Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
18 września 2017

Kenijczycy najlepsi w "Jastrzębskiej Dziesiątce"

Kenijczycy najlepsi w "Jastrzębskiej Dziesiątce"Zobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Ponad 900 zawodników przebiegło w sobotę ulicami miasta. Zawody „Jastrzębska Dziesiątka” z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Także i w tej edycji nie było niespodzianek i triumfowali Kenijczycy. Jednak jastrzębianie także zajęli wysokie pozycje. 

10 km do przebiegnięcia - dużo to czy mało? Nie zabrakło chętnych, którzy zmierzyli się z tym dystansem. Dokładnie 904 zawodników przebiegło ulicami miasta. Tradycji stało się zadość i triumfowali Kenijczycy, w kategorii mężczyzn - Joel Maina Mwangi (00:30:04), kobiet - Ruth Matebo (00:36:15). Na 11. miejscu w klasyfikacji mężczyzna znalazł się jastrzębianin, Andrzej Włoch (00:33:17), a tuż za nim na 12. miejscu, Grzegorz Szulik (00:33:24). Oboje reprezentują Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie. Najlepszą jastrzębianką była Aneta Suwaj (00:36:22), która zajęła 3. miejsce w klasyfikacji kobiet.

Z pewnością czołówka zawodników biorących udział w biegu potraktowała swój start bardzo profesjonalnie. Jednak wielu mieszkańców Jastrzębia do udziału w zawodach podeszło rekreacyjnie. Dla nich samo dobiegnięcie do mety czy poprawa życiowego czasu była wielkim zwycięstwem.

- Biegnę już drugi raz. Nie ukrywam, ze dla mnie taki bieg na 10 km to wyzwanie, duże wyzwanie. Ale postanowiłam się przemóc i dałam radę. Dopingowała mnie rodzina i znajomi. Bardzo cieszę się, że ukończyłam zawody - mówiła jedna z mieszkanek Jastrzębia, tuż po szczęśliwym dotarciu do mety.

Wyniki dostępne są tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza budowa wybiegu dla psów Rusza budowa wybiegu dla psów

Kibice (i nie tylko) nie zawiedli. Pobiegli dla Dawida Kibice (i nie tylko) nie zawiedli. Pobiegli dla Dawida

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Do RSjuzwa19.09.2017 10:29

Twoja głupota świadczy o twoim niedorozwoju. Co ci dał ten komentarz. Chwalisz się nim, masz jakąś bezsensowną satysfakcję? Co tym chciałeś przekazać? Wyjaśnij to na tym forum.

RSjuzwa18.09.2017 14:04

dobrze ze prezydent nie biegła bo czekali byśmy do rana