Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
15 września 2017

Łukasz Kasza kandydatem na prezydenta miasta?

Łukasz Kasza kandydatem na prezydenta miasta?
fot. UM Jastrzębie

Jesienią przyszłego roku odbędą się wybory samorządowe. Największym zainteresowaniem cieszą się kandydaci na urząd prezydenta czy burmistrza. W Jastrzębiu podczas ostatniej sesji Rady Miasta padło już jedno nazwisko potencjalnego kandydata. 

Podczas środowej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta, poświęconej kurnikowi w Bziu, część mieszkańców sołectwa odniosła się do osoby przewodniczącego Rady Miasta Łukasza Kaszy (PiS) w kontekście przyszłych wyborów samorządowych. 

-  Wieść gminna niesie, że będzie pan startował na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych. Czy zdaje pan sobie sprawę, że my również jesteśmy wyborcami, a na dodatek bardzo kreatywnymi? - mówiła jedna z przedstawicielek mieszkańców sołectwa.

Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza odnosząc się do tych informacji powiedział, że jeszcze nie podjął decyzji w sprawie kandydowania na urząd prezydenta miasta. Odmówił skomentowania słów tych mieszkańców Bzia, którzy krytycznie wyrazili się o jego ewentualnym starcie w wyborach.

Radny Łukasz Kasza pełni obecnie funkcję przewodniczącego Rady Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Jest członkiem Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Do Rady Miasta został wybrany po raz pierwszy w październiku 2011 roku, zastępując Grzegorza Matusiaka (PiS), któremu wyborcy powierzyli mandat poselski. Łukasz Kasza pochodzi z sołectwa Bzie i dwukrotnie startował z okręgu, w którym znajdowało się to sołectwo.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW będzie mieć nową kopalnię JSW będzie mieć nową kopalnię

JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla JSW: Dowiercono się do nowych pokładów węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (249)
Daniel06.10.2018 14:56

Zielonymi płucami naszego miasta jest ponad 10 tysiecy drzew w centrum - koło dworca autobusowego miedzy ulicami Opolską a Katowicką. Niestety Pani Prezydent nie zrobiła nic żeby uchronić te 10 tysiecy drzew od wycięcia, a nawet przeszkadzała Stowarzyszeniu Wzrastaj które przez prokurature i Samorządowe Kolegium Odwoławcze zatrzymało wycinkę.
Czy Pan Kasza jeśli wygra wybory- pomoże uratować ten wartościowy teren zielony przez zmianę planu jego zagospodarowania przestrzennego i przeznaczenia go na strefę rekreacji i wypoczynku?

Wolny człowiek23.02.2018 9:55

Znam Łukasza Kaszę i on mnie zna. Znam bo tak się złożyło , ale niema się czym chwalić. Słabo się orientuje we wszystkim. Za to chętnie wykonuje polecenia tych, którzy dają mu zarobić. W swoim towarzystwie udaje wielkiego znawcę wszystkich tematów. Osobnik zupełnie nieciekawy. Jest typem usłużnym. Nie nadaje się na prezydenta w ogóle. To stanowisko potrzebuje osoby, która wie co robi i ma pomysły. Łukasz tego niema. Czasami rzuci jakiś pomysł, ale zawsze okazuje się nietrafiony. Ale jest dumny, że jego zdjęcia wiszą na mieście. Ostatni kandydat na jakiekolwiek stanowisko w samorządzie.

Gość24.01.2018 19:11

Pamiętam jak Kaszaa latał za M-artą z maskotkami.Przez jakiś czas opierała mu się a potem poszło.Ani wyglądu ani w głowie.Nie nadaje się.Ale tu liczą się układy.

do Wolność23.01.2018 20:37

Jaki najgłupszy, jaki leniwy? Znasz Kaszę? Przecież on robi więcej niż pół armi.

Wolność23.01.2018 9:07

To trzeba by uczcić i zapisać do historii miasta czarnymi zgłoskami. Najgłupszy, leniwy cwaniak, który nic nie umie prócz lawirowania i kombinowania, wspierany przez podobnego mu Matusiaka zostałby prezydentem. Żaden człowieczek z PiS nie powinien być w zarządzie NASZEGO miasta. Ta partia i jego partyjni coraz bardziej odkrywają swoje zamiary. Partyjni to posłuszni poleceniom swego prezesa. Wiedzą, że muszą wykonywać polecenie i nawet się nie skrzywić. Prezes jest przekonany, że zanim umrze będzie wielbiony. Czasami udaje że jego podwładni robią coś bez rozkazu. A to nie jest prawda.

Al01.01.2018 11:26

Żadna osoba z PISu! Wybaczcnie, nie! Lud potrzebuje zgody, a PIS jednak to wyklucza. Ludzie myślcie.

mieszkaniec01.10.2017 10:40

nie komentuje, bo bracia bliźniacy jeszcze mu nie pozwolili się wypowiadać.

Pokaż wszystkie opinie (249)