Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 września 2017

Kurnik rozpalił emocje. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

  • Kurnik rozpalił emocje. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta
  • Kurnik rozpalił emocje. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta
  • Kurnik rozpalił emocje. Nadzwyczajna sesja Rady Miasta
Więcej zdjęć:
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Mieszkańcy Bzia protestują przeciwko uruchomieniu na terenie ich sołectwa kurnika z przeznaczeniem na 9 tys. kur. Uważają, że powstanie tej inwestycji zamieni ich życie w piekło. Nie godzą się z tym, aby tego typu przedsięwzięcia znajdowało się w bliskim sąsiedztwie domów i szkoły. W tej sprawie w środę odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. 

- Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek państwa Gajdzików. Prosimy was, a nawet apelujemy - nie dzielcie społeczności Jastrzębia-Zdroju na tych mniej lub bardziej pokrzywdzonych. W naszej sytuacji wystarczy jeden państwa gest dobrej woli w imię solidarności z protestującymi mieszkańcami Bzia. Wystarczy tylko zagłosować przeciwko uchwale dotyczącej zmiany planu - mówiła m.in. podczas sesji jedna z mieszkanek.

Radna Lucyna Maryniak (PO) podkreślała, że nie można stawiać wyżej zdrowia mieszkańców i działać wyłącznie na korzyść inwestora.

- Ci ludzie mają tam swoje domy, tam mieszkają dzieci, osoby starsze. Czy chcecie skazać ich na piekło na ziemi? Przecież ten pył, kurz będzie wdzierał się do każdego zakamarka domu. Do tego dochodzi ciągły hałas wentylatorów. Hałas tirów, które będą tam jeżdzić -komentowała cała sprawę.

Głos na ten temat zabrał również Tadeusz Sławik (PiS).

- Dobrze, że się spotykamy, dobrze, że jest dyskusja. Będę rozważał argumenty każdej ze stron. Trzeba pamiętać, że w Bziu od zawsze był folwark. Hodowano zwierzęta, trzodę, bydło. Każdy, kto tam kupował grunt musiał się z tym liczyć. Państwo wiedzieliście, gdzie budujecie swoje domy. Biorę jednak też pod uwagę rację mieszkańców, ich obawy. Komisja Rady Miasta odwiedziła podobny kurnik w Bieńkowicach i nie wyglądało to tak tragicznie. Radni twierdzili, że nie czuli smrodu. Myślę, że w tej sprawie jest zasadne, jaki rodzaj kurnika ma powstać w Bziu, w jakiej technologii jest budowany. Jeszcze nie podjąłem decyzji, jak zagłosuję. Rozważam sprawę - mówił radny.

Alina Chojecka (PO) podkreślała, że najlepszym rozwiązaniem jest takie, które pogodzi inwestora i mieszkańców.

- Być może inwestor zdecyduje się na inną lokalizację, z dala od miejsca zabudowań. Nie chodzi przecież o to, aby krzywdzić mieszkańców jak i przedsiębiorcę - podkreślała.

Głos w tej sprawie zabrała również prezydent Anna Hetman.

- Rolę prezydenta jest stać za mieszkańcami. Możecie być państwo pewni, że tak będzie. Uważam, że nie ma spraw 0:1, że zawsze można znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie - deklarowała prezydent. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (95)
Kurka25.09.2017 0:52

Hahaha, nawet nie chcę być Sołtysem:))) Człowieku, Sołtys jest ze swoimi mieszkańcami, tak jak Pani Sołtys z Ruptawy, a nie chowa tyłek, bo go Gajdziki namaściły, haha. Nie pisz bzdur tylko idź do Kościoła i pomódl się żebym zdania nie zmieniła, a i nie zapomnij jeszcze w swoich modlitwach o Gajdzikach, bo Oni tacy uczciwi ludzie, którzy patrzą na dobro innych....:)))

gosc24.09.2017 11:04

Sołtys nie ma żadnego wpływu na kurnik. O wszystkim decyduje naczelnik wydziału architektury i jej urzaędnicy. Ona i większość pracowników to mieszkańcy ościennych miast, którzy nigdy nie zadbaja o dobro tego Miasta i jego Mieszkańców.

głupota23.09.2017 18:27

Już wszystkich obrzuciliście nienawiścią, czy jeszcze się ktoś ostał nietknięty?

do Kurka23.09.2017 15:25

Mogliscie na so?rysa wybrac Stanika bo bardzo chcial. To ten solrys zalatwilo Wam nawet ßwietlicé. Kurnik to nie sprawa soltysa. Przesta? pisa? pierdoly. Na wybór kolejnego musisz poczekac, ale i tak ciebie nie wezmá!!

G.22.09.2017 14:08

Obecny Sołtys udaje, że nic nie wie, a to gorsze od nic nie robienia!Ten człowiek kompletnie nie nadaje się na to stanowisko, jest niedecyzyjny i nie zna problemów swoich mieszkańców. Strażnica w Bziu to nie pałac którego się nie opuszcza, rusz chłopie d...i idź do ludzi, bo Cię na taczce ktoś w końcu wywiezie!!!

do godz. 22.1721.09.2017 22:00

Czy to zrobił obecny sołtys? Cieszcie się, że nie został sołtysem Stanik.

On21.09.2017 9:15

przecież sołtys jest z namaszczenia gajdzika:)))) Bzie to albo sługusy gajdzika, albo wspaniali ludzie, którzy boją mu się sprzeciwić....sołtys to taki "dobry kłamczuch" który udaje nieboraka i wzbudza ogólne współczucie,haha, dobry kamuflaż.Ludzie- Bzie to nie prywatna własność gajdzika, bo nie wszystkich da się kupić..."kurzy filantrop"haha

Pokaż wszystkie opinie (95)