Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 września 2017

Policjanci odwiedzą szkoły. Chodzi o bezpieczeństwo

Policjanci odwiedzą szkoły. Chodzi o bezpieczeństwo
fot. KMP Jastrzębie

Rok szkolny rozpoczął się w poniedziałek i dzieci codziennie przemierzają drogę do szkół. Policjanci zadbali o ich bezpieczeństwo nadzorując przejścia dla pieszych czy kierując ruchem, ale to nie wszystko. Mundurowi udadzą się do szkół, aby zwrócić uwagę dzieci na odpowiednie zachowanie na drodze. 

Istotnym elementem działań będą spotkania organizowane z rodzicami i dziećmi. Zajęcia z policjantami prowadzone w formie zabawy są lubiane przez dzieci, a to z kolei służy jeszcze lepszemu zapamiętaniu podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa pieszych.

- Działania "Bezpieczna droga do szkoły'' adresowane są nie tylko do dzieci, ale i dorosłych - rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Rodzice przewożący dzieci do szkoły powinni pamiętać o przewożeniu ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni. Dzieci powinny być także wyposażone w elementy odblaskowe, które zwłaszcza w jesienne, ponure dni przyczynią się do polepszenia ich widoczności na drodze - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi apelują także do kierowców, aby w pobliżu szkół zachowali szczególną ostrożność oraz zdjęli nogę z gazu zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. 

- Kierowco! Widząc dziecko w pobliżu przejścia, zatrzymaj się, by umożliwić mu bezpieczne dojście i powrót ze szkoły! -  apelują policjanci. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ewaa08.09.2017 14:28

Niech policjanci zobaczą jak jeżdżą kierowcy na ul.Śląskiej,gdzie koło komendy jest przejście dla pieszych tam przejście jest trudne bo jest zakręt i nie widać jak jedzie samochód

szogun06.09.2017 8:39

Niech policjanci odwiedzą mieszkańców SPS, którzy ul.Libowiec, gdzie nie ma chodnika i mnóstwo dzieci chodzi na przystanki, jeżdżą grubo ponad STÓWKĘ.