Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
7 września 2017

We wtorek znowu będą znakować rowery

We wtorek znowu będą znakować rowery
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Każdy, kto ma rower a nie załapał się na jego bezpłatne oznakowanie w ubiegły wtorek będzie miał jeszcze jedną szansę. Strażnicy miejscy zapraszają do swojej siedziby w dniu 12 września. Warto wykorzystać tą możliwość, bo przecież rower to cenna rzecz. 

Straże miejskie w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie wprowadzają nowoczesny, jednolity system znakowania i identyfikacji rowerów po obu stronach granicy. Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela zostanie umieszczony w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można już jeździć rowerami miejskimi Można już jeździć rowerami miejskimi

Rowery wracają do Jastrzębia Rowery wracają do Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Rowerzysta11.09.2017 20:16

Oznakowanie jak ma padać deszcz ciekawe jak to bedzie

balan11.09.2017 17:35

Ludzie pracują,oni też są w pracy.

co za ludzie !!!07.09.2017 20:49

wam się nie da dogodzić - zawszse coś nie tak. teraz pretensje do matki natury ...

bolero07.09.2017 20:23

Jak byłem we wtorek, mówili że będą kontynuować puki będzie zainteresowanie. Najprawdopodobniej we wtorki własnie.

rewan07.09.2017 20:20

Widzę że jest jak zawsze. Nie znam się ale się wypowiem

Gość07.09.2017 19:41

@ rowerzysta

A czego ty od nich wymagasz - oni i tak si e przez to przepracowują.

rowerzysta07.09.2017 17:19

znakowanie jednego roweru trwa około 10-15 minut, na dodatek znakowanie nie może zamoknąć przez 12h, przy ostatniej "akcji" stałem 2h żeby odejść z kwitkiem bo się rozpadało i przestali znakować. Czemu straż miejska nie wyznaczy po prostu 2 dni w tygodniu po 2h raz do południa raz po południu. Np wtorek 10-12 Czwartek 15-17 i tak przez cały rok !!! przecież w ciągu 2 dni akcji może z 30 rowerów oznaczą w 80tys mieście ....

Pokaż wszystkie opinie (10)