Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
6 września 2017

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w ZS nr 5 otwarta

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w ZS nr 5 otwarta
fot. GKS 1962 Jastrzębie

Młodzi adepci futbolu zainaugurowali rok szkolny w ZS nr 5. Właśnie w tej szkole zaczęła działalność Szkoła Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna. Być może pośród obecnych uczniów podstawówki znajdą się piłkarze, którzy w przyszłości zasilą szeregi seniorskiej drużyny GKS 1962 Jastrzębie. 

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół nr 5, znajdującym się przy ul. Staszica 10. Wzięli w niej udział m.in. Prezes GKS-u 1962 Jastrzębie, Dariusz Stanaszek, Wiceprezes GKS-u, Paweł Duszyński, Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anna Hetman oraz przedstawiciele Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie: pani dyrektor Zofia Florek i trener koordynator, Henryk Papierok. Ponadto wśród gości znaleźli się także przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Przewodniczący Wydziału Szkolenia, Paweł Grycmann, Trener koordynator, Damian Galeja, jak również Sławomir Wodarski, Członek Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W skład Zespołu Szkół nr 5 wchodzą: Gimnazjum nr 1, V Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 2 oraz co najważniejsze dla całego środowiska piłkarskiego w Jastrzębiu-Zdroju, od właśnie rozpoczętego roku szkolnego 2017/2018, Szkoła Podstawowa nr 2 Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna. Szkoła Mistrzostwa Sportowego obejmuje łącznie 6 klas „podstawówki”, a konkretnie dwie klasy IV, dwie klasy VII oraz po jednej klasie V i VI. Przypominamy, że wicedyrektorem ZS nr 5 jest były trener GKS-u 1962 Jastrzębie Grzegorz Łukasik, a nauczycielem wychowania fizycznego trener przygotowania motorycznego GKS-u Damian Zawierucha, więc o formę fizyczną młodych adeptów futbolu możemy być spokojni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmieniają świat słowami - bronią kobiet Zmieniają świat słowami - bronią kobiet

Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Mama04.10.2017 13:40

Do "steve" .
Oj boroku,boroku .O czym ty masz pojęcie zrobili nas w konia i tyle z tą szkołą , a 10 da sobie radę tam klasy sportowe były,są i będą.

Rodzic15.09.2017 21:47

Ta szkola to jaks porazka. Naobiecywano nam zlote gory a jest dupa. Totalna porazka

luk07.09.2017 22:15

Dramat zawsze było w SP 10 w centrum a nie na zadupiu jak małe dzieci tam posyłać autobusów nie ma przez 3 przejścia muszą przejść. A na Zielonej mogli i na stadion chodzić i basen na omedze!!!

steve07.09.2017 17:53

Utarto nosa Sp 10. Nareszcie jest tak jak powinno być. Szkoda, że po tylu latach.

Aa06.09.2017 17:07

O a mnie się wydawało że było wiecej ludzi niz wymienieni. Chyba ze cala reszta to tlo.