Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
12 września 2017

Wydano 3 tysiące "Kart Jastrzębianina" i to jeszcze nie koniec

Wydano 3 tysiące "Kart Jastrzębianina" i to jeszcze nie koniec
fot. JastrzebieOnline

Od 1 września dzieci, młodzież i studenci jeżdżą bezpłatnie komunikacją miejską na terenie Jastrzębia. Dokumentem uprawniającym do takich przejazdów jest „Karta Jastrzębianina” wydawana przez Międzygminny Związek Komunikacyjny. 

- Zainteresowanie mieszkańców, aby otrzymać kartę jest duże. Do tej chwili wydaliśmy 3 tysiące takich dokumentów.  Jednak nadal spływają wnioski o ich wydanie - poinformował zastępca prezydenta miasta Janusz Buda.

Przypomnijmy, że jeszcze do końca tego tygodnia młodzi jastrzębianie mogą korzystać z prawa do bezpłatnych przejazdów na podstawie ważnej legitymacji szkolnej czy studenckiej. Po tym terminie muszą już posiadać „Kartę Jastrzębianina”. 

Dokumenty potrzebne do uzyskania "Karty Jastrzębianina" możesz pobrać tutaj

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
j4129.09.2017 13:50

A co z obiecanymi darmowymi przejazdami dla mieszkańców
hasła wyborcze trzeba spełniać

Prawdomowny15.09.2017 11:51

Jesteście chorzy. Całkowicie darmowa komunikacja to bzdura, która Hetmanowa strzeliła sobie w stopę ale darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży uczącej się to dobry pomysł. W szerszej perspektywie, jakiej większość tu nie ogarnia swoim waskim horyzontem mysleniowym, jest to krok na przód. W razie jakby ktoś nie miał pojęcia o czym pisze to uściślę: w młode pokolenie należy inwestować.

Jozin z Bazin13.09.2017 8:58

Nie rozumiem niektorych tu piszących. Mowie ze Buda z Hetman chcą to przepchać. Po co niby? Przeciez oni sobie jezdza samochodami wiec im nie powinno zalezec na darmowej komunikacji. Wniosek? Robia to dla mieszkańców miasta a nie dla siebie. A czesc z Was sie tu wypowiada ze szkoda na to kasy. Rownie dobrze mozna powiedziec ze szkoda kasy na chodnik na Szerokiej czy Ruptawie bo ja tam nie mieszkam. Mamy wspolny budzet i wspolne (czasem rozne) potrzeby. Ale dzielenie na cos takiego że "nie chcemy darmowej komunikacji bo sie za nią płacimy 1,3mln zł" jest głupie. Kłócicie sie o 1,3 mln zł a nie obchodzi Was ze miasto doplaca jeszcze 12 mln zł do komunikacji? Widzicie jakie to glupie? Kłóccie sie o 12 mln a nie 1,3 mln... Z igły widły robicie.

gość13.09.2017 8:50

Należy mieć nadzieję, że radni w 2018 r. nie dadzą ani złotówki więcej niż te 1,3 mln zł na dojazdy dzieciaków. Sądżę, że prezydenci chcieli to tylko przepchać i tak podali, ale MZK z Budą i Hetmanką coś wymyślą, żeby dostali więcej kasy, bo wybory się zbliżają!!! NIE MA nic za darmo!!!

do joola12.09.2017 17:28

W życiu nie ma nic za darmo , za wszystko przyjdzie nam kiedyś zapłacić....

Koks12.09.2017 15:45

Moje pytanie jest takie czy trzeba miec meldunek w Jastrzebiu zeby za darmo jezdzic oraz do ktorego roku przysluguje darmowy przejazd??
Bo mozna miec 30 lat i dalej sie uczyc

do godz. 10.0812.09.2017 13:05

To wy macie swoje wyliczenia pokazać Mieszkańcom, a nie odwrotnie. Jest to wasz obowiązek a nie przywilej!!!!

Pokaż wszystkie opinie (17)