Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
15 września 2017

JSW: Tylko trzy związki reprezentatywne

JSW: Tylko trzy związki reprezentatywne
fot. JastrzebieOnline.pl

W odniesieniu do artykułu pt. „Jedność będzie negocjować. Związkowców więcej niż pracowników” przypominamy, że w Jastrzębskiej Spółce Węglowej status reprezentatywnych zakładowych organizacji związkowych nadal posiadają tylko trzy organizacje. Są to ZOK NSZZ Solidarność JSW SA, ZZ Kadra Pracowników JSW SA oraz Federacja ZZG  JSW SA. Reprezentatywność tych związków zawodowych została potwierdzona postanowieniami Sądu Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju.

Powołanie przez 12 spośród 68 organizacji związkowych działających w JSW „Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych JSW S.A.” niczego nie zmienia, ponieważ reprezentacja, nawet wspólna, to nie to samo co reprezentatywność.

Pojęcie reprezentatywnej zakładowej organizacji związkowej zostało zdefiniowane w art. 24125a § 1 kodeksu pracy. Zgodnie z treścią tego przepisu reprezentatywną zakładową organizacją związkową jest organizacja związkowa będąca jednostką organizacyjną albo organizacją członkowską ponadzakładowej organizacji związkowej uznanej za reprezentatywną na podstawie art. 24117 § 1 pkt 1, jeżeli zrzesza co najmniej 7% pracowników zatrudnionych u pracodawcy lub też zrzeszająca co najmniej 10% pracowników zatrudnionych u pracodawcy.

JSW S.A. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Ave Zagórowski28.09.2017 14:34

:))) związki za bramę !! się otrzymywać za swoje pieniądze darmozjady !! taki ZZ jak "Jedność" to przykład jak głupi lud daję się zmanipulować :D jedyne co oni mogą to "szczekać" a Wy ciężko pracujący bracia górnicy im dajecie kasę za free hahahah