Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
6 września 2017

Górnicy dostali nagrodę i chcą podwyżek

Górnicy dostali nagrodę i chcą podwyżek
fot. JastrzebieOnline.pl

W poniedziałek na konta górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej wpłynęła nagroda w wysokości 4300 zł. Jednak coraz częściej słychać głosy, że górnicy domagają się podwyżek. 

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwają negocjacje nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Przedstawiciele związków zawodowych zapewniają, że ich celem jest to, aby górnicy zarabiali jak najlepiej, a firma była w stanie zaspokoić ich postulaty bez strat dla siebie. Coraz częściej słychać też głosy, że dobra koniunktura firmy to czas na podwyżki płac, których w JSW nie było od dawna.

W wypowiedzi dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł przewodniczący Federacji Związku Zawodowego JSW Paweł Kołodziej powiedział, że w czasie rozmów na temat UZPP będzie się starać, aby wynegocjować podwyżkę płac. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
Bene11.09.2017 0:47

Prawda jest taka, że górnictwo jest regularnie rozkładane na łopatki z krótkimi przerwami w chwilach, kiedy węgiel ma dobrą cenę i schodzi. Po pierwsze liczba związkowców w takiej JSW na każdej kopalni to jakieś nieporozumienie. Liczba pracowników biurowych też. Już pomijam fakt, że często są to ludzie zatrudnieni po znajomościach bez odpowiedniego wykształcenia. Jeżeli chodzi o deputaty to jest to gwóźdź do trumny -jak węgiel zalega na placach. Kopalnie nie mogą sprzedać, a deputat jest wypłacany. to znaczy, że dopłacamy do interesu. Są zawody równie ciężkie albo i nawet bardziej. Gdyby było tak tragicznie to żaden ojciec, który pracował na kopalni, nie puściłby tam syna. Z obserwacji wiem, że jest zupełnie inaczej -pracują całe rodziny. Dodam, że znam wielu górników na emeryturach i dopóki pracowali to opowiadali jak to jest ciężko, a jak przeszli na emerytury to opowiadają takie rzeczy, że się wierzyć nie chce co robili zamiast pracy. Jak pytałem prosto z mostu to potwierdzali, że się nie narobili. Na koniec zapytam. Czy jak budowlaniec, mechanik samochodowy, elektryk, piekarz itd. mało zarabiają to strajkują? Czy ktoś się nimi przejmuje? To gdzie tu konstytucyjna równość? Jak się warunki nie podobają to sobie zmień, a nie fanzol.

Gość10.09.2017 14:45

W jsw zarabia się conajmniej 1tyś. więcej niż w pgg i jeszcze im mało! Ja pracuąc w rybnickej kopalni mam po 12 latach g?rnictwa 2.5 tyś na ręke plus 4 tyś barb?rki i bony także kokosow nie ma.Ci co kraczą na g?rnik?w niech się przyjmną na kopalnię przyjęcia caly czas są.

górniczek10.09.2017 12:13

Tyle waszego że sobie ponarzekacie na górników zawistna chołoto. A my dalej będziemy zarabiać po 5000-6000 tyś. bez nadgodzin i weekendów,będziemy dostawać Barbóreczki,14 nasteczki,węgiel,premię i jak dobrze pójdzie to jeszcze zyski, a i bony nam dzwigneli z 14 do 19 złotych i mam jeszcze karnet MultiSport z socjalnego za 55 zł.Mogę pakować na wszystkich siłkach i pływać we wszystkich basenach gratis he he.I to wszystko za 4 godziny pracy, a za 5 latek emeryturka.Nic tylko pracować na grubie.Jaki ze mnie szczęściarz że tatuś mi doradził karierę na kopalni.

Maro10.09.2017 11:03

Czemu podajecie takie info i robicie sensacje ? Czy z innych grup zawodowych dowiem się kiedyś kto jaki dostał przelew ?? Ci górnicy nieroby, pazerne lenie itp itd . Nie podoba mi się podawanie takich informacji Ci zainteresowani o tym wiedzą a ludzi z poza górnictwa oprócz hejtu guzik to interesuje.

Pracownik jsw 10.09.2017 7:00

Już mam dość opini emerytów wiecznie płaczą wiecznie mało a co z węglem....tylko to słysze i wiecznie na nic nie mają czasu " jak wam mało to do roboty bo na tej emeryturze to wam bije do dekla!!!!

do ton07.09.2017 23:04

a mi sie chce wymiotowac jak czytam takie brednie pisane przez durnych i zawistnych polaczkow, zajmij sie soba matole a nie gornikami

Ton07.09.2017 21:34

Chce mie się wymiotować, jak słysze o podwyżkach dla pazernych górników. Dziadostwo nie dość,ze pracuje 25 lat a powinni dłużej, to ciągle im mało. Dosyć mam już dokaładnia do ich emerytur - wydłużyc czas pracy. I zabrać przywileje. Komuna dawno sie skończyła! A jak sie takiemu górnikowi nie podoba, to do widzenia .

Pokaż wszystkie opinie (61)