie było mądrale wyuczenia w czasie PRL i to za darmo! Jeżeli tak było źle to porzućcie te mieszkania wybudowane w okresie PRL!!!

Gość04.09.2017 13:19

Teraz macie bezdomnych śpiących w śmietnikach, modlitwę na pokaz i wzajemną nienawiść.

do godz. 11.5704.09.2017 12:11

A dawniej nie było wszystko na kredycie?

Prawdomowny04.09.2017 11:57

Co z tego, ze teraz jest więcej skoro wszystko na kredycie. Nie ma sensu się rozpisywać bo większość i tak tego nie ogarnia.

gość04.09.2017 11:44

Dlaczego piszecie bzdury? Nie było w ogóle zapisów na papier toaletowy!!! Dostaliście za darmo mieszkania, większość je potem wykupIła za przysłowiowe 1 zł lub 2,30 zł. Teraz sprzedajecie je na wolnym rynku na grubą kasę i jeszcze wam źle? Wszyscy mieli pracę i mieszkania. Jeżeli były kartki to nie potrzeba było stać w wielkich kolejkach bo nikt więcej nie kupił. Teraz macie bezdomnych, bezrobotnych i kupę biedy. Majątek Polski wysprzedany za bezcen!!! Polacy szukają pracy za granicą. Gdyby nadal rządziło PO-PSL to kopalnie też zostałyby sprzedane za bezcen. Ile ludzi pracowało w UM w latach 90. tych a ile teraz? O ile set % się zwiększyło???

Ewka4504.09.2017 11:18

PRL to jest teraz na Mazowieckiej rodem z Bareji.
????

Pokaż wszystkie opinie (19)