Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
15 września 2017

JSW potrzebuje ludzi do pracy. Zatrudni absolwentów

JSW potrzebuje ludzi do pracy. Zatrudni absolwentów
fot. JSW S.A.

Kolejna grupa przyszłych absolwentów szkół górniczych nie musi martwić się o pracę. JSW podpisała porozumienie z technikum i branżową szkołą w Mikołowie.

Podpisane porozumienie dotyczy uczniów klas górniczych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach. Dzięki temu mają zapewnione odpowiednie kształcenie i praktyki. Zgodnie z umową, Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązała się zatrudnić uczniów rozpoczynających naukę od roku szkolnego 2017/2018 w technikum jak i branżowej szkole I stopnia (odpowiednik szkoły zawodowej przed 1 września 2017).

Na poziomie technikum chodzi o uczniów kształcących się w zawodach: technik automatyk, technik elektryk, technik górnictwa podziemnego, a także w zawodach: elektryk i górnik eksploatacji podziemnej na poziomie branżowej szkoły I stopnia. Szansę na zatrudnienie będą mieli jedynie ci absolwenci, którzy podczas egzaminów potwierdzą wszystkie kwalifikacje w danym zawodzie. W zależności od potrzeb kadrowych, JSW zatrudni absolwentów pozostałych zawodów i specjalności górniczych.

- Nasza Spółka przywiązuje ogromną wagę do tego, aby mieć właściwie przygotowanych pracowników. Podpisana umowa ma być sygnałem dla młodych ludzi, że jesteśmy stabilną firmą, która potrzebuje dobrze wykształconych pracowników, szczególnie, że pewnych procesów w przemyśle wydobywczym nie uda się zautomatyzować i dobrze wykształcone kadry będą zawsze konieczne. Nasza spółka zwiększa wydobycie węgla koksującego, które ma strategiczne znaczenie dla Unii Europejskiej, szczególnie, że odbiorcami są wielkie koncerny stalowe. W tym roku wydobycie sięgnie 15 milionów ton, zaś w przyszłym planowane jest na poziomie 17 milionów ton - powiedział Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 Praktyki zawodowe mają się odbywać w kopalni Budryk w Ornontowicach, z którą szkoła od wielu lat współpracuje.

 - To porozumienie jest przykładem kształcenia z uwzględnieniem potrzeb lokalnego rynku pracy. Daje gwarancję, że wypracowane kilkunastoletnie doświadczenie w kształceniu młodych ludzi w zawodach górniczych nie pójdzie na marne, a bazy dydaktyczne kopalni i szkoły będą nadal wykorzystywane. Gwarancja zatrudnienia jest dla młodych ludzi czynnikiem, który pozwala na stabilizację życiową i wiązanie swej przyszłości z samą spółką, gminą i regionem - zapewnia Teresa Stasik–Szyszka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach.

Władze spółki zapewniają, że porozumienie jest również szansą dla absolwentów kierunków górniczych, którzy szkołę ukończyli już kilka lat temu, zwłaszcza, że branża górnicza zaczyna odczuwać brak rąk do pracy. Dotyczy to również Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która po latach dekoniunktury podjęła decyzję o powrocie do zatrudniania absolwentów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
Absolwent 201305.10.2017 19:17

a może ,By JSW WKONCU PRZYJĘLO ABSOLWENTÓW Z ROKU 2013. z jastrzębia Zdroju z ZSZ nr 3 ?
Dalej nie pracuje i czekam na tel z jsw. vc zlozone.

Ave Zagórowski28.09.2017 14:31

tak trzymać !! uczyć się uczyć !! won związkom zawodowym ...

Hajer20.09.2017 16:22

Co sie dziwic ze nie ma kto pracowac na kopalni jak biura pekaja w szwach od roznych parzykaw na stanowiskach dolowych. Np. na takiej Zofiowce po biurach siedza parzykawy na etatach sztygarow dolowych, wchodza na kopalnie o 6.00, szybko leaca po lampe, aparat, na szyb odbic zjazd i popijaja pozniej kawke w biurze. Pozniej jescze tylko szybko oddac lampe, odbic wyjaz i 13.50 juz na bramie. A kasa z wydobycia... Wiecej darmozjadow niech zatrudnia.

filip17.09.2017 19:09

Takie oddziały jakieś maszynioczki to powinno być prywatyzowane w pierwszej kolejności na boryni nawet bryczkami nie potrafią pojechać a jak się od nich coś chce to normalnie obrażają się.

bobrek17.09.2017 16:37

żeby zaczęli grzać potrzebna decyzja mocnej figury?

Maszyniok17.09.2017 13:47

Emeryty pieruńskie nie piszcie bzdur o Boryni bo ludzi u nas coraz mniej a roboty nie ubywa. Swoje wspomnienia zachowajcie dla siebie a nam pozwólcie pracować w normalnej atmosferze.

szymon17.09.2017 13:01

Najpierw kwk niech zrobią sobie porządek z juz zatrudnionymi temu to nie pasuje temu tamto ten tego nie zrobi tamten tamtego tu woda tam to a przeciez kazdy wiedział ze przyjmuje sie do górnictwa a nie do waflowni dalsze przyjmowanie ludzi bez uporządkowania własnych szeregów nic nie zmieni pozatym armia ludzi dolowcow na cechowni po biurach i tzw kalfaktorzy co to za porzadki.

Pokaż wszystkie opinie (46)