Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
11 września 2017

JSW: Związkowcy świętowali zamiast negocjować

JSW: Związkowcy świętowali zamiast negocjować
fot. JastrzebieOnline.pl

W dniu 31 sierpnia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej miały być kontynuowane rozmowy na temat Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Jednak, jak informuje spółka, zabrakło na nich przedstawicieli Reprezentatywnych Organizacji Związkowych. 

Jak zapowiadają związkowcy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej ma być gotowy do końca grudnia tego roku. Dokument ten określa m.in. zasady wynagradzania pracowników ich prawa i obowiązki. Działacze zapewniają, że twardo będą bronić praw górników. Kolejne spotkanie, na którym zaplanowano wspólne rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem nie odbyło się.

- Pracodawca 31 sierpnia zaprosił na spotkanie przedstawicieli wszystkich organizacji związkowych działających w spółce. Z uwagi na nieobecność na spotkaniu przedstawicieli reprezentatywnych związków zawodowych reszta nie podjęła negocjacji nad ZUZP - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Nieoficjalnie mówi się, że związkowcy byli nieobecni, ponieważ wyjechali do Gdańska, aby wziąć udział w obchodach 37. rocznicy podpisania Porozumienia Gdańskiego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oskarżeni o zabójstwo Jacka Hrycia nie wyjdą z więzienia Oskarżeni o zabójstwo Jacka Hrycia nie wyjdą z więzienia

Nie miał prawa jazdy. Wpadł w ręce policji Nie miał prawa jazdy. Wpadł w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
ala20.09.2017 17:14

Widać jak dbają o pracowników.
Wszystko im nie pasuje nawet terminy a co dopiero nowy powstający układ zbiorowy.
Układ zbiorowy powstanie, ale związki będą w nim mieli super przywileje.
A pracownicy ..... nie wspomnę o pracownikach powierzchni oni dla związków nie istnieją.

Gość14.09.2017 18:27

a gdzie szereda i jego kolesie ze związku na jasmosie?

łysy 13.09.2017 9:51

Związki się skończyły po strajkach 2015.Tymi postanowieniami w oczach załogi pokazaliście jacy jesteście nieudolni i nie zorganizowani.Tak naprawdę związków już nie ma tylko przekształciły swoją działalność w biura podróży i prywatny biznes .

Gość13.09.2017 8:20

Chwila Chwila 31 sierpnia Panowie z solidarności byli w Jastrzębiu a nie w Gdańsku. Nie przyjechali na negocjacje bo w tym czasie przedstawiciele ministerstwa byli w Jastrzębiu. Podawanie niesprawdzonych informacji jakie do was docierają jest naprawdę poniżej krytyki. Po drugie jak co roku wiadomo w jakim terminie są obchody w Gdańsku czy w Jastrzębiu nie mogę w to uwierzyć że reprezentatywnych te daty zaskoczyły. Patrząc na ich moc jaką opisują w każdej gazecie nie mogę w to uwierzyć że nie potrafili zmienić daty negocjacji. W moim odczuciu po raz kolejny kręci się jakiś wałek za naszymi plecami.

Bene13.09.2017 2:49

Jak ja ich lubię. To są niesamowicie łebscy goście. Ugrywają dla siebie co chcą, a jak się nie udaje to mają pachołków, którzy jadą na Warszawę. Mało tego, jeszcze są przekonani, że jadą w swoim interesie :) Tylko tak dalej!

oguś 12.09.2017 6:34

Na bani byli czy co?

tomasz11.09.2017 21:12

Beton nie ma czasu, z drugiej strony jeden związek opóźnił negocjacje o ok 1,5roku, poprzez podważenie reprezentatywności, teraz jak jest zysk to jest lepszy czas na negocjowania nowego ZUZP-u

dla "picknet" na świeżym powietrzu zarobisz więcej niż 1800zł

Pokaż wszystkie opinie (27)