Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 września 2017

We wtorek znowu będą znakować rowery

We wtorek znowu będą znakować rowery
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Każdy, kto ma rower a nie załapał się na jego bezpłatne oznakowanie w ubiegły wtorek będzie miał jeszcze jedną szansę. Strażnicy miejscy zapraszają do swojej siedziby w dniu 12 września. Warto wykorzystać tą możliwość, bo przecież rower to cenna rzecz. 

Straże miejskie w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie wprowadzają nowoczesny, jednolity system znakowania i identyfikacji rowerów po obu stronach granicy. Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela zostanie umieszczony w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego? Wygra "Pedałek", "Piździkółko", a może coś innego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Rowerzysta11.09.2017 20:16

Oznakowanie jak ma padać deszcz ciekawe jak to bedzie

balan11.09.2017 17:35

Ludzie pracują,oni też są w pracy.

co za ludzie !!!07.09.2017 20:49

wam się nie da dogodzić - zawszse coś nie tak. teraz pretensje do matki natury ...

bolero07.09.2017 20:23

Jak byłem we wtorek, mówili że będą kontynuować puki będzie zainteresowanie. Najprawdopodobniej we wtorki własnie.

rewan07.09.2017 20:20

Widzę że jest jak zawsze. Nie znam się ale się wypowiem

Gość07.09.2017 19:41

@ rowerzysta

A czego ty od nich wymagasz - oni i tak si e przez to przepracowują.

rowerzysta07.09.2017 17:19

znakowanie jednego roweru trwa około 10-15 minut, na dodatek znakowanie nie może zamoknąć przez 12h, przy ostatniej "akcji" stałem 2h żeby odejść z kwitkiem bo się rozpadało i przestali znakować. Czemu straż miejska nie wyznaczy po prostu 2 dni w tygodniu po 2h raz do południa raz po południu. Np wtorek 10-12 Czwartek 15-17 i tak przez cały rok !!! przecież w ciągu 2 dni akcji może z 30 rowerów oznaczą w 80tys mieście ....

Pokaż wszystkie opinie (10)