Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
14 września 2017

Czy była kopalnia JSW zostanie sprzedana?

Czy była kopalnia JSW zostanie sprzedana?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pomimo protestów los kopalni Krupiński, która została przekazana przez Jastrzębską Spółkę Węglową do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wydaje się być przesądzony. Pojawiają się jednak głosy, że kopalnię tą można sprzedać i będzie fedrowała. 

W kopalni Krupiński zakończono likwidację ostatniej ściany Z3.

- Sprzęt został już wytransportowany na powierzchnię i czeka na transport do innych kopalń JSW. Teraz pozostało nam jeszcze do demontażu około 20 przenośników odstawy głównej, klimatyzacja grupowa, rozdzielnie oraz sprzęt z mechanicznej przeróbki węgla - powiedział Mirosław Stencel, dyrektor Rejonu Suszec (Jastrzębski Węgiel nr 10 - 147/2017).

Tymczasem pojawiają się głosy o tym, że kopalnia Krupiński ma jeszcze przed sobą przyszłość ze względu na bogate złoża węgla. Janusz Steinhoff, były minister gospodarki, uważa, że jeżeli JSW nie jest już zainteresowana tą kopalnią, to można ją sprzedać, gdyby znalazł się kupiec (Wypowiedź dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł). 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Krupek22.09.2017 19:30

Nikomu nie została sprzedana.Trwa demontaż przenośników na przeróbce, na zwały węgla już rozebrali.Wywożą co się da.

krupi18.09.2017 8:07

Kopalnia została sprzedana firmie Silesian Corp ktorej prezesem jest Markowski.
JSW za czasów Zagórowskiego wybiła chodnik Markowskiemu za darmo aby miał drogę do wywozu węgla

smolka17.09.2017 21:26

Ona już dawno została sprzedana za dobrą kasę, JSW robi sobie jaja z ludzi!

Janek 1910 15.09.2017 18:29

Tyle może obywatel który lata do wyborów co cztery lata.. A politycy dymają obywateli i robią co chcą bo co im ktokolwiek jest w stanie prawnie zrobić. Nic.. Taką mamy demokrację którą skrupulatnie pielęgnują politycy wciskając kit i kłamstwa ciemnym i naiwnym Polakom... Robią to od 27 lat a suweren wybiera tych samych i ciągle polityków.. A na listach wyborczych są osoby bezpartyjne.. Były i są na listach wyborczych od wielu lat..

Cyclik15.09.2017 18:13

Nie PiS tylko platfusy i już nie było odwrotu.Nie zazdrość 500 + zapisz sie lepiej na sobotę to zarobisz ćwoku

do musk715.09.2017 16:17

Mosz Ty mózg? PiS miało naprawić błędy PO i nie zamykać kopalń! Dotarło to do tej Twoi pustej prawicowej palicy, że to PiS zamyknął ta kopalnia i chce zaloć, mimo że można było na niej zarabiać i zatrudnić ludzi? Wom te mózgi już totalnie 500+ sprało czy Rydzyk?

Musk715.09.2017 15:34

Kopalnia została sprzedana za rządów PO i PSL firmie Silesian Corp ktorej prezesem jest Markowski. Za tamtych rzadów niemieckiej partii był on ministrem ds. górnictwa.

Pokaż wszystkie opinie (27)