Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
19 września 2017

Czy w Polsce jest kult jednostki? - spotkanie z red. Ziemkiewiczem

Czy w Polsce jest kult jednostki? - spotkanie z red. Ziemkiewiczem
fot. Miasto Sukcesu

Co wspólnego ma marszałek Józef Piłsudski z dzisiejszą Polską? Wydaje się, że nic, ale redaktor Rafał Ziemkiewicz, który odwiedzi Jastrzębie w najbliższy czwartek pokazuje, że wiele. Stawia tezę, że podobnie jak prawie wiek temu panuje w Polsce kult jednostki, której przypisuje się ponadludzkie cechy. 

W czwartek o godzinie 18:00 w Domu Zdrojowym odbędzie się spotkanie z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, który przedstawi swoją najnowszą książkę pt. „Złowrogi cień marszałka”. Jest poświęcona marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i kultowi jednostki, jaki wiązał się z tą osobą. Jednak nie są to tylko rozważania historyczne. Autor nawiązuje do współczesności. Stawia pytania, czy w obecnej Polsce również nie występuje uwielbienie dla określonego polityka, uwielbienie, które nie ma racjonalnych podstaw i nawet jest szkodliwe.

Warto przyjść na to spotkanie i wziąć udział w dyskusji nad współczesną kondycją państwa polskiego. Przekonać się, czy to, co się obecnie dzieje nie ma swoich źródeł w historii. Czy cień II Rzeczpospolitej, która w latach 30. była państwem autorytarnym nie rzutuje na współczesność.

- Serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału w spotkaniu. Będzie można wysłuchać redaktora Ziemkiewicza oraz wziąć udział w dyskusji, zadać pytania. Myślę, że tematyka jest ciekawa - mówi Jakub Gruszka, jeden z organizatorów.

Spotkanie organizują Stowarzyszenia: Endecja oraz Miasto Sukcesu. Czwartek, Dom Zdrojowy, godz. 18, wstęp wolny. 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

W Domu Zdrojowym o wzajemnym wyniszczaniu się W Domu Zdrojowym o wzajemnym wyniszczaniu się

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
max20.09.2017 12:37

Przecież jego guru to Jarek,w dodatku facet ,który nie lubi piłki nożnej-szkoda czasu.Panowie redaktorzy,a promocja tego gościa to odpłatnie czy nieodpłatnie?Przecież Ziemkiewicz będzie promował swoją książkę,i zapewne czerpał z niej wkrótce profity!

Harcerz19.09.2017 19:56

W końcu ktoś na poziomie przyjeżdża

Terci19.09.2017 19:06

Ale dramaty ktoś przyjeżdża i lamenty bo ma inne poglądy :) Proponuje, żeby KOD zrobił pikietę w obronie demokracji i wolności słowa.

Deuter19.09.2017 13:51

Skoro jest demokracja to przyjeżdża gdzie chce Olejnik czy Lis też mogą tu przyjechać nikt nie musi na to spotkanie iść,można go po prostu zlekceważyć

.19.09.2017 12:26

jaka to różnica RN czy PiS, oszołom to oszołom

Gość19.09.2017 9:54

kult jednostki oczywiście ,że istnieje w obecnej dobie.Przykładem może być Pan Jarosław Kaczyński.Hasła ......"J arosław Polskę zbaw" jego ochrona,uwielbienie członków PiS.to jest właśnie kult jednostki.Na spotkanie z tym panem to czas stracony.

Gość19.09.2017 9:45

Ksiazki tego pana nie sa warte papieru, na ktorych sa drukowane.

Pokaż wszystkie opinie (9)