Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
18 września 2017

Kenijczycy najlepsi w "Jastrzębskiej Dziesiątce"

Kenijczycy najlepsi w "Jastrzębskiej Dziesiątce"Zobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Ponad 900 zawodników przebiegło w sobotę ulicami miasta. Zawody „Jastrzębska Dziesiątka” z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Także i w tej edycji nie było niespodzianek i triumfowali Kenijczycy. Jednak jastrzębianie także zajęli wysokie pozycje. 

10 km do przebiegnięcia - dużo to czy mało? Nie zabrakło chętnych, którzy zmierzyli się z tym dystansem. Dokładnie 904 zawodników przebiegło ulicami miasta. Tradycji stało się zadość i triumfowali Kenijczycy, w kategorii mężczyzn - Joel Maina Mwangi (00:30:04), kobiet - Ruth Matebo (00:36:15). Na 11. miejscu w klasyfikacji mężczyzna znalazł się jastrzębianin, Andrzej Włoch (00:33:17), a tuż za nim na 12. miejscu, Grzegorz Szulik (00:33:24). Oboje reprezentują Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie. Najlepszą jastrzębianką była Aneta Suwaj (00:36:22), która zajęła 3. miejsce w klasyfikacji kobiet.

Z pewnością czołówka zawodników biorących udział w biegu potraktowała swój start bardzo profesjonalnie. Jednak wielu mieszkańców Jastrzębia do udziału w zawodach podeszło rekreacyjnie. Dla nich samo dobiegnięcie do mety czy poprawa życiowego czasu była wielkim zwycięstwem.

- Biegnę już drugi raz. Nie ukrywam, ze dla mnie taki bieg na 10 km to wyzwanie, duże wyzwanie. Ale postanowiłam się przemóc i dałam radę. Dopingowała mnie rodzina i znajomi. Bardzo cieszę się, że ukończyłam zawody - mówiła jedna z mieszkanek Jastrzębia, tuż po szczęśliwym dotarciu do mety.

Wyniki dostępne są tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce

We wrześniu psy będą miały nowy wybieg We wrześniu psy będą miały nowy wybieg

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Do RSjuzwa19.09.2017 10:29

Twoja głupota świadczy o twoim niedorozwoju. Co ci dał ten komentarz. Chwalisz się nim, masz jakąś bezsensowną satysfakcję? Co tym chciałeś przekazać? Wyjaśnij to na tym forum.

RSjuzwa18.09.2017 14:04

dobrze ze prezydent nie biegła bo czekali byśmy do rana