Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 września 2017

"Weź pożyczkę teraz" - tak naciągają oszuści

"Weź pożyczkę teraz" - tak naciągają oszuści

Oszuści Internetowi oferują pożyczki, do sfinalizowania, których konieczne jest wysłanie płatnej wiadomości SMS bądź wykonanie przelewu. Oferowane pożyczki wydawały się na tyle atrakcyjne, że dało się na nie nabrać spore grono osób. Policja apeluje o zgłaszanie się pokrzywdzonych. 

Śledczy ustalili, że sprawcy trudnili się nielegalnym procederem od stycznia 2012 roku. Poprzez kilkanaście różnych stron internetowych, oferujących szybkie pożyczki, proponowali zawarcie umowy, do sfinalizowania której wymagane było wysłanie płatnej wiadomości SMS premium lub wykonanie przelewu internetowego.

- Oszuści stosowali przy tym hasła reklamowe, takie jak: „Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu”, „Pieniądze na koncie nawet po godzinie - bez poręczycieli i zbędnych formalności”, „Pożyczki od ręki bez BIK”. W rzeczywistości, dochodziło wyłącznie do odpłatnej rejestracji zainteresowanych osób na platformie, do której dostęp mieli potencjalni pożyczkobiorcy. Oszuści wyłudzili w ten sposób ponad milion złotych - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Osoby, które zostały w ten sposób oszukane, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Prowadzący sprawę - st. asp. Bartosz Niwiński- tel. 32 200 10 18, e-mail bartosz.niwinski@ka.policja.gov.pl

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Paweł 14.09.2017 10:03

Rząd nic nie robi żeby zahamować rozwijanie się firm udzielających pożyczki na paskarskich zasadach. To są firmy niszczące ludzi, którzy dają się złapać, bo są w potrzebie lub zostali przekonani, że spłata takiej takiej pożyczki to drobiazg w budżecie domowym. Czy my mamy się sami bronić? Czy trzeba gonić agentów tych firm? Od tego mamy państwo. Za to płacimy podatki.

Złodzieje działajom14.09.2017 8:12

Od pożyczek powinny być BANKI.
Chwilówki i profidenty pozamykać do pierla !!