Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
7 września 2017

Droga z Jastrzębia do Wodzisławia będzie wyremontowana

Droga z Jastrzębia do Wodzisławia będzie wyremontowana
fot. JastrzebieOnline.pl

Każdy, kto korzysta z drogi prowadzącej z Jastrzębia do Wodzisławia wie, że od dawna wymaga gruntownej modernizacji. Niedawno nawet odbył się happening na drodze, w którym apelowano o przyznanie środków na ten cel. Protesty mieszkańców odniosły skutek - droga będzie modernizowana. 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zdecydował o dofinansowaniu przebudowy Drogi Wojewódzkiej 933, która łączy Jastrzębie z Wodzisławiem. Z trasy tej korzysta wielu mieszkańców powiatu wodzisławskiego, a także Jastrzębia. To droga o ważnym znaczeniu dla społeczności lokalnej, prowadzi do autostrady A1.

30 sierpnia w Mszanie, przez którą przebiega droga, przeprowadzono happening, którego celem było zaapelowanie do władz wojewódzkich o jej remont. Wówczas kierowcy, przejeżdżający tą trasą odciskali znak swoje kciuka na specjalnym apelu, którzy został przekazany do marszałka. Jak widać starania gmin, których mieszkańcy korzystają z DW 933 zakończyły się sukcesem. Wartość modernizacji drogi to 3,5 mln zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
do "do pracownicy"09.09.2017 14:57

Tak myslalem. Nie dostalem maila z rzekomym adresem. Łżesz.
Janecki mieszka w Bziu i zawsze mieszkał. Nie pamiętam żeby była gadka że mieszka gdzie indzie. Ale to normalne że próbuje się zdyskredytować kontrkandydatów takim stwierdzeniem że ktoś tu nie mieszka więc jak może rządzić miastem. Na szczęście to tylko puste kłamstwa propagandowych psów. Ktoś boi się Hetman widocznie.

do mieszkanka08.09.2017 20:21

To samo gadaliście o bzianeckim a chata jego rosła w Zebrzydowicach a zapomniałem nie jego tylko jego żony bo on nic nie ma.
Poczekajcie po wyborach jak nie przejdzie to zobaczycie gdzie mieszka. Pozdrawiam sąsiad z radlina.

haha08.09.2017 19:08

Jak Chojecka startowala to byla ta sama gadka. Mowili ze mieszka w Wodzilawiu i ze chce zwolnic pół urzedu miasta. Tak samo bylo jak Hetman startowała. To dezinformacja "dobrej zmiany".

do "do pracownicy"08.09.2017 18:38

Zapewniam cię że albo masz złe informacje albo kłamiesz. A to że w weekendy albo święta jej w domu nie ma to nie oznacza ze mieszka gdzie indziej tylko np. jeździ do rodziny i znajomych... Nie kupuje twojego pokrętnego tłumaczenia. Wyślij mi jej adres na kmajor88@wp.pl skoro tu nie zamieszczają. Osobiscie się przejdę sprawdzić.

do "do pracownicy" Dziś o 16:0508.09.2017 18:00

No właśnie bo chce żeby widzieli to co Ona chce. Zobacz czy jest w święta albo w dłuższe weekendy.Wiem co pisze bo wiem gdzie ma swoją główną siedzibę i tyle ją zobaczycie jak następnych wyborów nie wygra.

Jóź tu kiedyś pisałem dokładny adres ale nie zamieścili.

do "do pracownicy"08.09.2017 16:05

Ale kłamiesz aż oczy bolą. Dowiedz się najpierw zanim zaczniesz wypisywać bzdury. Prezydent mieszka na Bożej Górze i nie ma żadnego domu nigdzie. Skąd wiem? Bo codziennie widzę jak wychodzi i wraca z pracy. Albo jesteś naiwny i wierzysz w plotki albo specjalnie wprowadzasz ludzie w błąd żeby coś ugrać. Przypuszczam że jesteś powiązany z PiS bo w 2010 roku jak Chojecka startowała z PO to też wypuścili plotę że mieszka ma dom w Wodzisławiu. Dokładnie ta sama plotka jaką ty teraz powtarzasz. A jeżeli na prawdę uważasz że prezydent nie mieszka w Jastrzębiu to pewnie poszperałeś. W takim razi po proszę jakiś dowód żebyśmy mogli wszyscy się z ciebie pośmiać. No dawaj jak taki odważny jesteś i anonimowo bzdury wypisujesz.

do pracownicy08.09.2017 15:52

Kilka lat temu w wodzisławiu pewna firma powstała i miała zatrudnić coś około 25 osób. Z magistratu dostali polecenie że CV z Jastrzębia ma lecieć do kosza w pierwszej kolejności, następny w tej kolejce był Rybnik. A o zgrozo oni pracują i w Jastrzębiu i Rybniku.
Skąd wiem?? Firma mojej siostry to jest.
Większość miejsc pracy typu szpital, UM, PUP, szkoły. Nie wspomnę o JSW to są obsiadywane przez wodzisławian.
A jak ktoś napisał Jastrzębian pracujących w całym powiecie wodzisławskim to można by doliczyć się z 50.
I dziwne z najdziwniejszych że w naszym UM ważne decyzje podejmują ludzie nie mieszkający u nas w Mieście!

Poszperajcie i dowiedzcie się gdzie ma dom nasza figura - nie gdzie na razie zameldowani i gdzie udaje że mieszka, to samo bzianecki wielki bziok z domem w Zebrzydowicach.

Pokaż wszystkie opinie (24)