Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
5 września 2017

OWN zmieni oblicze! Ma być gotowy latem 2018 roku

OWN zmieni oblicze! Ma być gotowy latem 2018 roku
fot. ARCHITEKT Studio Projektowe

Po wielu zawirowaniach udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Długo oczekiwaną inwestycję wybuduje konsorcjum firm z Jastrzębia i okolic. Niedługo wykonawca podpisze umowę z miastem.

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu na budowę OWN-u nie zgłosiła się żadna firma. Miasto zdecydowało wtedy o ogłoszeniu kolejnego. Ten, cieszył się większym zainteresowaniem firm, które zgłaszały się do Urzędu Miasta z pytaniami o inwestycję. Zgłosiło się pięć firm, jednak wykonawcy drożej wycenili koszt remontu OWN-u i konieczne było rozpisanie kolejnego przetargu, do którego zgłosiły się dwie firmy. Ostatecznie radni poparli wniosek prezydent o zwiększenie kwoty na budowę inwestycji. Ośrodek Wypoczynku ma być wybudowany za blisko 7 mln zł.

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmie przebudowę amfiteatru, budowę tężni i wodnego placu zabaw oraz urządzenie terenu zieleni.

- Chcemy, żeby nowy OWN był atrakcyjnym terenem rekreacyjnym, gdzie każdy będzie mógł znaleźć miejsce do odpoczynku i zabawy na łonie natury - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem I etap budowy OWN-u będzie gotowe latem 2018 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Groził, że zabije ojca i brata Groził, że zabije ojca i brata

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
Gość10.09.2017 10:52

kiedyś , za PRL, było ok., knajpa, gdzie można było zjeść kiełbasę, alejki, ławki, stawy z łabędziami i drewniane domki nad wodą i to wszystko i już, cisza, spokój, las, odetchnąć mozna po prostu było, koszty niewielkie.

Studnia bez dna09.09.2017 20:43

7 milionów na 1/4 projektu czyli aby zrealizować całość jeszcze pewnie dodatkowo ze 20. A potem to już tylko co roku kolejne setki tysięcy na utrzymanie (bo to coś na siebie nie zarobi). I to wszystko dla garstki osób, która będzie z tego w praktyce korzystała, tak jak ze słynnej "plaży" i rowerów miejskich.

józwa09.09.2017 11:31

A piwo sprzedawane ze Stara 28 jak za PRL-u też będzie na OWN-ie ?

ja08.09.2017 14:19

lepiej by pozadna galerię wybudowali!!!!!

gość08.09.2017 8:33

Najpier niech zrobią, a potem piszcie. Wiadmo, że wszystko to "kiełbasa przedwyborcza". Z najmu lokali na OWN będzie taki sam pożytek jak z małej kawiarenki w parku wyremontowanej za 1,35 mln zł - czyli żaden - same koszty.

jes07.09.2017 20:49

Ciekawe ile osób zmieści się w tym inhalatorium? 4 czy 5?

Bambu07.09.2017 11:58

Ten projekt to tragedia. Jak mi sie nie podoba to mam wyjechać? Jeśli coś jest gównem to dalej będzie gównem pomimo tego, że czekało sie na nie długo i dostało w ozdobnym papierku. Ten projekt to gówno, brzydkie, niefunkcjonalne i gryzące sie z otoczeniem. Do tego betonowe.

Pokaż wszystkie opinie (50)