Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
18 września 2017

Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1. Ranny ma złamany kręgosłup

Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1.  Ranny ma złamany kręgosłup
fot. JastrzebieOnline.pl

Na autostradzie A1 w Mszanie doszło do wypadku, który spowodował kierowca z Jastrzębia-Zdroju, uderzając w samochód jadący przed nim. Poszkodowany został odwieziony do szpitala ze złamanym kręgosłupem. 

Według wstępnych ustaleń policji 27-letni jastrzębianin, kierowca samochodu marki Skoda nie zachował należytej ostrożności i uderzył w inny samochód. Pojazdy znajdowały się na autostradzie A1 i poruszały się w kierunku Gorzyczek.

- Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, około godziny 12.20. Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze policji autostradowej, kierujący samochodem marki Skoda jadąc prawym pasem autostrady w kierunku Gorzyczek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki ford i w niego uderzył. Siła uderzenia była tak duża, że samochód został zepchnięty na lewą stronę jezdni, przejechał przez pobocze i uderzył w słupek hektometryczny uszkadzając też przy tym barierki energochłonne - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Jak podają mundurowi, kierowca forda został uwięziony w pojeździe, dlatego potrzebna była pomoc strażaków. Mężczyzna trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie po przeprowadzonych badaniach przetransportowano go do Specjalistycznego Szpitala w Sosnowcu. 62-latek doznał licznych złamań w tym kręgosłupa, żeber i kończyn dolnych oraz ogólnych potłuczeń ciała. 27-letni jastrzębianin, kierowca skody był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz nad ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia pracują wodzisławscy śledczy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
smolka20.09.2017 20:21

ten typ z SJZ tak naprawdę był z SWD tylko nie przerejestrował jeszcze samochodu po zakupie ma na to 30 dni zgodnie z prawem !

Andrzej19.09.2017 16:20

I co? Wy z jastrzębia bardzo brzydko gadacie na kierowców z rejestracją SWD a wcale lepiej nie jeździcie!!! Jak was nazwać? Taki palant zniszczył komuś życie!!! I takich w Jastrzębiu niestety jest więcej na rejestracji SJZ.

Do Kuba19.09.2017 11:13

Większych bredni już nie mogłeś wymyślić? Każda ciężarówka ma ogranicznik na 90km/h, co jest wymagane prawem, więc bajki to dziecku na dobranoc opowiadaj, nie tutaj.

Opinia19.09.2017 8:55

27 latek musi pracować na tego, komu zniszczył życie. To nie jest kara. To jego obowiązek.

Kierowca19.09.2017 0:15

Morderca, cóż więcej tu pisać...

Kuba18.09.2017 22:10

Jechałem autostradą 110 km/h. Za mną pędził TIR 5 cm od zderzaka i jeszcze trąbił. To był szatan w skurze ludzkiej.

józwa18.09.2017 20:25

Czy te samochody poruszały się po torach kolejowych że znajdował się tam słupek i nie ''hektometryczny '' tylko hektometrowy ??? Bo o ile wiem to przy drogach znajdują się słupki kilometrowe ''komendo powiatowa w wodzisławiu śląskim'' która to oto komenda raczyła powiadomić o takich zjawiskach infrastruktury drogowej.

Pokaż wszystkie opinie (13)