Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
EkoOkna
18 września 2017

"Nie można wywieźć bezdomnych"

"Nie można wywieźć bezdomnych"
fot. JastrzebieOnline.pl

Bezdomni, którzy okupują różne części miasta budzą spore kontrowersje. Można spotkać ich w podziemiach, koło bankomatu jednego z banków czy na klatkach schodowych. Okazuje się, że osoby te muszą zgodzić się na to, aby udzielić im pomocy. 

Niedzielne ulewy, jakie miały miejsce w Jastrzębiu spowodowały, że bezdomni szukali schronienia między innymi przed wejściem do banku, podziemiach handlowych czy klatkach schodowych. Spowodowało to głosy oburzenia części mieszkańców, którzy narzekają, że nie mogą spokojnie poruszać się po mieście czy wyjść z domu. Co na to wszystko Straż Miejska?

- Bezdomni muszą wyrazić zgodę na to, aby przewieź je do ośrodków powołanych dla takich osób. Bezdomni muszą się wówczas dostosować do regulaminu, jaki tam panuje. Chodzi głównie o zakaz picia alkoholu. Straż Miejska podejmując działania w stosunku do takich osób musi działać w granicach prawa. Nie zapominajmy, że bezdomni nie są pozbawieni praw obywatelskich. Nie możny po prostu wbrew ich woli wywieźć ich poza Jastrzębie. Oczywiście podejmujemy interwencje w sytuacji, kiedy są uciążliwi lub stanowią zagrożenie dla pozostałych mieszkańców - wyjaśnia zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju Andrzej Salamon.

Komendant podkreśla również to, że mieszkańcy poszczególnych bloków powinni we własnym zakresie zadbać o zamykanie drzwi, co zapobiega dostaniu się do budynków osób niepowołanych.                      

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice GKS pomagają bezdomnym Kibice GKS pomagają bezdomnym

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
ateista19.09.2017 12:30

Ja nie obchodzę żadnych wigilii i nie mam żadnych pustych a tym bardziej pełnych talerzy dla nikogo obcego.Niech każdy zapracuje uczciwie sam na siebie.

Android18.09.2017 22:55

Na co macie w wigilię dodatkowy pusty talerz? Talerz do którego nigdy nic nie zostanie nalane. Tradycja, prawda?

Xxx18.09.2017 20:06

Może Pani Ewelina ma jakiś pomysł

józwa18.09.2017 20:02

Do ''do Józwa'' ,coś masz chyba z główką , na takie życie jakie te śmierdziele prowadzą zapracowali sobie sami !!! Dotarło ?? SAMI !!! To im się nie chce wziąć do pracy BO PO CO ,tak jest lepiej ,żryć dadzą ludzie na chlanie wyżebrają ,wysrać się wysrają gdzie popadnie najlepiej u kogoś pod drzwiami a innych mają gdzieś.Ja nawet gdybym był bezdomny to robił bym coś w tym kierunku i podjął pracę jakąkolwiek a nie chlał bym jaboli i srał po gaciach. Noclegownie są czynne!!!! Ale dla trzeźwych !!!!! Dotarło ???Więc nie bredź .

Gość18.09.2017 19:49

Mamy szczęście że car bzianecki odpadł w wyborach bo miał daleko posunięte plany przywiezienia Romów z Karviny na bloki przy Gagarina.

do Józwa18.09.2017 16:47

Już niedługo trafisz na ulicę. Sam sprawdzisz jak to jest być bezdomnym i bez środków do życia. Któregoś zimnego dnia obudzisz się wyziębiony i bez środków do życia. Bezdomni koledzy wprowadzą cie w ich świat. Będziesz szukał ciepła i sprawiedliwości. Codziennie będziesz się staczał. Pamiętaj

do Gość 16:19 i inni18.09.2017 16:43

To nie "polityka pani Prezydent" tylko takie jest Polskie i nie tylko nasze prawo. Litość pani Prezydent widoczna w opiece nad bezdomnymi w zimie. Przeznaczony do tego kontener został uruchomiony w zimie. Każdy z was może zostać bezdomnym. Pamiętajcie o tym. Niektórzy z nich, przyjemnie żyli w swoich mieszkaniach z których zostali wyrzuceni przez rodziny. Porozmawiajcie z tymi ludźmi i poznajcie ich losy. Przekonanie się jak szybko można stać się nikim. Ci ludzie "upadają" nie zawsze ze swojej winy. A jak już upadną i nie mają znikąd pomocy, to zaczynają pić i się staczać. Ty też możesz zostać menelem! Pamiętaj!

Pokaż wszystkie opinie (24)