Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 września 2017

Policjanci gasili pożar. Akcja odbyła się w byłej kopalni Jas-Mos

Policjanci gasili pożar. Akcja odbyła się w byłej kopalni Jas-Mos
fot. KMP Jastrzębie

Płonący budynek na terenie byłej kopalni Jas-Mos. Konieczność sforsowania drzwi i bezpiecznego wycofania, a także użycie sprzętu gaśniczego  - z takimi zadaniami musieli poradzić sobie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Policjanci muszą poradzić sobie z różnymi sytuacjami. Nie może zaskoczyć ich pożar i powinni dysponować umiejętnościami z zakresy taktyki działań gaszenia pożarów z wykorzystaniem sprzętu gaśniczego. Swoje umiejętności w tym zakresie stróże prawa mogli sprawdzić na terenie byłej kopalni Jas-Mos, gdzie w ubiegły czwartek przeprowadzono ćwiczenia, które zorganizowała Państwowa Straż Pożarna w Jastrzębiu-Zdroju. W ćwiczeniach wzięli głównie udział strażacy z KM PSP oraz przedstawiciele policjantów.  Zajęcia wizytował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Biskup. Instruktorów oraz sprzęt potrzebny do realizacji ćwiczeń zapewniła firma OlcFire.  

- Szkolenie miało wymiar warsztatów. Obiekt, w którym przeprowadzono ćwiczenia, to wyłączony z użytkowania budynek na terenie likwidowanego ruchu „Jastrzębie” KWK "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie”. Szkolenie zostało przeprowadzone przez instruktorów Compartment Fire Behaviour Training - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Kuba18.09.2017 22:12

@ 13:20. Zawsze się ktoś z PISu odezwie.

do Kuba18.09.2017 13:20

A co w tym śmiesznego? Zarykujesz się śmiechem jakbyś zobaczył ser.

Kuba18.09.2017 8:32

Ha ha ha ha ha. Uuua ha ha ha ha ha. Brrr ha ha ha ha ha..... Popatrzcie co ugasili. Ha ha ha ha ha.