Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 września 2017

Nie będzie koszy na psie odchody. Można dostać łopatki

Nie będzie koszy na psie odchody. Można dostać łopatki
fot. JastrzebieOnline

Postulat zamontowania koszy na psie odchody co jakiś czas podnoszony jest przez mieszkańców, którzy widzą w tym próbę poradzenia sobie z „psim” problemem. Jednak w przypadku montaży takich koszy są one systematycznie niszczone. 

Do sprawy koszy na psie odchody powrócił radny Mirosław Kolb, który złożył w tej sprawie interpelację. Magistrat wskazał, że obowiązek sprzątania po psie spoczywa na każdym właścicielu zwierzęcia. Odchody można, a nawet należy wyrzucać do koszy, które są ogólnodostępne. Dlaczego nie montuje się specjalnych pojemników z przeznaczeniem na psie odchody?

- Na terenie miasta podjęto próbę zamontowania na ternie Jaru Południowego specjalistycznych koszy wyposażonych w woreczki z rękawiczkami. W przeciągu miesiąca kosze te zostały zniszczone, a woreczki wraz z rękawiczkami już w pierwszym dniu zostały porozrzucane po całym jarze - informuje Urząd Miasta.

Papierowe torebki wraz z łopatkami na psie odchody można bezpłatnie otrzymać w Wydziale Gospodarki Komunalnej oraz Straży Miejskiej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
do Gość 111.09.2017 20:54

To łaź z psem w centrum i po sprawie, tam tylko diesle zatruwają.

gość 111.09.2017 18:15

Sprzątam po swoim psie i nikt nie zwraca mi uwagi, że tego nie robię. A ja muszę zwrócić uwagę na jeden problem bardziej niepokojący niż psie odchody. Zbliża się jesień, potem będzie zima i znowu pojawi się problem spalania śmieci w domowych piecach. Najbardziej ze wszystkich dzielnic ten problem jest odczuwalny w Zdroju. Nawet spacerując po parku dusi człowieka do granic wytrzymałości. Proszę mi powiedzieć kto komu bardziej uprzykrza życie

Gość11.09.2017 13:43

Moj pies z pelna kultura idzie pod krzak albo w najwieksza trawe zeby nikomu nie przeszkadzało.
Zacznijcie wychowywac psy jak sie mają załatwiać i nie będzie problemu, że pies robi kupe na środku chodnika...mnie bardziej denerwuje to, że ludzie wyrzucaja stare jedzenie z balkonów,,,piesek zje i później sie zesra tak, że nie można posprzatać!! jeszcze bardziej denerwują mnie pety, które rzucacie, gumy poprzyklejane sa na wszystkich klatkach,,,tak te czarne plamy na schodach to gumy do rzucia...niech kazdy zajmie się sobą i będzie dobrze.

@ Gość Jóźwa10.09.2017 22:46

Dziś na ul Zielonej po 13:20 gość ok 50 kilka lat na stanowisku poważnym w poważnej firmie - znam z widzenia jak załatwiam sprawy wyprowadzał maszynkę do zanieczyszczania chodnika. I co najważniejsze psiak walił po krzakiem z jednej strony a właściciel zasrańca lał pod drugim krzakiem w stronę chodnika. Przechodziła Pani z wózkiem i 2 dzieci koło wózka - pełne zdziwienie.

Pan oddający mocz - jak to czytasz poddaj się badaniu bo masz problemy z prostatą!!!

hejk10.09.2017 22:28

Jeśli sąsiadk was wkurzy to weźcie kupę na łopatkę i wrzućcie mu to po drzwi. Koszt żaden, a ile uciechy.

Prawdomowny10.09.2017 18:07

@gość Dziś o 12:00: bezdzietni zrzucaja sie na Wasze pampy wiec zamilcz.

gość10.09.2017 12:00

Koń by się uśmiał ŁOPATKI, TOREBKI NA PSSIE g.... Czy p. Hetman nie ma na co wydawać naszych podatków? Poczytajcie to, cytuję: "Papierowe torebki wraz z łopatkami na psie odchody można bezpłatnie otrzymać w Wydziale Gospodarki Komunalnej oraz Straży" Miejskiej. To są tylko i wyłącznie sprawy właścielei psów!

Proszę napisać gdzie i kiedy można odebrać PAMPERSY dla MALUSZKÓW?

Pokaż wszystkie opinie (22)