Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
8 września 2017

JSW musi zapłacić za nadgodziny. Jest wyrok sądu

JSW musi zapłacić za nadgodziny. Jest wyrok sądu
fot. wikipedia / Klaumich49

Jastrzębska Spółka Węglowa musi zapłacić pracownikom za zatrudnianie ich w wydłużonym czasie pracy. Związek Zawodowy Jedność wygrał ze Spółka spór przed sądem w tej sprawie. 

Jastrzębska Spółka Węglowa musi zapłacić pracownikom za zatrudnianie ich w wydłużonym czasie pracy. Związek Zawodowy Jedność wygrał ze Spółka spór przed sądem w tej sprawie.

- W dniu 31 sierpnia 2017 w Sądzie Rejonowym w Pszczynie zapadły kolejne wyroki w sprawach, jakie Związek Zawodowy „Jedność” wytoczył przeciwko Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA w imieniu swoich członków i po raz kolejny Sąd Pracy wydał wyroki nadając im klauzule natychmiastowej wykonalności dotyczącą wypłaty nadgodzin w związku z bezprawnym zatrudnianiem pod ziemią przez JSW SA w wydłużonym czasie pracy, oraz bezprawnym zaniżeniu wynagrodzeń z tytułu dnia górnika za lata 2014 i 2015, sprzecznie z zapisami stosowanych ZUZP, a w oparciu o bezprawne Porozumienia zawarte z częścią związków zawodowych przy sprzeciwie Związku Zawodowego „Jedność” - informuje Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW chce wybudować nową kopalnię? JSW chce wybudować nową kopalnię?

JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Pawel10.09.2017 21:43

Do ton palant który nie ma pojęcia o pracy zapraszam do pracy pod ziemią zobaczymy ile jesteś wart ZERO

Krojcojg10.09.2017 15:55

Elektryczny Zofiowka je ok

ginter10.09.2017 12:32

@szanowni policjanci od siedmiu boleści a ty chlopie zajmujesz sie plotkami i tym co kto robi a co nie robi patrz z czego żyjesz i swojej rodziny a nie innych co robią

Boryniok09.09.2017 9:58

U nas podobno przybieramy na wydobyciu A godziny sa cofane żeby było ok. Mafia!

do Ton08.09.2017 10:46

Z czym masz problem? Przyjmij się do pracy pod ziemią i nie będziesz im zazdrościł. Jeżeli się należy i jest wyrok Sądu, to nie ma żadnej dyskusji, muszą mieć zapłacone!!!

gość08.09.2017 10:44

Jest wyrok, to JSW musi gowykonać. W czym problem, po co robicie sensację???

Ton07.09.2017 21:31

Nadgodziny,ale połowe tych godzin to przebimbali po ziemia. A dlaczego zamiast pracowac uczciwie 8 godz. to p;racuja 4 .

Pokaż wszystkie opinie (15)