Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
13 września 2017

Mieszkańcy się przebadali. Do specjalistów ustawiały się długie kolejki

Mieszkańcy się przebadali. Do specjalistów ustawiały się długie kolejki
fot. UM Jastrzębie

Mieszkańcy się przebadali. Jastrzębianie mogli przekonać się, jakie mają ciśnienie, poziom cukru we krwi, tkankę tłuszczową. Wszystko to bezpłatnie na Festynie Zdrowia, który odbył się w niedzielę w Parku Zdrojowym. 

Zdrowie to ważna rzecz i warto zadbać o nie wcześniej, zanim da o sobie znać. O dużej wadze badań profilaktycznych mogli dowiedzieć się uczestnicy Festynu Zdrowia, jaki co roku odbywa się w Parku Zdrojowym. W czasie imprezy wykonywane były m.in. badania: skóry, poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu we krwi, poziomu hemoglobiny we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, spirometryczne – pojemności płuc, wzroku, USG jamy brzusznej oraz grubości tkanki tłuszczowej. Ponadto można było skorzystać z bezpłatnej diagnozy logopedycznej, wykonać pomiar wagi ciała wraz z obliczeniem BMI, spróbować zdrowej żywności oraz zakupić wyroby jastrzębskich pszczelarzy i piekarzy.

Można było uzyskać też specjalistyczna poradę dotyczącą ćwiczeń w zespołach bólowych kręgosłupa oraz stawów i kończyn, psychologiczne, pielęgniarskie, żywieniowe. Były też prezentacje sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, stowarzyszeń i firm działających na terenie miastaW strefie aktywności fizycznej, rekreacji i relaksu zaprezentowały się fitness kluby i siłownie, GKS 1962 Jastrzębie oraz sekcje sportowe MOSiR. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Podczas festynu zdrowia miała miejsce także akcja krwiodawstwa prowadzona przez regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!