Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
14 września 2017

Jastrzębska Spółka Węglowa wśród gigantów polskiego przemysłu

Jastrzębska Spółka Węglowa wśród gigantów polskiego  przemysłu
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa została zaliczona do grupy 1112 najbardziej prężnie działających firm w kraju. Spółka uplasowała się na 13 miejscu. Na tak wysoką pozycję „Jastrzębskiej" wpłynęły dobre wyniki finansowe, które zostały osiągnięte w ostatnim czasie.

Zestawienie jest częścią wydawanego co roku od ponad 10 lat Raportu Specjalnego Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł. Powstaje  w redakcji Magazynu przy współpracy z firmą Bisnode. Kluczem, który obowiązywał przy opracowaniu tego zestawienia była wielkość sprzedaży, co wiąże się z osiąganymi wynikami finansowymi i ogólną kondycją firmy. Pierwsze  dwie dziesiątki tworzą firmy zajmują się sektorem energii i paliw. Pierwsze miejsce zajmuje PKN Orlen, drugi - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, 3 - PGE Polska Grupa Energetyczna. 

Jastrzębska Spółka Węglowa uplasowała się na 13. miejscu ze sprzedażą na poziomie 6 731 331 020 zł  i zyskiem 4 431 720 zł. Są to dane za 2016 rok. W ten sposób spółka dostała się do grona czołówki polskiego przemysłu.
 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość17.09.2017 10:11

Gigant na slomianych nogach, ktorego obsiadly misiewicze i inne pasozyty.

Gość15.09.2017 6:47

Brawo Wasabi. Niektórych prawda w oczy kole. Dojna zmiana w natarciu. Ps. Nie jestem z PO nadania.

grychin14.09.2017 22:46

wasabi dupi fleki bo jezd z POwskiego nadania haha

Gwarek14.09.2017 18:33

To skok w górę JSW jest cudem. Żadna firma na świecie nie stanęła tak szybko na nogi po takim upadku. Czy ktoś jej celowo nie winduje dofinansowując. A może oni sprzedają złoto a nie węgiel.

Grupa pomocników Kalfusa14.09.2017 15:54

Na razie jest koniunktura na koks pogadamy jak poleci w dół,wszystko zależy od Australii z tą najlepszą firmą to lekka przesada ale fakt faktem wyprostowało się to trochę Zagórowskiemu nic nie udowodniono więc nie ma o czym gadać

kaligrat14.09.2017 13:54

To zasługa Zagórowskiego. Przecież PIS zrealizował w 100 % plan cięć przez niego zaproponowany w 2015 roku, a "dobra zmiana"dodatkowo zamknęła dwie kopalnie ( Zagórowski chciał ratować kwk Krupiński - nawet zawarł stosowne porozumienie ze zz na krupku ale centrala solidarnośći uparła się ,że kopalnie trzeba zamknąć i swego dopieła).

do pracownica14.09.2017 13:28

a ty kto, misiewicz z jednej z czterech nowych spółek córek? czy dronami handlujesz? co za ciemnogrod. Zagórowski to człowiek PiS, PO po prostu po przejęciu władzy w 2007 roku, nie wywaliło Go z fotela prezesa, na który posadziły Go pisiory!

Pokaż wszystkie opinie (15)