Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
4 września 2017

Jastrzębianie w wieku 8-16 lat zdemolowali windę

Jastrzębianie w wieku 8-16 lat zdemolowali windę
fot. KMP Jastrzębie

Na zakończenie wakacji dziesięciu nieletnich zdemolowało windę w bloku przy ul. Turystycznej. Winda została wyłączona z użytku, gdyż korzystanie z niej mogło zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców. Losami każdej z osób zajmie się teraz sąd rodzinny.

W niedzielę, tuż po godzinie 15.30, mieszkaniec bloku przy ul. Turystycznej zgłosił na Komendę Miejską Policji, że grupa dzieci demoluje windę. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres.

- Nieletni na widok mundurowych zaczęli uciekać, jednakże już po chwili wszyscy zostali zatrzymani. 10 młodych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, to chłopcy w wieku od 8 do 16 lat i dwie dziewczyny w wieku 11 i 12 lat. Na miejsce przybył również pracownik pogotowia dźwigowego, aby sprawdzić stan techniczny windy. Okazało się, że zniszczeniu uległy elementy drzwi przesuwnych. Winda została wyłączona z użytku, gdyż uszkodzenia były na tyle poważne, że korzystanie z niej mogło zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców. Nieletni trafili do komendy. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji, każda z osób została odebrana z jednostki przez swoich rodziców. To jednak nie koniec nieprzyjemności, z jakimi będą musieli się zmierzyć. Nastolatków czeka jeszcze sprawa w sądzie, gdzie rozstrzygnie się ich dalszy los – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja podkreśla, że na uznanie i podziękowania zasługuje wzorowa, obywatelska postawa 54-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który skutecznie zareagował na przejaw łamania prawa i natychmiast wezwał policję.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skakali po ofierze napadu i bili pięściami Skakali po ofierze napadu i bili pięściami

Jechał z podrobioną tablicą rejestracyjną Jechał z podrobioną tablicą rejestracyjną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Gość07.09.2017 6:43

Mieszkam na turystycznej i od razu domyśliłam się o którą ulicę chodzi. Wstyd ale cóż. Co do młodego gówniarza "sapera " to rodzicom należy się solidne wpier.... Gówniarz chodzi po ulicy i straszy młodsze dzieci a jak mu się zwróci uwagę to on straszy ojcem i jego kumplami. Powinni go zamknąć w tej zepsutej windzie na jakiś czas to może by się troszkę ogarnął. Masakra.

saper05.09.2017 9:06

saper powiadasz /? znam tego patola i tych kumpli czesto widuje moze czas najwyzszy zeby przez przypadek mu sie komora nosowa złamała na jakis czas?

Wasabi05.09.2017 8:38

To nie ulica Turystyczna tylko Terrorystyczna.

do Kabin 05.09.2017 8:26

Dzieci KODziarzy to dzieci mądre, bo mają mądrych rodziców. Dzieci wierzące w obiecanki oszukującej partii, mogły rozwalić windę, bo przecież rodzice mają forsę z 500+. Wierzą też w bajki o mgle, i szczęściu. Już i kościół odwraca się od tych oszustów. A ty nadal tkwisz w marzeniach

Rr05.09.2017 0:12

Do Gość o 20:30 na przyjaźni i szerokiej mieszkają też normalni ludzie więc im nie ubliżaj i nie odnoś się do stereotypów.

do Adi04.09.2017 22:42

Oki. Polujemy na "sapera". Informacje o nim już mamy od mamy.

Kabin04.09.2017 21:07

Dzieci KODziarzy są źle wychowane, bo są z trudnych rodzin.

Pokaż wszystkie opinie (23)