Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 września 2017

Posłuchajcie policjanta i listonosza. To może uratować Wasze pieniądze

Posłuchajcie policjanta i listonosza. To może uratować Wasze pieniądze
fot. KMP Jastrzębie

Fałszywi policjanci ciągle znajdują ofiary, które w dobrej wierze przekazują im oszczędności swojego życia. Policjanci wspólnie z listonoszami tłumaczą starszym mieszkańcom, jak nie dać się oszukać. Warto posłuchać ich rad, bo to może pomóc uratować pieniądze. 

Jastrzębscy policjanci wspólnie z listonoszami odwiedzają mieszkańców. Przeprowadzają rozmowy i rozdają broszury informacyjne na temat tego, jak ustrzec się przed oszustami, którzy podają się za policjantów i wyłudzają od osób starszych pieniądze.

- Nie czekając na kolejne takie przypadki, dzielnicowi postanowili wyjść z apelem do mieszkańców. Mundurowi pukają do drzwi i tłumaczą, zwłaszcza osobom starszym, jak nie dać się nabrać. Ulotki stworzono przede wszystkim z myślą o seniorach, którzy nie mają dostępu do internetu i nie śledzą ostrzeżeń na portalach społecznościowych. Podczas rozmów z osobami starszymi, ale też z ich krewnymi, stróże prawa wyjaśniają jak działają oszuści i jakie stosują metody. Mundurowi apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką policji lub dzwonić na bezpłatny numer 997 bądź 112 - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy

Samochód potrącił rowerzystkę. Ranna w szpitalu Samochód potrącił rowerzystkę. Ranna w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
każdy telefon jest rejestrowany11.09.2017 18:46

Przypominam że w ramach walki z terroryzmem policja zmusiła wszystkich posiadaczy telefonów do ich rejestracji. Obecnie każdy numer telefonu jest przypisany do konkretnej osoby. Identyfikacja właściciela i jego miejsce położenia jest możliwe do określenia w ciągu kilku minut z dokładnością do kilkunastu metrów. Wiec jak to się dzieje że w prostej sprawie oszustwa policja nie potrafi zidentyfikować sprawców? Jak polska policja chce walczyć z terrorystami skoro drobni oszuści pokazują jej nieudolność.

Dobra akcja11.09.2017 9:39

Nareszcie. Ta akcja, jak widać po ilości poszkodowanych jest spóźniona. Ale lepsze to od czekania na dalsze tragedie. To dzieci i wnuczkowie powinni wyjaśniać dziadkom, że są takie oszustwa. A tergo nie robią. Zdarza się, że wnuczęta, żądni forsy na swoje przyjemności sami są gotowi okraść dziadków. Cóż, taka karma.

gość11.09.2017 7:50

Czy to pomoże i na jak długo? Babcie pałają "dziką miłością" do swoich wnuków mających ponieść odpowiedzialność za swoje czyny! Oni są zawsze naj.....