Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
8 września 2017

JSW musi zapłacić za nadgodziny. Jest wyrok sądu

JSW musi zapłacić za nadgodziny. Jest wyrok sądu
fot. wikipedia / Klaumich49

Jastrzębska Spółka Węglowa musi zapłacić pracownikom za zatrudnianie ich w wydłużonym czasie pracy. Związek Zawodowy Jedność wygrał ze Spółka spór przed sądem w tej sprawie. 

Jastrzębska Spółka Węglowa musi zapłacić pracownikom za zatrudnianie ich w wydłużonym czasie pracy. Związek Zawodowy Jedność wygrał ze Spółka spór przed sądem w tej sprawie.

- W dniu 31 sierpnia 2017 w Sądzie Rejonowym w Pszczynie zapadły kolejne wyroki w sprawach, jakie Związek Zawodowy „Jedność” wytoczył przeciwko Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA w imieniu swoich członków i po raz kolejny Sąd Pracy wydał wyroki nadając im klauzule natychmiastowej wykonalności dotyczącą wypłaty nadgodzin w związku z bezprawnym zatrudnianiem pod ziemią przez JSW SA w wydłużonym czasie pracy, oraz bezprawnym zaniżeniu wynagrodzeń z tytułu dnia górnika za lata 2014 i 2015, sprzecznie z zapisami stosowanych ZUZP, a w oparciu o bezprawne Porozumienia zawarte z częścią związków zawodowych przy sprzeciwie Związku Zawodowego „Jedność” - informuje Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Pawel10.09.2017 21:43

Do ton palant który nie ma pojęcia o pracy zapraszam do pracy pod ziemią zobaczymy ile jesteś wart ZERO

Krojcojg10.09.2017 15:55

Elektryczny Zofiowka je ok

ginter10.09.2017 12:32

@szanowni policjanci od siedmiu boleści a ty chlopie zajmujesz sie plotkami i tym co kto robi a co nie robi patrz z czego żyjesz i swojej rodziny a nie innych co robią

Boryniok09.09.2017 9:58

U nas podobno przybieramy na wydobyciu A godziny sa cofane żeby było ok. Mafia!

do Ton08.09.2017 10:46

Z czym masz problem? Przyjmij się do pracy pod ziemią i nie będziesz im zazdrościł. Jeżeli się należy i jest wyrok Sądu, to nie ma żadnej dyskusji, muszą mieć zapłacone!!!

gość08.09.2017 10:44

Jest wyrok, to JSW musi gowykonać. W czym problem, po co robicie sensację???

Ton07.09.2017 21:31

Nadgodziny,ale połowe tych godzin to przebimbali po ziemia. A dlaczego zamiast pracowac uczciwie 8 godz. to p;racuja 4 .

Pokaż wszystkie opinie (15)