Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 września 2017

"Ci, którzy zdewastowali windę muszą zapłacić za naprawę"

"Ci, którzy zdewastowali windę muszą zapłacić za naprawę"
fot. pixabay

Niedzielny wybryk grupy nieletnich, którzy demolowali windę w bloku przy ulicy Turystycznej zbulwersował jastrzębian. O tym „wyczynie” informowała nawet ogólnopolska rozgłośnia radiowa. Teraz przyszedł czas płacenia rachunków, bo ktoś musi pokryć koszty naprawy zepsutej windy. 

Wśród młodzieży, która zdemolowała windę były też dzieci w wieku 8 lat, co może jeszcze bardziej bulwersować. Sprawcy zostali zatrzymani przez policyjny patrol i odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Winda nadal jest zepsuta i trzeba ją naprawić. Administracja poinformowała, że już przystąpiono do wymiany windy, która była w planach technicznych spółdzielni.  Coraz częściej słychać głosy o tym, że to rodzice nieletnich powinni pokryć koszty związane z uszkodzeniem dźwigu. 

- Bezwzględnie uważam, że takie demolowanie naszej wspólnej własności jest karygodne. To, że sprawcy staną przed Sądem Rodzinnym to jedno i być może zostanie ich rodzicom wymierzona grzywna, ale to, że Spółdzielnia „Nowa” powinna domagać się zapłaty za naprawę, to drugie. Same słowa potępienia nie wystarczą. Jeśli rodzice nie potrafią skutecznie kontrolować swoich dzieci, to powinni ponosić koszty szkód, jakie one wyrządzają. Przecież za ich wybryki nie będziemy płacić ze swoich pieniędzy, pieniędzy wszystkich lokatorów - mówił Józef Kubera, członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowa”. 

Józef Kubera zapewnia, że będzie przekonywał całą Radę Nadzorczą do tego, aby dochodzić kosztów naprawy od sprawców. 

- Myślę, że nie będzie z tym problemów. Tylko poprzez bolesne danie nauczki wandalom, odstraszymy innych od popełniania tego typu zniszczeń - mówi. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu Strażnicy sprawdzą czy młodzież nie pije alkoholu

Pijane nastolatki w Nowy Rok Pijane nastolatki w Nowy Rok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Gość06.09.2017 15:15

Koszt naprawy windy dorzucić do miesięcznego czynszu z możliwością zamiany na prace porządkowe ( sprzątanie klatek ) ze stawką Pani sprzątającej. Nie będą mieli możliwości uniknięcia kary pod pretekstem biedy. Oczywiście sąsiedzi będą mogli zgłosić źle wykonaną pracę do administracji.
Tylko czy administracja się na to odważy?

Gość06.09.2017 10:39

Do Rylok... Bardzo się mylisz twierdząc że to dziecko mogło być każdego z nas . To jest kwestia wychowania , za dużo mają swobody , duże kieszonkowe , wypasione telefony , straszne gry komputerowe , za mało kontroli i rozmów ze strony rodziców , więc z tego wszystkiego w dupach im się przewraca .

Rylok 06.09.2017 7:12

To dziecko mogło być każdego z nas.

Jaaaaa06.09.2017 1:33

Pewnie od razu wszystkich w kajdany i pozamykać. Dzieciaki na jarze na Turystycznej przypiąć do ławki i po 15 batów :p Boże co za ludzie hehe

Kierowiec05.09.2017 22:23

No proszę, wreszcie Patologia po za Przyjaźnią i Szeroką. Może dotrze do "inteligencji" żeby nie potępiać na każdym kroku w/w osiedli, bo wszędzie mieszkają i normalni ludzie i patole. A jeśli chodzi o sprawców, to oczywiście ukarać a rodziców jak najbardziej obarczyć kosztami naprawy.

menel05.09.2017 20:46

rodzice powinni zapłacić za szkodę i w ramach nabrania rozumu latorośli w czynie społecznym (czyt.za darmo) zebrać każdy po 1 tonie psich kup , myślę ze w 3 dni by nazbierali tyle :)

gość05.09.2017 20:33

No i super. Trzeba wreszcie ponosić konsekwencję swoich czynów. Gdyby uszło im to na sucho za chwilę zdemolowaliby kolejną windę lub coś innego? Może w końcu rodzice zaczną interesować się co robią ich małolaty!!! Dlaczego my lokatorzy mamy płacić za chuligańskie wybryki?

Pokaż wszystkie opinie (21)