Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
11 września 2017

Posłuchajcie policjanta i listonosza. To może uratować Wasze pieniądze

Posłuchajcie policjanta i listonosza. To może uratować Wasze pieniądze
fot. KMP Jastrzębie

Fałszywi policjanci ciągle znajdują ofiary, które w dobrej wierze przekazują im oszczędności swojego życia. Policjanci wspólnie z listonoszami tłumaczą starszym mieszkańcom, jak nie dać się oszukać. Warto posłuchać ich rad, bo to może pomóc uratować pieniądze. 

Jastrzębscy policjanci wspólnie z listonoszami odwiedzają mieszkańców. Przeprowadzają rozmowy i rozdają broszury informacyjne na temat tego, jak ustrzec się przed oszustami, którzy podają się za policjantów i wyłudzają od osób starszych pieniądze.

- Nie czekając na kolejne takie przypadki, dzielnicowi postanowili wyjść z apelem do mieszkańców. Mundurowi pukają do drzwi i tłumaczą, zwłaszcza osobom starszym, jak nie dać się nabrać. Ulotki stworzono przede wszystkim z myślą o seniorach, którzy nie mają dostępu do internetu i nie śledzą ostrzeżeń na portalach społecznościowych. Podczas rozmów z osobami starszymi, ale też z ich krewnymi, stróże prawa wyjaśniają jak działają oszuści i jakie stosują metody. Mundurowi apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką policji lub dzwonić na bezpłatny numer 997 bądź 112 - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za posiadanie woreczka z narkotykami trafił do aresztu Za posiadanie woreczka z narkotykami trafił do aresztu

 Mieszkaniec "Manhattanu" doniósł sam na siebie. Trafił do więzienia Mieszkaniec "Manhattanu" doniósł sam na siebie. Trafił do więzienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
każdy telefon jest rejestrowany11.09.2017 18:46

Przypominam że w ramach walki z terroryzmem policja zmusiła wszystkich posiadaczy telefonów do ich rejestracji. Obecnie każdy numer telefonu jest przypisany do konkretnej osoby. Identyfikacja właściciela i jego miejsce położenia jest możliwe do określenia w ciągu kilku minut z dokładnością do kilkunastu metrów. Wiec jak to się dzieje że w prostej sprawie oszustwa policja nie potrafi zidentyfikować sprawców? Jak polska policja chce walczyć z terrorystami skoro drobni oszuści pokazują jej nieudolność.

Dobra akcja11.09.2017 9:39

Nareszcie. Ta akcja, jak widać po ilości poszkodowanych jest spóźniona. Ale lepsze to od czekania na dalsze tragedie. To dzieci i wnuczkowie powinni wyjaśniać dziadkom, że są takie oszustwa. A tergo nie robią. Zdarza się, że wnuczęta, żądni forsy na swoje przyjemności sami są gotowi okraść dziadków. Cóż, taka karma.

gość11.09.2017 7:50

Czy to pomoże i na jak długo? Babcie pałają "dziką miłością" do swoich wnuków mających ponieść odpowiedzialność za swoje czyny! Oni są zawsze naj.....